Tallinn

"Ametlik põhjendus oli tööülesannete väga hea täitmine, tänu millele paranes oluliselt koostöö Nõmme linnaosa valitsusega. "
WÄT?!? Tõsiselt “WÄT?”. MuPo peainspektor ja “suhted Nõmme LOViga”???
Aga kuidas on suhetega “Beteleguse suurte kirjastuskorporatsioonidega”?

Sellest 6750 eurosest lahkumishüvitistest, kui maksud on maha arvatud, maksab tõenäoliselt raha saaja sellest pakist poole MunPol juhile, kes selle raha määras (või isikule, kes selle raha välja kauples). Kusjuures see oli väga levinud meetod nii riigisektoris kui erasektoris ja tõenäoliselt on nii siiamaani.

Ebarahuldava tulemustega ametnik saadeti koos ebaseadusliku preemiaga minema, aga see “erialaspetsialistist” töll, kes andis hinnangu, et ametnikku katseajal koondada ei saa, on linna palgal edasi.

2 Likes

Mupo juhil polnud sõnaõigust selle preemia väljakirjutamisel. Tal oli ainult kaks väga halba valikut. Nüüd kui keegi endiselt arvab, valged jõud juurivad korruptsiooni linnast välja, siis lubage naerda. Naised saunas rääkisid, et Kõlvart oli veel suht ok vana, mis puudutas onupojapoliitikat.

6 Likes

https://www.err.ee/1609745943/kriminaalpolitsei-hakkas-uurima-tallinna-valipinkide-hanget

Ma loen, et PPP püüab juba meeleheitlikult ennast distantseerida sellest “pingihankest”:
“Pere sõnul ei sekku ükski abilinnapea hangete kirjutamisse ega nende koostamisse. “Abilinnapeade, poliitilise juhtkonna vastutus ja töö on anda suuniseid, mida me hangime, mis raha eest, mispärast näiteks tellime pinke. Muidugi abilinnapea seirab ja juhatab seda, et palun kiiremini, palun täpsemalt ja nii edasi. Aga ei ole linnas ühtegi protsessi, kus abilinnapea peab panema enda allkirja kuhugi hankepaberile alla,” lausus ta.”

2 Likes

Samas ta telekas ütles ca 2 nädalat tagasi, et tema ei tee poliitilisi otsuseid, vaid edastab RE peakontorist antavaid suuniseid.

Milleks teda üldse vaja on?

Võtaks hoopis ühe tubli tütarlapse projektijuhiks?

4 Likes

Linnavalitsuse kirjavahetus: Pere soovib rattamaja viiekordse hinnaga

Kaua Reform sellel idioodil veel linnas “hullata” laseb?

6 Likes

Aga äkki on see sihuke kaval plaan, et vahetult enne valimisi lükatakse PPP “tanki”. Saadetakse suure kisa-käraga “linnaväravate ees timukakirve alla”. Ja siis saab “vooruskenitleda” et “kuidas me ikka oma ridu puhastasime” ja nüüd me oleme palju parem, ilusam tublim oravapunt, valige ikka meid, ärge pipardage.
Võib-olla keeratakse natuke PPP hullumeelsusi ka tagasi. Mäletame ju ka kirjandusklassikast, kuidas vana kaval parun Harkonnen pistis “Metsaline” Bar-Rabban Harkonneni(!) Arrakise etteotsa, selleks et valmistada ette teed “päästja” Feyd-Rautha Harkonneni(!) tulekuks.
Ka sm. Stalin kirjutas ühe ja sama sulepeaga alla nii edutamise käskkirju ja hiljem sama sulepeaga ka hukkamiskäske, mis “vabastasid nõukogude rahva nende juhtkonda pugenud hästi konspireerunud lurrjusest”. Hurrraaa, seltsimehed. Arvad, et Oravad on viletsamad poliittehnoloogid-makjavellistid?

2 Likes

Pärtel on lihtlabaselt kõik inimesed (sh. otsustajad) ära tüütanud.

Selliste kahejalgsete kohta, nagu PPP on, vanarahva tarkus ütleb et ta on nagu tripperibatsill- ära ei tapa, aga normaalselt elada ka ei lase.

2 Likes

Kas sa tõuksur ise mitte see kõige rohkem delfikommentaarium ei ole?

5 Likes

Must lipp on abiks. Märkida spämmiks.

Tuleta meelde, kuidas lugupeetud Karumõmm su isiku kohta ütleski, paar-kolm aastat tagasi? Ja tema jutt polnud üldse aegendast.
Agendat saab edastada ka teistmoodi, teiste vahendite ja teise taktitundega. Ja kui vaja, ka teistes kanalites, ainult.

Sina oled siin ainuke, kes ideoloogilist sousti toodab.

Vaatame sügisel paljudele PPP ideoloogiline rapsimine meeldib. Ma ennustan, et mitte just paljudele. Mul on tutvusringkonnas palju varasemaid Refi valijaid, kes sügisel valivad ükskõik keda peale Refi.

5 Likes

Sellega nõus, et PPP ei ole poliitikuna sõnumi edastamisel sageli oma ülesannete kõrgusel. Palun, jätkame nüüd ehk teemas. Avaldasin linnakodanikuna muret, et kohaliku biometaani asemel hakkab linn varasemast rohkem jälle Veremaa toorainest valmivad diislit kasutama, ning sellega linnavahel tossutama ja see on pehmelt öeldes masendav! Pealegi läheb linna eelarvele diisliaktsiis kulukamkas kui gaasiaktsiis.

Asi ei ole sõnumi edastamises, vaid sõnumis endas.

Veremaa diisli kasutamise lõpetamist pooldan aga kui rääkida diisel vs biometaan, siis too välja numbrid, et kuidas diiselbuss linnakeskkonna masendavaks teeb?

Metaankütused põlevad mootoris puhtamalt ja nende põlemine vähendab nii globaalset süsinikdioksiidi emissiooni kui ka õhureostust. Põlemisel tekib oluliselt vähem vääveloksiidi (SOx) heidet, mis kombinatsioonis veega võib moodustada happevihma. Samuti väheneb oluliselt lämmastikoksiidi heide, mis õhku sattudes soodustab kopsu- ja südamehaigusi ning on põhiline sudu koostisosa. Maksumaksjale aga on Eestis toodetud biometaankütust kasutava ühistranspordi kulu kütusele keskmiselt poole väiksem kui vedelkütust kasutades. Surugaasi kasutavad sõidukid on piisavalt töökindlad. Minu vana surugaasiauto läbis minu käes probleemideta 120 000km ja nüüd sõidab uus omanik sellega rõõmsalt edasi.

Kui palju mingi ühiku “rohe”-metaani tootmiseks kulub diiselkütust?
Lisaks kallid seadmed, elektrikulu jne.

Oh issand jumal! Et te ka ei väsi! Aga kui palju kulub Eestis mistahes asja tootmiseks näiteks roheelektrit? Miks sind just diiselkütuse kulu huvitab? Otsi ise internetist infot, kui sind huvitab. Üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata.
Biometaan on sageli lihtsalt põllumajandustoomise kõrvalprodukt, mis jääks muidu kasutamata(loe mittekasutamine oleks raiskamine).
https://www.err.ee/1609685864/hanschmidt-investeerisime-et-saada-biogaasi-kuid-piim-on-kirsiks-tordil