Süüdlaste otsimine jätkub

Süüdlasi, kelle peale näidatakse näpuga praeguses turulanguses ja jätkuvas turu volatiilsuses, pole mitte vähe



CBS Marketwatch toob ära tagurpidi järjestuses 10 peamist süüdistatavat

10. Microsofti otsus välistada kohtuväline kokkulepe USA valitsusega.

9. Abby Joseph Cohen, kes teatas möödunud kuul, et tehnoloogia aktsiad ei ole nii odavad kui peaks olema.

8. Online maaklerid, kes reklaamisid teenust nii, et tundus justkui igaüks võiks oma finantse lihtsalt kontrollida ja saada üleöö miljonäriks.

7. Meedia ja eriti uudistekanalid, kus analüütikud pidevalt haipisid aktsiaid ostma, aga mitte kunagi ei öelnud inimestele, kuna on aeg müüa.

6. Online jututoad, kus day-traders vahetasid oma nägemusi aktsiatest mida nad omasid või ei omanud või soovisid omada. Enamik neist nägemustest olid valed.

5. Majandustatistiliste andmete üleküllus, mis ometigi ei näidanud, et majanduse kasv on aeglustunud ja et inflatsiooni kasv on alanud.

4. Mööda sai aeg, mil IPO firmade nendel aktsionäridel, kel olid aktsiad omandanud enne IPO-d, oli keelatud aktsiaid müüa. Turgu paisati müügiks tonnideviisi aktsiaid.

3. Finantsvõimendusega kontod, mis aktsiahindade järsul kukkumisel põhjustasid aktsiate täiendavat allamüüki, kuna maaklerid pidid realiseerima oma klientide aktsiad, et katta nende ostmiseks laenatud vahendid.

2. Maksuamet (IRS), kes nõudis, et 17. aprilliks oleks tasutud tulumaks eelmise aasta eest ja ka lisaks selle aasta esimese kvartali hinnanguline tulumaks. Inimesed pidid müüma aktsiaid, et tasuda maksud.

  1. Alan Greenspan, kes, nagu paljud usuvad, tahab näha aktsiaturgude allatulekut, et omakorda väheneks tarbimine. Oma eesmärkide elluviimiseks tõstis ta intresse, et aktsiaturud alla tuleks. Eelmisel nädalal lisas mees õli tulle, teatades, et Fed ei kavatse kellelegi valede investeeringute eest valuraha maksta.



    Lõpetuseks soovitab CBS Marketwatch igal süüdistajal peeglisse vaadata, äkki leiab veel ühe süüdlase.