Saunum Group AS (SAUNA)

Ju asi kohtus ja ennem infi ei anta , Ekspressis näha, mis vaidlused maksma võivad minna, kui kaua vaielda.

Aasta lõikes on kerge käibe kasv, kuid jääb 2023-le natuke alla. Samas kahjum pole kunagi nii väike olnud. Kõikide miinuste juures igati tubli töö selles suunas.

2 Likes

ma ei saa aru mis seal “tublit” on. Ettevõtte toimetab ühes väga kiirelt kasvavas wellness sektoris ja 2023 oli käive suurem kui 2025?

Optimism on tore asi, aga mis seal ikkagi siis logiseb, et nad ei saa seda süsteemi tööle…

3 Likes

https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=baaa9aa76807aa7a1a552a93108e52d94&lang=et&src=listed

4 Likes

Saunum Group - Börsiteade (30.04.2026)
Saunum Group AS käive esimeses kvartalis oli 678 000 eurot
Saunum Group AS, Saunum Saunas OÜ, Saunum Sauna Team OÜ ja Saunum Saunas North America OÜ konsolideeritud esimese kvartali müügikäive keriste, sauna lisaseadmete ja saunaehituse müügist oli 678 000 eurot.

Saunum Group AS 2026. aasta esimese kvartali EBITDA oli -65 000 eurot.

“Läbi aasta on just esimene kvartal kõige väiksema käibega, kuid võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oleme suutnud oma EBITDA numbreid parandada ligi neli korda. Teisest kvartalist ootame juba märksa suuremat müüginumbrit ning ka positiivseid tulemusi” selgitas Allan Selirand.

Võrdluseks, et 2025 esimese kvartali käive oli 723657 € ehk oodatud/loodetud kasvu ei kuskilt.

Saaks nad kasumilikus nagu see vendi tootja, võiks kaaluda mõlema ostmist. Sai Airoboti koolitus külastatud, hästi panevad, aga jubeda miinusega äri siiani. Sama siin, et kaua bisnessile vaja peale maksta, on teadmata, seda positiivset ebitat siin pikalt oodatud.

Võimalik, et ma saan asjast valesti aru aga midagi siin ei klapi. Teatmiku andmetel ainuüksi Saunum Saunas OÜ esimese kvartali käive oli 1 232 261 eurot. Kuidas siis terve grupi peale tuli 678 000? Teiselt poolt 2025 jaanuaris grupi EBITDA oli - 70 000 eurot, veebruaris - 88 000 ning märtsis + 21 674. Seega kokku - 136 326 ning 2026 I kv EBITDA puhul (- 65 000 eurot) neljakordset kasvu küll kuskilt ei paista.

Ära neid Teatmiku andmeid liiga tõsiselt võta. Need numbrid pole seal päris täpsed, eriti eksportivate ettevõtete puhul. Kontrollisin kiirelt ja mu enda ettevõtte puhul näitab Teatmik reaalsusest 10% väiksemat käivet.
Saunumi puhul on Teatmiku info imelik veel selles osas, et kui neljandas kvartalis lisandus üks töötaja ja tööjõumaksud natuke suurenesid, siis 2026 a. esimeses kvartalis on lisandunud 2 töötajat aga tööjõumaksud märgatavalt vähenenud.

Saunumi esindaja võiks neid numbreid kommenteerida.

1 Like

OK, Teatmik Teatmikuks (kuigi kahekordne vahe on natuke liiga suur) aga EBITDA andmed pärinevad ju Saunumilt endalt ning - 65 000 euro puhul neljakordset kasvu ei tule kuidagi võrreldes - 136 326-ga.

1 Like

See on juba korduvalt räägitud teema ja ettevõtja/investor võiks seda teada, et teatmik kajastab ühe kuu võrra nihkes kvartaleid. Seega esimene kvartal koosneb dets, jan ja veebruar käibedeklaratsioonidest. Arvatavasti oli 2025 detsember suurem käive.
Eks tööjõumaksud sõltuvad ka käibest ja preemiatest jne. Ei saa väga otseselt vist võtta, et üks inimene juures ja siis kohe selle võrra kasvab :slight_smile:

See maksustatav käive teatmikus sisaldab pöördmaksustamist, mis oma olemuslt on tegelikult kulu, mitte tulu. See probleem on kestnud juba aastaid, kui mitte kümme pluss.

Keegi hoiab seda? Mis saanud vahepeal on… 2021 oli vist aktsia 20€ kandis? Mis tuleviku lootus on? ( sportlik huvi, ise ei oma)

1 Like

Ei klappinud minu ettevõtte Teatmiku nr ka siis kui vaatasin dets-veebruar käivet.
Ei arvanudki, et üks inimene juures ja kohe peab kasvama, lihtdsalt jäi silma, et kui üks inimene Teatmiku kohaselt lisandus, siis kasvas ka tööjõumaksude kulu aga hiljem veel kahe lisandudes kukkus.
2025 kolmas kvartal - 112770 € - 22 töötajat
2025 neljas kvartal - 116280 € - 23 töötajat
2026 esimene kvartal - 88 089 € - 25 töötajat

Logan Paulil on Saunum.

SaunaNews: Logan Paul showed his 23.6 million YouTube subscribers a $30,000 Estonian sauna and told them it was part of keeping his family alive. That is the kind of endorsement money cannot buy, and Saunum should be moving fast to make the most of it.

LP muidugi paljude silmis krüptoskämmer, aga siin ehk any publicity is good publicity…

Homme Saunumi stock to the moon?
Suure auditooriumiga reklaam ja loodetavasti aitab Saunumil tellimusi suurendada.

1 Like

Parim aeg ja ka viimane aeg, et sellest aktsiast vabaneda :smiley:

4 Likes

Võimalik. Mind ennast see otseselt ei puuduta aga tore kui Eesti ettevõtetel maailmas hästi läheks.

1 Like

Liiga palju lipsudega tegelasi mingi sepikoja kohta ?

5 Likes