Sanitas (SAN1L)

Sanitas ostetakse Valeanti poolt ära. Suuraktsionärid on juba kokkuleppinud 87% aktsiate müügis hinnaga 10-10.18 eurot aktsia kohta, mis on 80% kõrgem eilsest sulgumishinnast. Väikeaktsionäridele tuleb teha samuti ülevõtupakkumine.
https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=455061&messageId=553711
ai kurja, mingi aeg tagasi plaanisin osta aga panustasin hoopis olainfarmile. muidugi võib keegi ka viimasele hea pakkumise teha, kuigi sanitasel olid juba omanikud (Invalda, Amber Trust, Citigroup) sellised, kes huvitatud "kauba" edasimüümisest.
Invalda ka muidugi täna tugevas tõusus seetõttu, hetkel +22%, seega põhjust rõõmustamiseks ka Invalda aktsionäridel.
Peale Jaapani maavärina aegseid kukkumisi olin ka suht õnnelik, et oma paki 5.20-ga tuuri panin. Mõned päevad tagasi silmitsesin teist, aga kuna oli tõusu juba teinud, loobusin lisamisest. Seekord siis sedasi, et LHV ostusoovitust oli vägagi kasulik järgida. Samas, osta soovitus on ka meie Premiale antud. See küll ehk peagi muutumas?
Ülevõtu hind 10.00 - 10.18, eilne sulgemishind 9,14.

The share sale and purchase agreement provides for the possibility to adjust the price based on certain adjustments at closing, which is expected to take place no later than 30th September 2011.

Seega ca 4 kuuga võimalik teenida suhteliselt riskivabalt +10% või saan ma millestki valesti aru?
Sa saad õigesti aru, ülevõtu eel kaupleb aktisa sageli väikse preemiaga, neile kellel on kannatust rohkem :)
Kas siis väikeaktsonäridele kehtib sama ülevõtupakkumine?
Kaudselt küll. Nii suure osaluse omandamisega peaks kaasnema ka ülevõtupakkumine väikeaktsionäridele sama hinnaga. Praegune spread turuhinna ja tehinguhinna vahel tulebki sellest, et esiteks peab septembrini ootama (ja lootma, et tehingule esitatud tingimused saavad täidetud) ja peale seda läheb veel aega kuni pakkumist väikeaktsionäridele laiendatakse, kuigi tollega ei tohiks kaua enam lisaaega minna.
Valeantil paistab üldse üks kiire suvi olevat. Lisaks Sanitase rasvase hinnaga ülevõtule teatati juulis Ortho Dermatologicsi ning Dermiki (Sanofi Aventise tütarfirma) ülevõtust. Mõlemad tegelevad dermatoloogiliste ravimitega (Sanitas tegeleb samuti muuhulgas nendega). Kõik kolm ülevõttu peaks jääma 350 mln EUR kanti, seega ligi miljardi euro eest M&A-tegevust suve jooksul.

SEB Geneerilise Farmaatsia fondi juuli kommentaaris kirjutatakse, et Rootsi Meda on tõusnud jõuliselt tänu kuulujuttudele, et Valeant on sealgi toimetamas. Meda tegeleb samuti dermatoloogiliste ravimitega.
Valeant on osaluse tõstnud 98,35%-ni läbi väljaostu pakkumise. Seega varsti võib oodata ka ülejäänud väikeaktsionäride aktsiate ostu.
http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2016/03/15/valeanti-aktsia-on-tana-kukkunud-50protsenti