Miks ma peaks ostma microsofti vol2.

M$ peaks ostma longhorni pärast. Iga uus opsys on M$-ile tootnud piraka kasumi.

skeptikutele:
Küsimus: Miks M$ oma softiga rahvalt nii palju raha riisub?
Vastus: Sest rahvas on nõus maksma selle summa, st. sellise hindega müüb.
Küsimus: Mis siis saab kui rahvas enam ei ole nõus maksma ja kolib alternatiividele?
Vastus: Siis teeb M$ järjekordse sooduskampaania ja rahvas ostab jälle.

Tegelikult nii lihtne see ongi… M$ on evil ja rahvas on loll… Ja ma ei näe lähitulevikus et need kaks fakti ümber lükkuksid.

Seetõttu tasuks osta M$ enne Longhorni, rahvas ostab jälle seda saasta…

Mony

"Saasta"? Ma ei saa aru kuidas täna veel keegi MS'i tarkvara halvas kvaliteedis suudavad süüdistada. Alates 2000Pro'st on minu arust MSi tooted olnud väga stabiilsed ja ainult arvutikauge inimene võib kõik arvuti probleemid Windowsi kaela ajada. Probleeme kindlasti on kuid ise NT põhiseid OS'e kasutades olen näinud OS'i enda veast tingitud probleeme ikka väga vähe. Riistvara ja kolmanda tootja programmid on need mis palju peavalu valmistavad.
Eip tea midagi. Haldan ca 100 masinat peamiselt 2k XP peal juba pikemat aega, vindoos ikka kipub pange panema. loomulikult on asjad olulisemalt edulisemad võrreldes win98/95 aegadega, kuid siiski. Teiseks probleemiks on see, et viiruste levik on kõvasti kiirem kui mõned aastad tagasi, st. sa võid saada läbi vindoosi turvaaugu paugu enne kätte, kui vastav patch olemas on.
Ning kui järgi mõelda, siis uue patchi ilmumisel ei hakka keegi iga kord tervet võrku kõige tõsisemal tööajal updatema, st õhtuni peab minimaalselt ootama... aga kui levik on tundide küsimus siis on õhtuni ootamine küllalt riskantne tegevus.

Võrdluseks niipalju, et linux baasil distrode hangumist näeb ikka väga harva, Mac OS X vastu ei saa miski(ok see l2heb mac vs pc teemasse).

M$ eelised on hea kasutajaliides, kuid samas turvalisuse ning töökindluse poole pealt jätab soovida.

Tegelikkuses mis mind närvi ajab on see, et 2k sisaldab veel hulganisti bugisid, kuid juba on vahepeal tehtud XP ja nyyd juba longhorn teemaks.

tehku yks asi korralikult valmis, uudne kasutajaliides lihtsa update kysimus samale OS-ile, aga ei, UUS WINDOWS UUE PAPI EEST ja inimesed ostavad ja lappimine hakkab otsast peale.

tegelt ei saa billi syydistada, kui raha tuleb siis miks mitte seda vastu võtta.
"Riistvara ja kolmanda tootja programmid on need mis palju peavalu valmistavad."
operatsioonisüsteemi ülesanne on teatavasti vahendada tarkvara riistvaraga. Kui sa installid puhta beetaversiooni win95, tirid netikabla seinast välja ja ühtegi programmi ei installeeri, töötab kõik ju ideaalselt;)

Samas advanced linux/unix distrod lihcalt ei lase miskil võsal softil pähe istuda, samas kui windoosa register lendab uperkuuti. Sulav jäätis rannaliival=windoosa register.
Windowsi register kipub ummistuma jah. Ei aita sind ükski utiliit ja käsitsi sa neid võtmeid üles ei leia. Ei maksa installida ühtegi proget ilma eelnevalt läbi mõtlemata, sest peale uninstalli on arvuti ikka sodi täis. Clean install...
Oleks meil nüüd ainult siin mõni inimene kes saaks öelda, et haldab 100 linuxi masinat. Seni kuni võrdlus käib oma kodus üles upitatud purkide või sõbra macidega (vabandust liialdamise pärast), ei saa asja eriti tõsiselt võtta. Lisaks, kui kärpida windowsis lihtkasutaja privileegid sinnamaani, kus ta saaks teha samapalju kui linuxis oskaks/saaks, ei ole asi enam üldse nii ebaturvaline.
no ok, järjekordne linux vs ms teema tekkis.

mis mu point on, oli see, et ms ei kao kuhugi.

lähitulevikus vhmalt mitte.

ja linux tema turuosa ei haara suurel määral.

ehkki ise pean linux keskkonda turvalisemaks jne.

ms is a genuine business...
Noh onu Jüri õpeta siis millised serviced kinni tuleb keerata. ja mida tuleb kärpida. Räägid sellist üldist bullshitta aga midagi konkreetset ei tule.
Microsoft to buy back $30 bln in stock, pay special dividend of $3.00/share
No mis puutub windowsi patche siis on ju olemas nii SMS server kui ka tasuta saada olev SUS (Software Update Services) ja aasta lõpus välja tulev WUS (Windows Update Services) ka tasuta. Kui firmal on 100 masinat ja turvalisus ja haldus nii suur probleem siis ma leian et SMS 2003 server peaks ikka kindlasti ostetud olema. Toetab ka WIN98.

Antiviiruse koha pealt on saadaval lahendusi nii Sophoselt Symantecilt kui ka Mcafee'lt. Ei tea teiste kohta kuid Symantec laseb viiruse tõrje uuendusi välja iga päev ja kogu süsteemi, olgu see 100 või 1000 arvutit, saab uuendada minutite jooksul.
Vabandan, et valasin õli tulle ms vs linux teemal - seda pole siin tõesti mõtet arendama hakata. Samuti ei ole siin koht ja mina õige inimene windowsi kasutamise/turvamise õpetamiseks.

Pidasin rohkem silmas seda, et paljud kasutavad windowsit administratori õigustes ja siis kurdavad, et igasugu jama hakkab kergesti külge. Olen just viimasel ajal vaadanud, et kirjutatakse a la Äripäevas lihtkasutajale windowsi turvaliseks muutmisest ja räägitakse, kuidas peab ikka viirusetõrje, tulemüür ja viimased update'd olema, kuid administrator vs user õigustest ei räägita midagi. Samas on just need liigsed õigused üks suur kurja juur.

Sealt edasi võib muidugi ka windowsis süsteemikataloogidesse kirjutamise ja suvaliste asjade käivitamise ära keelata ja jälle suur samm turvalise süsteemi poole. Muidugi ei ole see päris nii lihtne ja on mitmeid agasid, aga nii mõndagi saab kui õppind mehed ja head riistad on (täpselt samamoodi nagu seda korralikus suuremas ettevõttes töökohtadel linuxi jooksutamiseks vaja).

Teiselt poolt võib kõigele sellele kergesti vastu vaielda ning linuxi positiivseid külgi välja tuua - sellepärast need pikad ms vs linux teemad tekivadki. Kuidas ainult seda kõike rahaks keerata :)
usd,
ei ole see "onu Jüri" asi ega LHV foorumid koht, kus peaks saamatut admini õpetama, et ka Windows vajab turvalisuse saavutamiseks administreerimist.
ma ei ole veel näinud linuxiadmini, kes laseks default installatsioonist distro live-keskkonda. küll aga on iga päev mõni tark, kes väidab, et windows ei ole seda-ja-teist ja william h. imeb, kuna toode tuli nii lihtsasti karbist välja ja töötas, et selle (turvaliseks) kasutamiseks midagi tegema ei hakatudki.

sC
Windowsi annab üsna kinni keerata, ainult tööd teha on siis raske, niiet kokkuvõttes tuleb tõdeda, et Linuxiga (kogu *nix tegelt) saaks, aga pole programme, Windowsil on programmid, aga ei saa sama turvaliselt juusida....enda mätta otsast rääkides (kah 100 masinat adminnida)
http://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=65912

peris hea kokkusattumus;)
Kas mõni 100 arvuti adminnidest või keegi teine oskab pakkuda kui palju maksab sellises 100 arvutiga ettevõttes Linuxile üleminekuga seotud töötajate ümberõpe, kellest enamuse moodustavad suht algelise taseme arvutikasutajad - sinna juurde liita ka tööaja kaod uue keskkonnaga harjumisel ja esialgu oskuste puudumisel tegemata jääv töö?
2 Henno

Jah, paljudes asutustes on see kalkulatsioon tehtud.

täislaks windoosa platvormilt linuxile kolimine on VÄGA KALLIS!!!

kasutajate koolitus, softide ümberkribamine linux toele (andmebaasid jne). Sisuliselt tuleb kogu infosüsteem uuesti luua.

summadest rääkides, siis MS tarkvara hinne oli 3 korda odavam, kui kõige optimistlikum kuluanalüüs (arvestamata organisatsioonilist ebamugavust).

yldiselt, linux/unix on ea asi...

aga kui on juba kasutusel windows, siis platvormi vahetamine on KURATLIKULT raske!
Ostma peaks juba sellepärast et saab 3 usd dividende per aktsia:)
Ostma peaks juba sellepärast et saab 3 usd dividende per aktsia:)
Mony

tänan, ma umbkaudu aimasin vastust ette, siin on palju räägitud turvalisusest ja töökindlusest, aga kas ei ole see isegi olulisem põhjus, miks Linux ei suuda MS kandadele astuda massilise kasutamise koha pealt ja kipub jääma nishitooteks?

"kolimine" sõltub ikka asutusest (ja tahtest)
servereid reeglina (oletan) MS peal keegi ei jooksuta ,küsimus rohkem PC'des.
Ja kui on mõned valdkonna spetsiif. rakendused siis tänapäeval veebi/java front juba levinud.
Lihtsalt kolimise pärast pole ka mõtet asja ette võtta ,turvalisust saab ka MS puhul rakendada--samas võib see teha kasutajatel elu ebamugavaks(piiratud access netti ,ainult tööks vajalikud programmid jne)