Merko turuväärtus oli aasta tagasi 300 MEUR, hetkel on 550 MEUR (ja dividend vahepeal makstud). Väga ilusti suudeti tõsta ehitusteenuste kasumlikkust meeletult just siis, kui korteriturg langes. Nüüd Q1 on väga ilusti näha kuidas korterikasumid on tagasi kui ehitusteenuste kasumlikkus on hakanud normaliseeruma. Samas jah, madalalt hinnatud bilansis on tõenäoliselt veel kümneid ja kümneid MEUR realiseerimiseks korteriarenduse kaudu, aga korteriturg tervikuna ei pruugi eriti tugev olla ka lähiaastatel. Ehk selline 300 MEUR->550 MEUR ümberhindlus börsil tuleb ikka arvestada kui päris suur, isegi siis kui Merko on aastakümneid pidevalt ületanud ootusi.
Millal viimati Merko mingi indikatsiooni andis 2025 oodatavate tulemuste kohta?
Ajaloo huvides märgin ära, et hüsteeriaks põhjust polnud. Ülemiste terminali säästuvarianti ei tule. Vähemalt Pärnumaranda
saab tulevikus siiski soliidsest jaamast. Merkole lisandus siis vähem kui nädalaga RB raames ca 200+ miljoni euro väärtuses lepinguid.
Seekord tuli LHV-s dividend arvele juba kell 2 öösel, Swed’is veel pole. Varasemalt oli Swedbank ikka esimene ja LHV-s alles õhtupoole.
Ootasid öösel arvuti taga kell kõrval ![]()
pole vaja oodata, sa lausa tunned seda, küllap mõistad, millest räägin kui kunagi ise ka seda koged, seda raha tulemise tunnet
Dividendid on 0.0% tulumaksuga. Kas nii peabki olema? Kas saab neid ilma maksudeta sularahastada?
Jah, nii peabki olema. Ettevõte maksab 22/78 tulumaksu, Sinule laekub kogu otsustatud dividend.
Vahepeal oli osa dividendist maksustatud ettevõtte tasandil madalama määraga, eraisikule väljamaksel peeti kinni 7% tulumaksu, aga sellest aastast enam mitte.
Ainke asi, et see läheb Sinu maksustatavate kogutulude arvestusse sisse, mille alusel määratakse kas ja kui suur tulumaksuvaba miinimum Sulle rakendub.
Järgmisest aastast peaks see ka ära kaduma, sest tulumaksuvaba miinimum ei sõltu siis enam sissetulekust, vaid rakendub kõigile.
Kus sul nii kiire selle asjaga? Minu teada hakatakse alles kella kümnest müüma.
Õpetlik lugu. Üks minu klientidest teadis rääkida, et mida kähemale aeg kella kümnele liigub, seda aeglasemalt ta kulgeb. Vahetult ennem kümmet pidi korraks isegi seisma jääma…
Oot, eraisik saab selle 1,9 tulumaksuvabalt kätte, OÜ saab ka 1,9, millest ta peab “sularahastamisel” veel kord tulumaksu maksma?
Eraisik peab ka - järgmise aasta veebruaris tuludeklaratsiooni esitades või siis kui investeerimiskonto maksuametile suletuks deklareerib.
Midagi uut. Kus selle välja lugesid, mingi link`?
Eraisik ei pea tulumaksu maksma, OÜ peab maksma.
Ehk siis, kui Tallink maksab Infortarile dividende, siis maksab tulumaksu. Kui Infortar saadud dividendid omakorda dividendidena välja maksab, siis maksb veel üks kord tulumaksu? On nii või?
Oluline on 10% osaluse piir. Kui on üle 10%, siis ei pea dividendidelt topelt maksma aga kui osalus on alla 10%, siis peab maksma topelt.
Nüüd on Merko aktsial negatiivne nüanss, et kõik on kõvasti plussis, “lambakarjaefekt” tekitab kiireid hinnaliikumisi. Nad võiksid ikka mõelda 2 x aastas dividendide maksmisele, jääks see igasuvine jama ära.
Dividendid lähevad eraisikul aastatulu arvestusse. Kui on ületatud 7800 eur maksuvaba tulu siis sellest ülemineva osa eest pead maksma tulumaksu. Vist on nii.
Olles detailides korrektne, siis aastatulu lisandumine ei tähenda automaatselt, et sa eraisikuna dividendidelt tulumaksu maksad. Tänu fantastilisele finantskeemiale, mille meie targimad pead välja mõtlesid, ei maksa sa sentigi, kui su sissetulek juba enne piisavalt suur oli.
Õpeta mind ka, kuidas ma saaksin dividendide pealt tulumaksu tagasi. Lihtustamise mõttes on aastane tulu 100k€.
investeerides dividendid 3-ndasse sambasse ?!