Me ise ei kasuta interneti võimalusi

ingl.k. remote ehk eemalt... vahemaa tagant ehk distantsilt e väike eesti keelt rikkuv angloamerikanism (häbelikult naeratades)
just põhiprobleemiks saab nähtavasti tiimi(ehk kollektiivi) koostöö.

Arvan, et tänapäeval annab chati kaudu ka tiimitööd korraldada.
Minu töökohas (NetMerger) kasutatakse Internetipõhist projektijuhtimist. Netis on meil foorumid, dokumendid, taskid, kontaktid jne...süsteem on renditud. Parim asi selle asja juures on see, et kogu infole pääsevad ligi meie kliendid ja partnerid.

Praeguseks oleme peaaegu aasta tegutsenud ja nüüd võtame endale väiksemad ruumid, sest kontoris ei käi keegi. Projektitöö toimub neti vahendusel. Kontorist päris loobuda veel ei saa, sest klientide silmis on täna veel oluline, et firmal on mingi koht olemas.
Priidik pani täpselt kümnesse! Kas sa usaldad firmat, millel pole füüsilist kontorit, klientide parklat, viisakat sekretaäri jms tuhandet vajalikku pisiasja. Igatahes vähem kui firmat, millel need olemas on.
Kas Sa usaldad firmat, mida kägistavad püsikulud ja kes hoiab suures saalis või kabinetirägastikus halvastimotiveeritud, loomingulisuse ja süvenenud töötamisega mitte eriti silmapaistvat töötajaskonda.

Loomulikult hüperbool aga väike fron-end-office võiks ju olla. Uus äri - pokazuhha teenus - kontoriteenuse ja hollywoodi scenemasterite ühisettevõtte, et kas retseptsioonis peab langema sinine valgus 45 kraadise nurga alt ja kas sekretäril peaks olema rohelised silmad....
Esiteks tervitus...
Arvan et tegelikult on kahe võimaluse sümbioos üpris optimaalne lahendus. St. Ühelt käelt on hea omada kindlat peakontorit, kust saab näiteks kauba meeldiva teeninduse saatel kätte ja kliendi nõustamist teha. Teisalt on ju mõtetu näiteks tõlkidel ja/või programmeeriatel kohale tulla... Selleks ju kõiksugu võimalused turva kanalid üle ADSL'i jne...
ärge ajage nyyd sellist hirmujuttu: kontoripindade hinnad langevad, nii monigi mees voib hambad varna riputada.
veel Naanist,

omalajal, kui ta igalt poolt lakse hakkas saama räägiti seltskonnas:

soomlatel on pestav tapeet,
aga meil on kustav Naan
Eks ole jah aeg hakata pakkuma väikestele firmadele mõõduka tasu eest potjomkinkontori teenus. Soovi korral koos sekretäriga, kes tekitab endale läätsedega sellised silmad nagu parajasti vaja..

On mida äripartneritele näidata ja töötajad saavad rahulikult kodus edasi tegeleda.
mitte küll home-office aga muidu administratiivsete kulude kohta on olemas üks tore study booz allen & hamiltonil: The Shape of the Digital Organization: From Shared Services to Allianced Services

asub: http://www.bah.com/viewpoints/digital_organization.html

erz,
mitte ainult väikestele. ;)

vt: Sun Microsystems' New Work Ethic

Selles foorumis oli pikalt juttu Gustav Naanist, arvatavasti ei ole enamus foorumlasi temast palju kuulnud.

Nüüd on ajaleht KESKUS Gustav Naanist ülevaatliku loo kirjutanud, mis on päris huvitav lugemine:

http://www.kes-kus.ee/0701/ruben.htm