ei, nad on alles ees
isegi arvan nii
isegi arvan nii
MNF on nagu tuha all hõõguv süsi, mille ootamatu tuuleiil võib heleda leegiga põlema puhuda
( juhul kui mõni mees Kremlist pole ennem peale kusnud... )
( juhul kui mõni mees Kremlist pole ennem peale kusnud... )
Miks sa selles nii kindel oled? Word B. Free.....
olen MNF aktsionär juba 2003a. saadik, sellepärast lööb allergia Venemaa vastu igas
kommentaaris välja. Muidu MNF on majandusnäitajatelt igati atraktiivne olnud ja potensiaali
uute omanike näol peaks ka lisaks tulema, nii et World B. Free arvamusel on kaalu...
kommentaaris välja. Muidu MNF on majandusnäitajatelt igati atraktiivne olnud ja potensiaali
uute omanike näol peaks ka lisaks tulema, nii et World B. Free arvamusel on kaalu...
Ühes hiljutises Ühispanga turuülevaates oli väga mõnus lähenemine naftahinna perspektiivide kohta. Kõige enam meeldis mulle point, et maailma rahvastik kasvab tempoga 75 miljonit inimest aastas. Isegi kui igale inimesele kuluks minimaalselt 1 barrel naftat aastas, teeks see kokku 205 000 barrelit nõudluse kasvu päevas. See on väga konservatiivne, kuna USA-s tarbitakse inimese kohta 26 barrelit naftat aastas, isegi Hiinas on sama näitaja 1,9.
Lisaks toodetakse maailmas 30 sõidu- ja veoautot aastas. Samal perioodil muudetakse 5 miljonit sõidukit vanarauaks, seega lisandub netona 25 miljonit sõidu- ja veoautot. Argumente, mis nafta hinna tõusu kasuks räägib, on veel ...
Lühiajaliselt on kõik võimalik, kuid pikemas perspektiivis ei jää palju võimalusi, miks nafta hind ei peaks tõusma. Seega jääb üle vaid osta firmasid, mis võidavad musta kulla hinnatõusust. Mazeikiu nafta on üks neist.
Oman MNF aktsiaid.
Lisaks toodetakse maailmas 30 sõidu- ja veoautot aastas. Samal perioodil muudetakse 5 miljonit sõidukit vanarauaks, seega lisandub netona 25 miljonit sõidu- ja veoautot. Argumente, mis nafta hinna tõusu kasuks räägib, on veel ...
Lühiajaliselt on kõik võimalik, kuid pikemas perspektiivis ei jää palju võimalusi, miks nafta hind ei peaks tõusma. Seega jääb üle vaid osta firmasid, mis võidavad musta kulla hinnatõusust. Mazeikiu nafta on üks neist.
Oman MNF aktsiaid.
Mažeikiu jaoks peaks nafta hinnatõus olema toorme hinnatõus, mis ei peaks talle eriti meeldima, kui tal oleks konkurente regioonis. See sunniks väljamüügi hindu ja kasumimarginaali ehk madalamal hoidma. Kuna ta on siiski praktiliselt ainus Balti riikide kütusega varustaja, siis on tal võimalus nafta tõusu pealt ka hulgihindu oma suva järgi kergitada. Ostjatel jääb üle ainult see hind vaikides alla neelata ja lõpptarbijale peksta vahtu kütuse ja nafta maailmaturuhindade seostest. Mis hinnaga tegelikult nafta toru kaudu Venemaalt tuleb teavad ainult asjaosalised.
Oman :)
Oman :)
Mingi tehing 12.84lt pealt. Mis mõttes see mõistlik oli?
Copyright 2005 RIA OREANDA All rights reserved
Economic News
October 21, 2005 Friday
Government of Lithuania Starts Negotiations on Sale and Purchase of YUKOS' Stake in Mazeikiu Nafta
Riga. OREANDA/RESPUBLIKAIDEI.RU. M&A. On October 20, Seym of Lithuania has approved the bill allowing the government to start negotiations on sale and purchase of YUKOS' stake in Mazeikiu Nafta.
The law will come into force after is signed by the president and published in official press. According to the law, authorities of Lithuania have the right to borrow $1 billion on purchase of stake in Mazeikiu Nafta, thus there is an opportunity to negotiate with potential buyers of stake in Mazeikiu Nafta belonging the government of Lithuania.
Earlier, Prime Minister of Lithuania Algirdas Brazauskas named TNK-BP and alliance of LUKOIL and ConocoPhillips among the most probable buyers of Mazeikiu Nafta. According to the top-manager of TNK-BP German Khan, YUKOS estimates the package almost in $1 billion.
Mazeikiu Nafta includes the refinery with planned production capacity of up to 12 million tons of oil a year, Butingsky the oil terminal with capacity of 8 million tons a year and Birzhaysky oil pipeline. YUKOS controls over 53.7 % stake in the Lithuanian concern, the government of Lithuania controls over 40.6 % stake.
Copyright (c) 1997-2005 RIA "OREANDA"
October 21, 2005
- 2 senti mu poolt
Economic News
October 21, 2005 Friday
Government of Lithuania Starts Negotiations on Sale and Purchase of YUKOS' Stake in Mazeikiu Nafta
Riga. OREANDA/RESPUBLIKAIDEI.RU. M&A. On October 20, Seym of Lithuania has approved the bill allowing the government to start negotiations on sale and purchase of YUKOS' stake in Mazeikiu Nafta.
The law will come into force after is signed by the president and published in official press. According to the law, authorities of Lithuania have the right to borrow $1 billion on purchase of stake in Mazeikiu Nafta, thus there is an opportunity to negotiate with potential buyers of stake in Mazeikiu Nafta belonging the government of Lithuania.
Earlier, Prime Minister of Lithuania Algirdas Brazauskas named TNK-BP and alliance of LUKOIL and ConocoPhillips among the most probable buyers of Mazeikiu Nafta. According to the top-manager of TNK-BP German Khan, YUKOS estimates the package almost in $1 billion.
Mazeikiu Nafta includes the refinery with planned production capacity of up to 12 million tons of oil a year, Butingsky the oil terminal with capacity of 8 million tons a year and Birzhaysky oil pipeline. YUKOS controls over 53.7 % stake in the Lithuanian concern, the government of Lithuania controls over 40.6 % stake.
Copyright (c) 1997-2005 RIA "OREANDA"
October 21, 2005
- 2 senti mu poolt
Fuel wholesale, retail prices keep falling
BBN October 26, 2005 11:26
Refiner Mazeikiu Nafta has again reduced its wholesale prices for petrol and diesel, which now make up LTL 2.60 and LTL 2.70 per litre respectively. Since the beginning of this month the company has already lowered these prices by LTL 0.47 and LTL 0.24.
BBN October 26, 2005 11:26
Refiner Mazeikiu Nafta has again reduced its wholesale prices for petrol and diesel, which now make up LTL 2.60 and LTL 2.70 per litre respectively. Since the beginning of this month the company has already lowered these prices by LTL 0.47 and LTL 0.24.
Millal MNF1L oma 2 kvaratali tulemused avaldab?
nagu siiani, kuu lõpus vast, et siis homme või esmasp. peaks Q3 tulema
Millised ootused olla võiks?
ise usun et peaks head olema, nagu ka siiani see aasta, aga no kindel küll ei ole :S
Kurat sellest Leedust aru saab ,tulemused on head või väga head,aga aktsiad ikka landevad?Asi on proosaline..
ma saan niimoodi aru, et hea uudisepeale kasutavad suuremad võimalust aktsiast väljumiseks. isegi see uudis, et austria ajakiri tõstis leedu telecomi parimaks ostetavaks ettevõtteks ida-euroopas, isegi see ei suuda aktsiale positiivselt mõjuda. senini olen leedu turul ainult kahju kannatanud.
okey,suured väljuvad,aga väiksed taksojuhid võiks ju kohe krabama hakata!Või siis pole Leedus taksojuhte nii palju ja siinsed kiruvad leedut maapõhja?!
Ma ei tea, minuarust on viimasel ajal Eesti turg suht sarnane Leedu turule.Aktsiad liiguvad nii kuidas jumal juhatab.
leedus praegu, eriti spekuliantaias.lt on selline lozung - SELL THE RESULTS.