IBM esitas vastuhagi:
http://news.com.com/2100-1016_3-5060965.html
Kaks allikat, mis analüüsivad SCO teemat. Esimene rohkem tehnilisest küljest, teine juriidilisest. Üsna asjalikud jutud kuid kahjuks pikad:
http://www.opensource.org/sco-vs-ibm.html
http://lamlaw.com/
http://www.opensource.org/sco-vs-ibm.html
http://lamlaw.com/
Ei tea, kas keegi enam lugedagi viitsib seda SCO jura aga tänased naelad:
http://biz.yahoo.com/prnews/030807/lath091_1.html
http://mirror.baumert.cc/
http://www.infoworld.com/article/03/08/08/HNuntestedgpl_1.html
http://biz.yahoo.com/prnews/030807/lath091_1.html
http://mirror.baumert.cc/
http://www.infoworld.com/article/03/08/08/HNuntestedgpl_1.html
IBMi hagi on netis olemas:http://www.idealcorp.com/ibm_sco.pdf
Keegi jur teadmistega inimene on seda kommenteerinud ka:http://radio.weblogs.com/0120124/
Keegi jur teadmistega inimene on seda kommenteerinud ka:http://radio.weblogs.com/0120124/
Mnjah, SCOX läheb sihikindlalt põhja poole. -19% täna juba koos ning lõppu ei paista. Nüüd on vaja ära arvata mõistatud, et mis hetkel oleks sobiv punkt lühikesed positisoonid realiseerida. See küsimus tundub mulle keeruline vastata. Mina usun, et aktsia peaks kukkuma vähemalt sinna tagasi, kust ta tõusma hakka - allpool $1 taset. Samas ma ei oska hinnata riske, et kuidas odav aktsiahind müügisurve ostusurveks keerab. Samuti ei oska läbi mõelda, kuidas minusugused lühikeste positsioonide likvideerijad (ja neid pole ehk vähe) turgu mõjutavad. Me peame ju need aktsiad turult tagasi ostma.
Ma ei usu, et keegi hakkaks SCO ülesostmisega veel vaeva nägema. Potensiaalne ostja (kui ta olemas on) ootab kuni IBM SCO hinna alla peksab. On ka spekuleeritud, et IBM võib SCO ära osta, et probleemist vabaneda kuid ma ei usu seda. IBM annaks selle teoga selge signaali soodustamaks SCO taoliseid blackmailijaid tegutsema ja seda IBM ei vaja. IBM vajab näidispoomist ning ma ei näe, mis peaks IBMi selles takistama. IBM on nurka aetud - nende vastu on esitatud 3 miljardi suurune hagi ning IBM ei saa jätta vähematki anssi, et see asi kohtus nende vastu keeraks. IBM-l on veel toetajaid kuid SCOl neid pole. IBM on suur ja SCO on väike. SCO argumendid pole kindlasti tugevamad kui IBMi omad. Võitjas ei kahtle ma hetkekski.
Aga millal on põhi käes? Kui sügaval on põhi? Selle kohta on natuke tehniline analüüs ehk abiks ja kogemused mida mul pole.
Ma ei usu, et keegi hakkaks SCO ülesostmisega veel vaeva nägema. Potensiaalne ostja (kui ta olemas on) ootab kuni IBM SCO hinna alla peksab. On ka spekuleeritud, et IBM võib SCO ära osta, et probleemist vabaneda kuid ma ei usu seda. IBM annaks selle teoga selge signaali soodustamaks SCO taoliseid blackmailijaid tegutsema ja seda IBM ei vaja. IBM vajab näidispoomist ning ma ei näe, mis peaks IBMi selles takistama. IBM on nurka aetud - nende vastu on esitatud 3 miljardi suurune hagi ning IBM ei saa jätta vähematki anssi, et see asi kohtus nende vastu keeraks. IBM-l on veel toetajaid kuid SCOl neid pole. IBM on suur ja SCO on väike. SCO argumendid pole kindlasti tugevamad kui IBMi omad. Võitjas ei kahtle ma hetkekski.
Aga millal on põhi käes? Kui sügaval on põhi? Selle kohta on natuke tehniline analüüs ehk abiks ja kogemused mida mul pole.
SCO Group inks UNIX rights license with Fortune 500 company (8.85 -1.90)
Co announces the signing of its first Intellectual Property Compliance License for SCO UNIX Rights. This announcement comes less than a week after the commencement of the SCO IP License for Linux program. Terms of the deal and the Fortune 500 company name were not disclosed based on confidentiality provisions of the agreement, but a license was purchased for each of the Linux servers running their business. "We've had more than 300 companies in the first four business days of this program contact SCO to inquire about SCO's Intellectual Property License for Linux."
Co announces the signing of its first Intellectual Property Compliance License for SCO UNIX Rights. This announcement comes less than a week after the commencement of the SCO IP License for Linux program. Terms of the deal and the Fortune 500 company name were not disclosed based on confidentiality provisions of the agreement, but a license was purchased for each of the Linux servers running their business. "We've had more than 300 companies in the first four business days of this program contact SCO to inquire about SCO's Intellectual Property License for Linux."
Seda räägib SCO. Nende jutt on suht ebausaldusväärne. Nendel on tagumik tules ja juba eelnevatest pressikatest oli märgata paanikat. Tegevus on selline ebaadekvaatne juba. Ma usun, et nad kas osaliselt või täiselikult blufivad. Loomulikult nad said hulga kõnesid mis asja uurisid. See aga ei tähenda reaalset pappi või et IBM neid rahule jätaks. Aga see on minu arvamus :)
Salt Lake Tribune ja Wall Street Journal külvavad paanikat juurde:
SCO not exactly the lovable little guy
"...Computerworld recently ran an article detailing how SCO's backers are cashing in its stock in a complex transaction involving purchase of a company owned by the Canopy Group, a Utah investment concern that also owns a big chunk of SCO. An SCO spokesman said the report's allegations of a "shell game" weren't true, and added that SCO has no control over its stock price. ..."
http://www.sltrib.com/2003/Aug/08122003/business/83192.asp
SCO execs unloading shares
"...Chief Financial Officer Robert Bench began the $1.2 million in executive share sales four days after Lindon -based SCO filed its lawsuit against Armonk, N.Y.-based IBM on March 6. Before Bench's sale, SCO insiders had not sold shares in more than a year....">
http://www.sltrib.com/2003/Aug/08122003/business/83193.asp
SCO not exactly the lovable little guy
"...Computerworld recently ran an article detailing how SCO's backers are cashing in its stock in a complex transaction involving purchase of a company owned by the Canopy Group, a Utah investment concern that also owns a big chunk of SCO. An SCO spokesman said the report's allegations of a "shell game" weren't true, and added that SCO has no control over its stock price. ..."
http://www.sltrib.com/2003/Aug/08122003/business/83192.asp
SCO execs unloading shares
"...Chief Financial Officer Robert Bench began the $1.2 million in executive share sales four days after Lindon -based SCO filed its lawsuit against Armonk, N.Y.-based IBM on March 6. Before Bench's sale, SCO insiders had not sold shares in more than a year....">
http://www.sltrib.com/2003/Aug/08122003/business/83193.asp
Julge hundi rind on...: http://biz.yahoo.com/prnews/030813/law050_1.html
Veel viimase nädala artikleid eri allikatest. Kui nei kõiki lugeda ei viitsi siis mõte on neil suhteliselt sama - SCO tegevust taunitakse. Ühelt poolt võib ju öelda, keda see ajakirjandus huvitab, et kohut see ei mõjuta. Kuid tegelikult mõjutab küll. Kui on ühiskondlik surve, siis üldjuhul kohtus sellele vastu minna ei taha. Mis omakorda toetab ideed SCOX lühikeste positsioonide hoidmise suhtes.
http://www.usatoday.com/money/industries/technology/maney/2003-07-30-maney_x.htm
http://www.computerworld.com/softwaretopics/os/linux/story/0,10801,83452,00.html
http://www.it-analysis.com/article.php?articleid=11123
http://www.nationalpost.com/financialpost/story.html?id=983BF037-2E43-4F68-9DAC-E5F1F8B766E4
http://news.com.com/2010-1071_3-5062414.html
http://slashdot.org/articles/03/08/12/128223.shtml
http://www.usatoday.com/money/industries/technology/maney/2003-07-30-maney_x.htm
http://www.computerworld.com/softwaretopics/os/linux/story/0,10801,83452,00.html
http://www.it-analysis.com/article.php?articleid=11123
http://www.nationalpost.com/financialpost/story.html?id=983BF037-2E43-4F68-9DAC-E5F1F8B766E4
http://news.com.com/2010-1071_3-5062414.html
http://slashdot.org/articles/03/08/12/128223.shtml
nii, scoxiga selgub vaikselt veel igasuguseid vastuolulisi toredaid asju.
- linuxite litsentseerimist pole ega tule, niipea, kui sco mingi koodujupi avalikuks teeb, kirjutatakse vastav koht päevadega ümber. isegi kui neil mingeid autoriõiguslikke nõudeid on. seal raha mitte kuidagi tulema ei hakka.
- scoseltskonnal on samas suheliselt edukas varasem kohtupraktika. microsoftilt saadi pärast mingi vana dos-i ostmist hulk raha kätte autoriõiguste rikkumise eest.
- hagi ibm-i vastu ehitatakse üles pigem lepingutingimuste rikkumise kohta. et ühelt poolt oli ibm-l unixi lähtekood ja teiseltpoolt tilkus ibm-st linuxile koodi. üldise aõ rikkumise teema on nagunii savijalgadel, sest seda koodi on gpl litsentsi all usinalt levitatud ka sco enda poolt.
- ja üks hästi halb nüanss neile, kes scox-i shortimisega kiiresti rikastuda üritavad: kohtuprotsessi kuupäev pandi paika ja see kuupäev on 11. aprill 2005. 2005! ma ei tea, kas selgus võib varem saabuda. on ju igasuguseid vastuhagisid ja neid võib juurde tulla, näiteks novelli oma või nende oma, kes leiavad, et sco ise gpl-i rikub. sco võidakse ehtameerikalikult surnuks protsessida.
- linuxite litsentseerimist pole ega tule, niipea, kui sco mingi koodujupi avalikuks teeb, kirjutatakse vastav koht päevadega ümber. isegi kui neil mingeid autoriõiguslikke nõudeid on. seal raha mitte kuidagi tulema ei hakka.
- scoseltskonnal on samas suheliselt edukas varasem kohtupraktika. microsoftilt saadi pärast mingi vana dos-i ostmist hulk raha kätte autoriõiguste rikkumise eest.
- hagi ibm-i vastu ehitatakse üles pigem lepingutingimuste rikkumise kohta. et ühelt poolt oli ibm-l unixi lähtekood ja teiseltpoolt tilkus ibm-st linuxile koodi. üldise aõ rikkumise teema on nagunii savijalgadel, sest seda koodi on gpl litsentsi all usinalt levitatud ka sco enda poolt.
- ja üks hästi halb nüanss neile, kes scox-i shortimisega kiiresti rikastuda üritavad: kohtuprotsessi kuupäev pandi paika ja see kuupäev on 11. aprill 2005. 2005! ma ei tea, kas selgus võib varem saabuda. on ju igasuguseid vastuhagisid ja neid võib juurde tulla, näiteks novelli oma või nende oma, kes leiavad, et sco ise gpl-i rikub. sco võidakse ehtameerikalikult surnuks protsessida.
Nüüd on SCOX veel kõrgemal kui enne. Hea, et oma lühikesed positsioonid ära likvideerisin kui asi juba tõusule keeras. Nüüd tundub mulle, et joon on liiga ilus sirge. Varem või hiljem tuleb kuskilt mingi negatiivne uudis naguinii. Aeg jälle lühikeseks minna? Ah jaa, insiderid pidid ka millalgi müüma tulema ning seni on igasugune 10 tuhandest suurem aktsiapaki müük seda aktsiat kukutanud. Müüki pidi tulema 144 tuhat. Ma olen endiselt kindel, et SCOX kukub alla $1 kuid hetkel tundub parim strateegia olevat lühikesi positsioone kuskil $10 kandis likvideerida ning ülevalpool jälle uuendada.
Kaks tõsiselt lugemist väärivat paberit:
http://perens.com/Articles/SCO/SCOSlideShow.html
http://www.threenorth.com/sco/cohen.html
Esimene küll tehnilisem ja teine investorikesksem.
http://perens.com/Articles/SCO/SCOSlideShow.html
http://www.threenorth.com/sco/cohen.html
Esimene küll tehnilisem ja teine investorikesksem.
ja juhin veel tähelepanu oma eelviimase posti eelviimasele punktile. unustame kogu ebamäärase liinuxilitsentsimise. kui scox küsib ja saab ibm-lt näiteks $500m, kuna ibm on firmasiseselt ja lepinguvastaselt liigutanud knowhowd aix-st linuxisse, ja see võib kergesti nii olla, siis on need, kes aktsiat $16-ga ostsid, väga hea kasuga kaubelnud isegi kui ülejäänud firma väärtusetuks lugeda. usa kohtute võimest õiglasi otsuseid langetada pole ilmselt tarvis rääkida. keegi just sai ca $500m microsoftilt, kuna oli taibanud 90ndatel patenteerida dokumentide embeddimise.
aga ibm-i ja scox-i omavahelisi suhteid ja lepinguid ma kohtuprotsessi tulemuse hindamiseks piisavalt täpselt ei tea.
ja näiteks scox-le sobiva kohtulahendi puhul võib olla veel firmasid, kes, omades unixi litsentsi, on teinud linuxisuunalist arendustööd ja võivad kergesti sco saagiks langeda.
aga ibm-i ja scox-i omavahelisi suhteid ja lepinguid ma kohtuprotsessi tulemuse hindamiseks piisavalt täpselt ei tea.
ja näiteks scox-le sobiva kohtulahendi puhul võib olla veel firmasid, kes, omades unixi litsentsi, on teinud linuxisuunalist arendustööd ja võivad kergesti sco saagiks langeda.
Ma muidugi aktsepteerin, et alati võib üllatusi tulla ning variant on olemas, et IBM on midagi sebinud ning sõltumata Linuxist pannakseIBM AIXi eest SCOle näiteks maksma ning loll raha tormab kohe SCOd ostma. Ma seepärast siin häält üldse teen, et ei usu sellisesse varianti kuigi palju ning samas usun, et SCO abil teenib tõenäolisemalt raha kui muude asjadega börsil. Muud teemad tunduvad vähemalt minule kas veel udusemad või liiga pika ajahorisondiga, et "easy money dream" teoks teha. SCO puhul arvan, et tuleb kohal olla ja õiget hetke mitte maha magada. Aga tulevik näitab, kui suured sarved ma endale pähe teen. Hex, sa ikka perens.com pealt dokumenti lugesid? Seal on üsna head argumendid SCO vastu. Raske on uskuda SCO võitu kuid välistada seda ei saa.....
SCO Group started with a Buy at Deutsche; target $45 (15.53)
Deutsche Securities initiates coverage with a Buy rating and $45 target, as firm views SCOX as a call option on a substantial lawsuit against IBM and the potential to capitalize on Linux; firm says the IBM lawsuit and the potential for Linux licensing deals offer plenty to be excited about, since if SCOX is successful at licensing its intellectual property then fixed costs and a small share count would create huge EPS leverage, while failure could render the shares worthless.
Deutsche Securities initiates coverage with a Buy rating and $45 target, as firm views SCOX as a call option on a substantial lawsuit against IBM and the potential to capitalize on Linux; firm says the IBM lawsuit and the potential for Linux licensing deals offer plenty to be excited about, since if SCOX is successful at licensing its intellectual property then fixed costs and a small share count would create huge EPS leverage, while failure could render the shares worthless.
SCOX +26%
SCOX on omadega täitsa perses - kõik ta viimase poole aasta tegud on püüdmine jääda ellu. Niiöelda "dinosauri agoonia". Kuna üksiki SCO (end. Caldera) enda projekt ei too ja (ei saa tuua) kasumit (seda lihtsal põhjusel et kõik nad on tehnoloogiliselt surnud), püüjab ta oma elu viimastel hetkedel pumbata raha teistest allikatest, nagu selleks on RHAT ja IBM.
well, viimased on algatanud SCO vastu omapoolsed kohtuprotsessid, kus nad küsivad lihtsad ja konkreetset asja: näidake meile konkreetset kohta linuxi süsteemi lähtekoodis, mis on avaik ja kättesaadav, kus me oleme teie väitel rikkunud teie autoriõigusi. nende osade väljavõtmine lähtekoodist on imelihtne ja nõuab paar sekundit ja 0.- USDd. nii on viimaste Linuxi versioonide puhul tehud (2.4.22 ja tulevane 2.6.0). kuid SCO ei näita neid kohti...
Miks?
ilmselt sellepärast, et neid pole seal :)
ja teiseks, sellepärast, et kui nad oleks seal, SCO ise ei suudaks teha kindlaks kas nad on ta oma tehtud, sest SCOl puudub igasugune sisene lähtekoodi auditeering.
Linuxi arnduses on selline auditering sisseehitatud kogu arendusprotsessi sisse ja on teada kust on pärit iga täht :)
well, viimased on algatanud SCO vastu omapoolsed kohtuprotsessid, kus nad küsivad lihtsad ja konkreetset asja: näidake meile konkreetset kohta linuxi süsteemi lähtekoodis, mis on avaik ja kättesaadav, kus me oleme teie väitel rikkunud teie autoriõigusi. nende osade väljavõtmine lähtekoodist on imelihtne ja nõuab paar sekundit ja 0.- USDd. nii on viimaste Linuxi versioonide puhul tehud (2.4.22 ja tulevane 2.6.0). kuid SCO ei näita neid kohti...
Miks?
ilmselt sellepärast, et neid pole seal :)
ja teiseks, sellepärast, et kui nad oleks seal, SCO ise ei suudaks teha kindlaks kas nad on ta oma tehtud, sest SCOl puudub igasugune sisene lähtekoodi auditeering.
Linuxi arnduses on selline auditering sisseehitatud kogu arendusprotsessi sisse ja on teada kust on pärit iga täht :)
kasulikku lugemist saab siit:
http://radio.weblogs.com/0120124/
http://radio.weblogs.com/0120124/
Mina usun ka, et SCOX õigel ajal shortimine teeb kellegi miljonäriks. Aga kuidas seda "õiget hetke" teada saada, ma ei tea. Ja hetkel tundub parim strateegia olevat tema kõikumise pealt teenida, mitte ootata mingite positsioonidega ükskõik kus suunas.