On the first day of school in America, a teacher decided to get to know the kids by asking them their names and what their fathers did for a living. The first little girl said: “My name is Mary and my daddy is a postman.” The next little boy said: “I'm Andy and my dad is a mechanic.” Then another little boy said: “My name is Jimmy and my father is a striptease dancer in a cabaret for gay men.” The teacher gasped and quickly changed the subject, but later in the schoolyard the teacher approached Jimmy privately and asked if it was really true that his dad danced nude in a gay bar. The kid blushed and said, “I'm sorry, but my dad is a bookkeeper at Lehman Brothers and I was just too embarrassed to say so.”
The NY Times reports Barclays (BCS) announced Wednesday that it had struck an agreement to buy Lehman's (LEH) core capital markets businesses for the fire-sale price of $1.75 bln — far less than Lehman had hoped for. The accord, announced in London on Wednesday, could save 8,000 to 10,000 Lehman jobs and allow Robert E. Diamond Jr., the president of Barclays, to attain his longtime goal of expanding his bank's reach in the U.S. A statement from Barclays on Wednesday confirmed the price of $1.75 bln. "This is a once in a lifetime opportunity for Barclays," said Mr. Diamond. The deal, which also includes Lehman's Midtown Manhattan headquarters building and two data centers — accounting for $1.5 bln of the deal's value — must be approved by a judge overseeing Lehman's bankruptcy proceedings. Barclays said it expected to raise $1 bln in equity to support the deal. Lehman had hoped to get as much as $5 bln for its investment management business, though it may not even receive that amount after the bankruptcy filing. If it gets the full $5 bln and $1.75 bln from the sale of its capital markets unit, the combined amount would value Lehman at around $10 a share — the same fire-sale price at which Bear Stearns was sold to JPMorgan Chase (JPM).
See saab olema Barclays läbi aegade kõige rumalam otsus. Nad kannavad kõik tehinguga seotud varad maha ja koondavad kõik töötajad. Pankurid, kes peaksid asjadega kõige paremini kursis olema käituvalt käesoleval perioodil hämmastavalt naiivselt.
peamiselt käiakse raha välja kinnisvara eest. Jah, "nad kannavad kõik tehinguga seotud varad maha". Sealjuures koheselt ja lükkavad buldooseriga kokku.
martk, praegu käib ju selgelt positsioonide ümbermängimine. Nõrgad süüakse ära tugevamate poolt ja võetakse sisse positsioone järgmiseks tõusuperioodiks. BCS viskab 3% oma MCapist lauda, et korjata üles töötav suur süsteem kõige olulisemas finantskeskuses. Suhteliselt harukordne võimalus nende jaoks. Hea diil nende jaoks. Eriti arvestades, et müüja ei saa raskesti kättesaadavat mängida.
Mis võiks saada tänases situatsioonis LEH aktsionäridest (common shares)?
Tõmmatakse kott pähe ja seotakse nööriga seejärel veel lõua alt kinni ka?
Tõmmatakse kott pähe ja seotakse nööriga seejärel veel lõua alt kinni ka?
Miks nii kurvalt LEH aktsionäridest räägid, et kott nööriga kinni? Fed´il pole enam raha nööri jaoks..............
Veidi praeb, aga küll talle kosilasi leidub kui hinnad parajad on.
mark: need vaated, mida sa esindad, pole enam ammu mingi "alternatiivne reaalsus". Praktiliselt iga nädal on Roubini vms sarnaste seisukohtade esindaja mõnes TV kanalis - need on juba praeguseks piisavalt mainstream seisukohad. Mis, nagu sa tead, ei tähenda, et need seetõttu õiged oleksid, küll aga tavaliselt tähendavad juba hindades kajastumist. Ch.11 eelne LEH kalkulatsioon nende varade väärtuse kohta eeldas näiteks 32% kinnisvarahindade langust (hetkel 18%) ja 50% Californiale.
kristjan, jah, turgudel on naiivsust vähemaks jäänud, kuid minu hinnagul ollakse ikka liiga naiivsed - no seda tõestab ju langstrend. Inimesed/massid on väga halva kohanemisvõimega.
USA-s toimuv muutub minu jaoks juba täiesti irreaalseks. Üle kahe kolmandiku suurtest investeerimispankadest on oma seniseid aktsionäre täielikult alt vedanud (kas dillution või aktsiahinnad on 1996. aasta tasemel või üleüldse mängust väljas). Kuus esikümne kommertspanka on oma aktsionäre oluliselt dilluutinud või mängust väljas. Pankrotiseadused enam ei kehti, otsused , et kes kaotab oma raha, tehakse suletud uste taga ja tavaliselt valitsuseliikme osavõtul.
Põhjenduseks on siiani toodud eluasemehindade langus, mis vähemalt minu jaoks jääb arusaamatuks. Shilleri indeks näitab USA tasemel alla 25% kukkumist absoluutsest maksimumist. Hea küll, Vegases on kukkumine üle 35%, aga me räägime ikkagi väga hästi diversifitseeritud pankadest, mis ei saa sõltuda ühest kindlast piirkonnast. Kogu elanikkond ei võtnud laenu 0% sissemaksega. Kõik kodanikud, kelle maja turuväärtus on kukkunud alla laenu suuruse, pole lõpetanud maksmist. Töötus on suhteliselt madalal tasemel. Kui kõik need eeldused panna excelisse, jääb sinna väga suur seletamata ala; midagi on jäänud seletamata.
Kui tõesti suutsid pangad kirjutada default swappe, mis ületasid kodulaenupõhiste derivatiivide väärtust kümnetes kordades, siis pole selge, millele mõtles riskijuhtimine. Selge on see, et oluline osa suurtest pankadest võtsid oma bilanssi suures koguses mingeid väga võimendatud radioaktiivseid instrumente, millel oli vaid kaudne side kodulaenudega. Mis toimub?
Põhjenduseks on siiani toodud eluasemehindade langus, mis vähemalt minu jaoks jääb arusaamatuks. Shilleri indeks näitab USA tasemel alla 25% kukkumist absoluutsest maksimumist. Hea küll, Vegases on kukkumine üle 35%, aga me räägime ikkagi väga hästi diversifitseeritud pankadest, mis ei saa sõltuda ühest kindlast piirkonnast. Kogu elanikkond ei võtnud laenu 0% sissemaksega. Kõik kodanikud, kelle maja turuväärtus on kukkunud alla laenu suuruse, pole lõpetanud maksmist. Töötus on suhteliselt madalal tasemel. Kui kõik need eeldused panna excelisse, jääb sinna väga suur seletamata ala; midagi on jäänud seletamata.
Kui tõesti suutsid pangad kirjutada default swappe, mis ületasid kodulaenupõhiste derivatiivide väärtust kümnetes kordades, siis pole selge, millele mõtles riskijuhtimine. Selge on see, et oluline osa suurtest pankadest võtsid oma bilanssi suures koguses mingeid väga võimendatud radioaktiivseid instrumente, millel oli vaid kaudne side kodulaenudega. Mis toimub?
Minu jaoks on eriti lõbus veel see, et investeerimispangad ja ka muidu pangad USA-s jagavad edasi mingeid investeerimissoovitusi ja hinnasihte. Naljanumber.
Väga õige karvakera. Ka mulle on jäänud arusaamatuks, et hinge vaakuvad finantsasutused veel mingeid soovitusi jagava. Parem vaadake, mis teist endist saab mitte aga ärge jagage soovitusi. Iga põhja läinud pank on näide sellest, kuidas asju on väga valesti aetud. Miks üldse peaks keegi nende tainapeade soovitusi järgima, et ka ise põhja minna?
aviaator,
Sest neil on ju suured deskid ja üldse on pankadel kõik eelised (diisiieff tabelid ja muud exceli konstruktsioonid), et üksikisikust kauplejalt/investorilt tema raha ära võtta :(
Sest neil on ju suured deskid ja üldse on pankadel kõik eelised (diisiieff tabelid ja muud exceli konstruktsioonid), et üksikisikust kauplejalt/investorilt tema raha ära võtta :(
talk about toxic assets...
Lehmani bilansis on tuumapommi jagu uraani
http://www.epl.ee/artikkel/465340
Lehmani bilansis on tuumapommi jagu uraani
http://www.epl.ee/artikkel/465340
Paar tundi tagasi otsustas kohus avalikustada ca 2200 leheküljelise raporti Lehmani sündmuste tagamaade kohta.
http://www.reuters.com/article/idCNN1123945920100311?rpc=44
Kohtuniku kommentaar: "I consider this to be one of the most extraordinary pieces of work product I have ever encountered," Peck said in remarks from the bench. "It reads like a best seller and it's so well organized that it's actually useful."
Raportit saab alla laadida kohtu docketitest ja ka blogist lehmanlotto: http://lehmanlotto.blogspot.com/search/label/Lehman
http://www.reuters.com/article/idCNN1123945920100311?rpc=44
Kohtuniku kommentaar: "I consider this to be one of the most extraordinary pieces of work product I have ever encountered," Peck said in remarks from the bench. "It reads like a best seller and it's so well organized that it's actually useful."
Raportit saab alla laadida kohtu docketitest ja ka blogist lehmanlotto: http://lehmanlotto.blogspot.com/search/label/Lehman
Vaatasin ära. Päris huvitav ja tugevad näitlejad. Lõpus igatahes kogu saal aplodeeris püsti seistes. Põhitähelepanu on siiski varasemal ajalool, selle sajandi sündmused läbiti kiire lõppmänguna.https://www.piletimaailm.com/performances/97714-lehman-brothers?lang=et_EE
kindlasti on hea vaatamine, ei vaidlusta, aga ... lõpus igatahes kogu saal aplodeeris püsti seistes ... ei näita praegusel ajal enam midagi, lihtsalt ei sobi mitte püsti seista, see on a la hoolime kõigest, aga millest siis ?
"Vanaema"
Vaatasin ära. Päris huvitav ja tugevad näitlejad. Lõpus igatahes kogu saal aplodeeris püsti seistes. Põhitähelepanu on siiski varasemal ajalool, selle sajandi sündmused läbiti kiire lõppmänguna.https://www.piletimaailm.com/performances/97714-lehman-brothers?lang=et_EE
Mugul, Käsi ja Pea :)
Aga jah, 4 tundi läks lennates, trupilt midagi vähemat ei oodanudki. Oleksin üllatunud, kui aastaauhindadelt midagi ei korjaks.
"siim susi""Vanaema"
Vaatasin ära. Päris huvitav ja tugevad näitlejad. Lõpus igatahes kogu saal aplodeeris püsti seistes. Põhitähelepanu on siiski varasemal ajalool, selle sajandi sündmused läbiti kiire lõppmänguna.https://www.piletimaailm.com/performances/97714-lehman-brothers?lang=et_EE
Mugul, Käsi ja Pea :)
Aga jah, 4 tundi läks lennates, trupilt midagi vähemat ei oodanudki. Oleksin üllatunud, kui aastaauhindadelt midagi ei korjaks.
Võigemast meespeaosa auhind. Kel pole õnnestunud näha võiks kaaluda, kui jälle teatrisse pääseb. Hea vaatamine.