Viskasin käbelt IB hinnakirjale pilgu pääle ja minul jäi arusaam, et turuinfot peab sisse ostma juhul, kui tehinguhinnad on seotud käibe suurusega, fikseeritud tehinguhinna puhul ei pea.
momentumRauaspets
Kui tõesti mingit muud varjanti ei leidu, siis on ikka eriliselt mage lugu küll..
Mis seal magedat peaks olema?
Miks peaks ühe maakleri juurest saama mugavalt teise maakleri juurde positsioone tõsta?
IB pole kohaliku ökosüsteemiga ühendatud, neil on omad süsteemid. Loomulikult ei saa üle tõsta.
IB muide on kallima teenustasuga kui kohalikud maaklerid. Lisaks peab seal turuinfo sisse ostma. Seegi kasvatab kulusid.
Aga mida momentum kasutab? Minu arust IB küll jätnud soliidsema mulje, kui kohalikud pangad, mille ainus eelis on null "hoolduskulud" balti aktsiate puhul (LHV).
Mis on IB-le soodsaim alternatiiv?
momentumRauaspets
Kui tõesti mingit muud varjanti ei leidu, siis on ikka eriliselt mage lugu küll..
Mis seal magedat peaks olema?
Miks peaks ühe maakleri juurest saama mugavalt teise maakleri juurde positsioone tõsta?
IB pole kohaliku ökosüsteemiga ühendatud, neil on omad süsteemid. Loomulikult ei saa üle tõsta.
IB muide on kallima teenustasuga kui kohalikud maaklerid. Lisaks peab seal turuinfo sisse ostma. Seegi kasvatab kulusid.
nii räigelt pole ikka mõtet valetada. Muidu on küll ju faktid varrukast võtta alati.
IB-sse saab Eure ka kanda LHV-st, seal tuleb siis EURid müüa USDideks, turuinfot ostma ei pea, tehinguhinnad on ühe taala tuuri aktsiatega. LHVst ei saanud USA aktsiaid sinna kanda kuna LHV hoiab aktsiaid mingi teise maakleri koondkontol, samal põhjusel ei saa ka LHVs osaleda aktsionäride proxydel.
Parandage kui eksisin kuskil.
Parandage kui eksisin kuskil.
Lenzer
IB-sse saab Eure ka kanda LHV-st, seal tuleb siis EURid müüa USDideks, turuinfot ostma ei pea, tehinguhinnad on ühe taala tuuri aktsiatega. LHVst ei saanud USA aktsiaid sinna kanda kuna LHV hoiab aktsiaid mingi teise maakleri koondkontol, samal põhjusel ei saa ka LHVs osaleda aktsionäride proxydel.
Parandage kui eksisin kuskil.
IBs ei pea EURe isegi USDks reaalselt konverteerima selleks, et USDs tehinguid teha. Miinuses olevat USD cashi positsiooni ei loeta võimenduseks ning ei arvestata intresse kui EURi positsioon selle kokkuvõttes katab.
AHXLenzer
IB-sse saab Eure ka kanda LHV-st, seal tuleb siis EURid müüa USDideks, turuinfot ostma ei pea, tehinguhinnad on ühe taala tuuri aktsiatega. LHVst ei saanud USA aktsiaid sinna kanda kuna LHV hoiab aktsiaid mingi teise maakleri koondkontol, samal põhjusel ei saa ka LHVs osaleda aktsionäride proxydel.
Parandage kui eksisin kuskil.
IBs ei pea EURe isegi USDks reaalselt konverteerima selleks, et USDs tehinguid teha. Miinuses olevat USD cashi positsiooni ei loeta võimenduseks ning ei arvestata intresse kui EURi positsioon selle kokkuvõttes katab.
Oled kindel? IB lehel on küll teisiti kirjas - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1595&p=calculations
For the purposes of crediting interest on either long settled cash balances or short stock collateral values, only accounts with NAV exceeding USD 100,000 will be eligible to receive credit interest on long settled cash balances.
For example, if an account holds
Settled Long Cash 370,000 EUR
Settled Short Cash (370,000) USD
Calculate the USD-equivalent of the EUR balance = 370,000 x 1.2 = 444,000
Calculate the USD NAV = 444,000 – 370,000 = 74,000
As the account would not meet the USD 100,000 requirement for credit interest, no interest would be paid on the long EUR cash balance. Interest would be debited on the short USD cash balance.
IB on üks kummaline koht. Sai täna avatud optsioonide live info, hind 1.5$ kuu, kui teenustasud jäävad alla 20$. Mis värk nendel teenustasudega on, müüsin täna ühte asja 600$ eest ja teenustasu oli 0.16$. Hinnakirja järgi justkui ei ole nii väikseid hindu olemaski, olen ennem ka seda märganud, aga põhjust ei tea.
Henno ViiresAHXLenzer
IB-sse saab Eure ka kanda LHV-st, seal tuleb siis EURid müüa USDideks, turuinfot ostma ei pea, tehinguhinnad on ühe taala tuuri aktsiatega. LHVst ei saanud USA aktsiaid sinna kanda kuna LHV hoiab aktsiaid mingi teise maakleri koondkontol, samal põhjusel ei saa ka LHVs osaleda aktsionäride proxydel.
Parandage kui eksisin kuskil.
IBs ei pea EURe isegi USDks reaalselt konverteerima selleks, et USDs tehinguid teha. Miinuses olevat USD cashi positsiooni ei loeta võimenduseks ning ei arvestata intresse kui EURi positsioon selle kokkuvõttes katab.
Oled kindel? IB lehel on küll teisiti kirjas - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1595&p=calculations
For the purposes of crediting interest on either long settled cash balances or short stock collateral values, only accounts with NAV exceeding USD 100,000 will be eligible to receive credit interest on long settled cash balances.
For example, if an account holds
Settled Long Cash 370,000 EUR
Settled Short Cash (370,000) USD
Calculate the USD-equivalent of the EUR balance = 370,000 x 1.2 = 444,000
Calculate the USD NAV = 444,000 – 370,000 = 74,000
As the account would not meet the USD 100,000 requirement for credit interest, no interest would be paid on the long EUR cash balance. Interest would be debited on the short USD cash balance.
Peamine sisu sellel punktil tundub olevat, et alla 100K kontol seivale rahale ei maksta intresse. Kuigi jah, viimane lause nagu viitab, et negatiivse saldoga valuutapositsioonilt debiteeritakse intressid. Surfasin veelkord oma konto aruanded läbi, aga ei suuda tuvastada,et oleksin seda maksnud, kuigi USD on suure osa ajast miinuses. Kas kellegi on veel sellega kogemust? (Konto väljavõtted jube mahukad ning ei julge kohe 100% välistada, et nad kuidagi kavalalt need intressid on kuhugi ärapeitnud...).
AHX
Peamine sisu sellel punktil tundub olevat, et alla 100K kontol seivale rahale ei maksta intresse.
Intressi ei maksta kui konto netoväärtus (NLV) on alla 100k. Intressi arvestatakse alati . (USD-l on juba 3,7%)
Intress võetakse kontolt maha/lisatakse kord kuus (vist kuu kolmandal tööpäeval). Hetkeks kogunenud intress on mobiiliäpis nähtav "MTD interest" (Account->Balances tabis). Veebis päevaraport sisaldab ka vastava päeva eest võetud/makstud intressi.
Kui on tiered pricing ja teed limiithinnaga tehingu (pakud ise hinda), siis võid isegi raha teenida teenustasu asemel. Optsioonitehingute puhul päris hea.
teoreetiliselt saad eurokonto puhul intresse vältida, müües mingile alla 1 taalasele aktsiale milles soov pikk olla mingeid 5-7 strikega putte cashi vajaduse piires. 10 putti ja ongi 7k olemas dollarit.
markerAHX
Peamine sisu sellel punktil tundub olevat, et alla 100K kontol seivale rahale ei maksta intresse.
Intressi ei maksta kui konto netoväärtus (NLV) on alla 100k. Intressi arvestatakse alati . (USD-l on juba 3,7%)
Intress võetakse kontolt maha/lisatakse kord kuus (vist kuu kolmandal tööpäeval). Hetkeks kogunenud intress on mobiiliäpis nähtav "MTD interest" (Account->Balances tabis). Veebis päevaraport sisaldab ka vastava päeva eest võetud/makstud intressi.
Jutt on muust. Jah, ‘MTD interest’ all näidatakse ilusti margini arvelt võetava laenu intresse - ehk siis laenu summalt kui raha koondsaldo läheb miinusesse. Küsimus siin oli selles, et kui kontol on korraga mitu valuutat (näiteks USD 10Kja EUR 10K) ning ostate 20K USD eest väärtpabereid, kas siis -10K USD pealt arvestatakse intressi (kuigi kogu konto koondpositsioon ei ole miinuses, sest EUR 10K kontol katab USD miinuse)? Mina ei ole mitme aasta jooksul tuvastanud, et selle eest intresse võetaks, kuigi Henno viidatud näite viimane lause seda nagu väidaks.
See on selles mõttes oluline teema, et kui teete tehinguid USA turul USDs, et kas peaks oma raha kõik reaalselt USDks konverteerima, võib seda IB kontol EURis hoida.
AHX
kas siis -10K USD pealt arvestatakse intressi (kuigi kogu konto koondpositsioon ei ole miinuses, sest EUR 10K kontol katab USD miinuse)?
Püsib sul sellises olukorras MTD interest 0?
Minu empiiriliste vaatluste põhjal võib MTD interest olla nii nagatiivne kui positiivne ja muutub vastavalt lühikeste ja pikkade valuutapositsioonide net intressile.
Väga raske on ette kujutada, miks peaks negatiivse (või nullise) intressiga EUR katma USDi lühikest positsiooni.
AHX
kas siis -10K USD pealt arvestatakse intressi (kuigi kogu konto koondpositsioon ei ole miinuses, sest EUR 10K kontol katab USD miinuse)?
Selle asja nimi on ju intressirisk ja miks peaks IB seda enda kanda võtma?
Kuna ise ka suht roheline, siis komistasin huvitava info peale, olen IB isegi selliseid tehinguid teinud, kus teenustasu asemel vistakse ala 2$ hoopis peale.
Let's take an example of a stock with a bid price of 25.25 and an ask price of 25.26. If you offer to sell (or short sell) at 25.26 and wait to get filled, you will have provided liquidity and will be credited on many ECNs. On the other hand, if you sell (or short sell) with a market order at 25.25 you will be charged or debited an additional fee on many ECNs because you have removed liquidity. The same works for the bid: If you bid at 25.25 and wait to get filled, you will be credited; if you market a buy at 25.26, you are removing liquidity and will be debited. The debit for removing liquidity is almost always more than the credit for providing liquidity
https://www.investopedia.com/articles/trading/09/ecn-credits.asp
Let's take an example of a stock with a bid price of 25.25 and an ask price of 25.26. If you offer to sell (or short sell) at 25.26 and wait to get filled, you will have provided liquidity and will be credited on many ECNs. On the other hand, if you sell (or short sell) with a market order at 25.25 you will be charged or debited an additional fee on many ECNs because you have removed liquidity. The same works for the bid: If you bid at 25.25 and wait to get filled, you will be credited; if you market a buy at 25.26, you are removing liquidity and will be debited. The debit for removing liquidity is almost always more than the credit for providing liquidity
https://www.investopedia.com/articles/trading/09/ecn-credits.asp
Revolut sai pangalitsensi ja teeb järgmine aasta tasuta kauplemisplatvormi USA ja UK aktsiatega kauplemiseks:
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/12/13/leedu-andis-revolutile-pangalitsentsi
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/12/13/leedu-andis-revolutile-pangalitsentsi
Otsin raamatupidajat, või muidu tubli tegelast, kes oleks kursis LYNX, IBKR tehingute deklareerimisega. Tasu kokkuleppel, kui ei pea väga õpetama hakkama.
kolumbus
Revolut sai pangalitsensi ja teeb järgmine aasta tasuta kauplemisplatvormi USA ja UK aktsiatega kauplemiseks:
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/12/13/leedu-andis-revolutile-pangalitsentsi
Kui sellega hästi läheb, siis on oodata "Tuleva efekti" aktsiakauplemises.
Kopeerin siia ümber.
indrek1989
Kas keegi siit on oma osaühingule avanud Interactive Brokers konto?
Tingimused avamiseks on sellised:- Proof of Registration for the company (Certificate in Incumbency, Govt.-Issued Business License, Certificate of Good Standing from the Jurisdiction of Incorporation)
- Proof of Principal Place of Business Address for the company (Bank statement, Utility bill, Lease statement)
- Proof of identity and date of birth for owners, CEOs and other authority persons (passport, driving license)
- Proof of address for owners, CEOs and other authority persons (Bank statement, Utility bill, Lease statement)
Viimased 2 on lihtsad (isikut tõendav dokument ja linnavalitsusest elukohta tõend)
Küsimus: kust ja kuidas saada tõend esimese 2 kohta? Interactive Brokers Eesti digiallkirja ei tunnista ja tõend sobib neile ainult ametlikul paberil.
Lenzer
Mu mäletamist mööda saad esimese äriregistrist B-kaartina pdf kujul alla laadida ja teise puhul võid saata kas suvalise komunaalarve, kus firma aadress on peal või kuna mul endal arveid polnud, siis sobis neile ka LHV konto väljavõte pdf kujul, kuhu aadress nurka lisatakse.
Rauaspets
Mina saatsin neile sinna elektriarve ja äriregistri väljavõtte.
Muidugi nalja sai siis kui sealtpoolt vastati, et nad pdf-i ei tunnista... Rahapesu küsimused kulmineerusid sellega, et ma pidin oma ettevõtte kolme viimase aasta majandusaasta aruanded(kokku ca 50-60 lk) välja printima, füüsiliselt allkirjastama, sisse skannima(pildiformaati) ja neile saatma. Sellest siiski neile ei piisanud ja nad uurisid, et kust kohast ma sain 9 aastat tagasi asutatud firma asutamise jaoks raha(ütlesin, et säästud ja laen).
Dokumendi(nt ID kaardi) pead mõlemalt poolt skannima ja neile saatma. Lisaks pead ka ära otsustama kas sa soovid kaubelda võimendusega(margin). Sellisel juhul pidi neile saatma mingi vabas vormis juhatuse otsuse mis kinnitas sinu pädevust väärtpaberitega toimetada.
Samas minu jaoks oli IB-sse konto avamise üks põhjuseid kasutada Balti väärtpaberite ostuks võimendust. Kodulehel on neil küll mälu järgi 4-5 aktsiat millele kehtib 50% võimenduse määr, aga päriselus seda siiski ei võimaldata. Samuti ei saa hetkel vist siiamaani IB pangakaarti millega saaks väga väikese intressiga portfelli tagatisel laenu võtta...
Rauaspets
Ei leidnud paremat teemat ja seega postitan siia.
Kas kellelgi on kogemust LHV kontolt aktsiate IB kontole kandmisega? Sellest aastast alates saab IB kaudu küll Balti väärtpabereid osta, aga portfelli üle viia on sisuliselt võimatu.
Kui ma LHV klienditoe kaudu üritasin sotti saada, siis sisuliselt pandi lihtsalt tuima. Öeldi, et hetkel ei ole see lihtsalt võimalik. Kui ma IB-st küsisin, siis sain põhimõtteliselt sama vastuse - uurime...
Hetkel tekib juba vaikselt tunne, et pean LHV kontol olevad positsioonid ära müüma ja need siis IB kaudu tagasi ostma...
Kui tõesti mingit muud varjanti ei leidu, siis on ikka eriliselt mage lugu küll..
Kas Eestis mõni teine pank/asutus toetab IB juurde kolimist? Mõtlen, et ehk saab LHVst mõnda teise "toetatud" kohta kolida positsioonid ja siis sealt edasi IB liigutada? Täna sain vastuse, et kui tahaks näiteks SEB/SWEDi liigutada, siis seda saab.