Infortar (INF1T)

Uus link:
https://www.youtube.com/watch?v=kgiWtlqdBeE
Kui 1,4 mlrd € vara, ca 20 miljonit aktsiat, siis kalkulatsioon annab 70€/aktsia?

Panevad oma "oleme sõbrad" diskonto ka külge ja saabki 35€/ga osta :)
Tõenaoliselt emiteeritakse uusi.
"TauriA"
Kui 1,4 mlrd € vara, ca 20 miljonit aktsiat, siis kalkulatsioon annab 70€/aktsia?


Kas kohustusi ei ole, ainult varad? :)
"Lev Dolgatsjov"
Kas kohustusi ei ole, ainult varad? :)

Seda ei peetud oluliseks välja tuua. :)
Ühesõnaga täna tehti siis 45 minutit juttu sellest, et hakatakse börsile tulema. Prospekti veel pole või pole FI kinnitatud prospekti, seega hinda samuti ei tea.
Kas keegi sai midagi uut ka teada? va siis see investori kohvri avamine.
"stefan"
Uus link:
https://www.youtube.com/watch?v=kgiWtlqdBeE

Kell 32:00 näidatakse mõneid finantsnumbreid.

Puhaskasum

2021: 19 MEUR
2022: 96 MEUR
2023: 270 MEUR (9 kuu)

:-)

Tegelikult kui näidata selliseid nubreid, mis niimoodi käituvad, ja minna börsile, siis tuleks kasutada kogu esitlemisaega vaid selleks, et seletada nende numbrite üksikasjadest. Kõik muu jääb tagaplaanile.

Hanschmidtil ongi õigus selles, et neil on konkreetne vara ja mitte õhk - aga kui areng kasumis ja omakapitalis on olnud nii "mittestabiilne", olgu positiivses mõttes, siis tuleks ainult sellest rääkida, et inimesed saaksid aru, mis on KESTEV kasum antud varadega.
Ma ootan ja ootan Kell 32:00.. aga pärast 23:59 ta läheb jälle nullile
Omakapital

31 dets 2021: 393 MEUR
31 dets 2022: 569 MEUR
30 sept 2023: 772 MEUR

Nagu öeldud, väärtus börsil saab tõenäoliselt sõltuma rohkem omakapitalist kui viimase aasta kasumist, ega dividendijutust. Ehk siis tuleb hinnata selle omakapitali kvaliteet.
Omakapital paberil €770M, aga selle sees on Tallinki osaluse väärtus paberil vs börsil (delta €100M) ja Gaso ostu järel ühekordne üleshindamine €160M. Ehk kui keegi on kontserni pearaamatupidaja viimase 6 kuu optimismipuhangu osas õrnalt skeptiline, siis omakapital on pigem €500M. See on veel sisse vaatamata sellesse, kuidas Eesti Gaas ise ja portfelli kinnisvara hinnatud on.
"Heki Fond"
Omakapital paberil €770M, aga selle sees on Tallinki osaluse väärtus paberil vs börsil (delta €100M) ja Gaso ostu järel ühekordne üleshindamine €160M. Ehk kui keegi on kontserni pearaamatupidaja viimase 6 kuu optimismipuhangu osas õrnalt skeptiline, siis omakapital on pigem €500M. See on veel sisse vaatamata sellesse, kuidas Eesti Gaas ise ja portfelli kinnisvara hinnatud on.


Vahearuandes pole asjast juttu, aga 2022.a. aruandes kirjutavad nad ise nii:

"*Tallink Gupi aktsia väärtus börsihinnas 31.12.2022 erineb oluliselt raamatupidamisväärtusest. Kuna tegu on meie jaoks pikaajalise strateegilise investeeringuga, on kajastamine raamatupidamisväärtuses õige. Börsihind sõltub investorite ootustest, turu volatiivsusest ja majanduskeskkonnast. Meie hinnangul ei kajasta börsihind Tallinki õiglast väärtust ning ei võta arvesse oluliselt paranenud kasumlikkust, tugevnenud rahavoogusid ja pärast COVID-kriisi efektiivsemaks muutunud ärimudelit.
...
Seisuga 31. detsember 2022 testiti diskonteeritud rahavoogude meetodit kasutades finantsinvesteeringute sidusettevõtetesse kaetavat väärtust, et tuvastada võimalik väärtuse langus. Testi tulemusel on juhtkond hinnanud, et finantsinvesteeringute sidusettevõtetesse raamatupidamisväärtuse ja õiglase väärtuse vahel ei olnud 31. detsembri 2022. aasta seisuga (nagu ka 31. detsembri 2021. aasta seisuga) olulisi erinevusi."

Üks asi on see, et nende endi silmis on Tallinki väärtus kõrgem kui isegi nt tookordne Enlight Researchi base case väärtus ehk õigesti valitud diskontomäär teeb imet. Aga asja lõbus point on siiski selles, et Infortar on 2023.a. korralikult Tallinki juurde ostnud. Kuna raamatupidamislikult kajastatakse asja ostuhinnast kõrgemal, tekib tehingust kohe profit.

Ehk mida rohkem sidusettevõtte stokki kokku ostad, seda suuremat kasumit ja omakapitali saad investorile näidata. What could possibly go wrong?
"Tahame seda poliitikat jätkata, olla dividendikindel ettevõte ja üks eesmärk on maksta dividende minimaalselt üks euro aktsia kohta, puss siis, kui Tallink plaanib maksta järgmisel aastal dividende, kanname need dividendid ka aktsionäridele edasi,"

et siis Tallink kutsutakse börsil tagasi :-)
Mõtled, et neil on plaanid kasutada IPOs saadud raha Tallinki väljaostmiseks?
Tallinki aktsionärid on asunud raha vabastama, et IPO-l osaleda.
Ei taju muidugi, et miks minna juba kõrgemalt hinnatud Infortari ostma, kus kõrgem Tallinki väärtus sisse hinnatud, kui ka nende enda väitel on börsil olev Tallink odavamalt hinnatud? Oskab keegi lollile lahti seletada? :)
"Beebi"
Ei taju muidugi, et miks minna juba kõrgemalt hinnatud Infortari ostma, kus kõrgem Tallinki väärtus sisse hinnatud, kui ka nende enda väitel on börsil olev Tallink odavamalt hinnatud? Oskab keegi lollile lahti seletada? :)


Sest Infortar on dividendikindel.
"decibel"
Tallinki aktsionärid on asunud raha vabastama, et IPO-l osaleda.


Pole ju patt ka seda teha: aktsia jooksval aastal 30+% tõusnud.
"mrk"
"Beebi"
Ei taju muidugi, et miks minna juba kõrgemalt hinnatud Infortari ostma, kus kõrgem Tallinki väärtus sisse hinnatud, kui ka nende enda väitel on börsil olev Tallink odavamalt hinnatud? Oskab keegi lollile lahti seletada? :)


Sest Infortar on dividendikindel.


Nojah, aga kui Infortar ülehinnatud Tallinki tõttu ja Tallink maksmata jätab, siis kus siin loogika? Saad olematu dividendi?
Kui Infortari aktsia peaks börsil alla booki kukkuma, siis tuleb järgmine aasta börsile Abante OÜ, rõhutades, et Infortari aktsia on OMX mõttetul börsil alalõpmata alahinnatud, mistõttu on okei näidata bilansis turuhinnast kõrgemat väärtust. Its turtles all the way down!