EU kõrge välisesindaja saavutused..

Sõjapritsess on hetkel toimuvate maailma poliitiliste mängud taustal jäänud kuidagi märkamatuks, ju on tal targematki teha, otsib vaba maailma uut liidrit.

7 Likes

Kaja Kallase eellane Kadri Simson, kes oli samuti siin, Eestis, väga häälekas ja üritas siin pidevalt nähtaval püsida, kadus Brüsselis mutiauku ära nagu tina tuhka. Hiljem anti hinnanguid, et ega Kadri oma tööga eriti hästi nagu hakkama saanudki.
Kas Kaja Kallasega juhtub samamoodi?

6 Likes

Mõtlesin eile just sama asja - mulle ei meenu viimastest kuudest mitte ühtegi sisulist avaldust ega muud Euroopa tasandil pildisolemist Kallaselt. Vist mingi Aktuaalses Kaameras antud kohaliku tähtusega kommentaar oli paar nädalat tagasi küll, aga enne seda ka justkui tükk aega eetrivaikust. Borell oli kirglikule välispoliitikagurmaanile vanasti nagu pereliikme eest.

2 Likes

Minu arust oli Kaja juba Eesti peaministrina täiesti oma ebakompetentsuse tasemel. See kuidas ta sealt veel niisuguse suure edutamise sai, oli paras ime.
Õigemini mitte ime, vaid totaalne ikaldus. Ta tahtis kangesti siit ära, sest niipalju oidu tal ikka oli, et aru saada, mis on tulemas Refi ja taolise koalitsiooniga. Ja üks volinikukoht pidi Eestil olema .Ja allapoole ei tahtnud ta sugugi liikuda, kuhugi tuuliku- või idufirma juhtkonda näiteks, mis võinuks ehk rohkem sobida .

Kuid ega need teisedki Eestist pärit külvivolinikud pole väga silma paistnud.

13 Likes

Kõrge esindaja oli viimati pildis siis, kui hiina välisminister Euroopas käis ja talle 4h hiina keeles loengut luges. Tädi oleks võinud vähemalt midagi vastu nähvata, stiilis “lugege mu huultelt”, nagu ta Riigikogus saadikute küsimustele vastates kogu aeg tegi, aga hiina välisministriga kohtudes oli tal suu lukus.

7 Likes

Ja kui nüüd päris aus olla, siis EU välisminister ongi niisugune viirastuslik amet, et ametnikke on ta kontoris rohkesti, kuid tegelikku võimalust võimu teostada rahvusvahelisel areenil ( välisminister peaks ju olema riigi diplomaat nr.1 ) hoopis vähem kui näiteks Saksa välisministril või Prantsuse välisministril. Rääkimata siis USA riigisekretärist või Lavrovist, kes Venemaal on ikka väga tige säga ja tõepoolest kuulub otsustajate siseringi.

3 Likes

Hmm…

Järsku peaksid kommenteerimise vahepeale vaatama korraks ka EU välisteenistuse veebi kasvõi.

Üle päeva pritsivad mingi tegevuse kuskil maailma otsas välja. Alles paar nädalat tagasi patsutasid Xi-ga kambakesi üksteist.

1 Like

Välisesindaja tegevustest/saavutustest võiks ikka vaba ajakirjandus kirjutada. Ilmselt ikka midagi sellist ei ole juhtunud, mis uudisekünnise ületaks?
Ma ei teagi kuidas võiks nimetada iseenda kohta teadete vorpimine iseenda kodulehel? Päevaplaan, kohalikud nõupidamised ja koosolekud? Mõtetu adminnsitt

7 Likes

Poliitiku asi on rääkimine. Igaühega ja igal viisil. See on poliitiku põhitegevus. Rääkimine on see, mis annab mingile Euroopa poliitilisele komisjonääriametile võimu ja mõjukuse. Või siis ei anna.

1 Like

No shit Sherlock! Nagu oleks just elektrimolekuli avastanud.

2 Likes

https://maailm.postimees.ee/8314210/kallas-el-toetab-laialdaselt-parast-relvarahu-instruktorite-saatmist-ukrainasse
Euroopa Liidu välispoliitika juht Kaja Kallas ütles täna, et blokis on laialdane toetus Ukraina sõjaväelaste väljaõpetamiseks Ukrainas kohapeal, kui Venemaaga on sõlmitud relvarahu

Instruktorid peaksid Ukrainasse minema aga mitte et seal midagi õpetada vaid ise õppida. Ukraina sõjavägi on selle kolme sõja-aasta jooksul on niiöelda euroopa sõjaväest peajagu üle kasvanud

8 Likes

Kaja on Youtube’i kanalil EU debates peaaegu iga päev pildil. Täna teatab mingist suurest diilist:

Hernepüssist ei tule mingit suurt pauku !!

1 Like

Jummala mõttetu on teda tampida, see ametikoht ei otsusta midagi, sama tühi kui Eesti president, lihtsalt esindus figuur

Milleks teda siis üldse vaja on? Pakuks, et kohatäide ise on selle ametikoha olulisuse devalveerinud. Oleks seal keegi asjalik ja tugev inimene, kes suudaks EL huvide eest seista, siis me vast ei õigustaks, et lihtsalt esindusfiguur.

2 Likes

Selleks, et rämedalt suurt pappi saaks talle maksta… EU s ka oma toiduahelad

2 Likes

Võib vast hakata panuseid panema, et millal see välja vahetatakse kellegi pädeva vastu. Praeguses julgeolekuolukorras oleks vaja sellesse ametisse kedagi, kes suudaks liitlaste ning teiste mõjukate riikidega häid suhteid luua ja hoida.

3 Likes

No aga meie seisukohast siin Eestis teeb ju väga head tööd, taob Vene ohu trummi, mingid tegelased tahaks venkudega suhteid arendada, aga vot kuri Kaja Kallas ei lase. Vähemalt on meie jaoks õige inimene õiges kohas, 5+

9 Likes

Solvab meie kõige suurema liitlase USA presidenti ning pingestab EL suhteid India ja Hiinaga? Milleks see Euroopale ja Eestile hea peaks olema? Kreml kindlasti rõõmustab selle peale. Eestil siiski väikeriigina on kaks valikut, kas olla koos USAga või olla Venemaa oblast. Trumpi ja USAga tüli kiskujad on oma valiku arvatavasti teinud.

3 Likes

Kas ikka veel tundub, et USA kintsu kraapimine aitab?
Putin pakub lihtsalt üle.

2 Likes