Kas esitati ka mingi lõpp-raport või asi, et sisuliselt investorid näeksid, miks ja kuidas?
jah, seda küll. Amatöörid jagasid kas siis lollusest või pahatahtlikult inimestele raha kes kallilt ja väga kallilt kinnisvara ostsid “arendamiseks” . Ja siis minema jalutasid. Oligi kõik lühidalt .
Kuidas aga hindamisakt saadi 5 400 000 peale ja enampakkumisel suudeti kokku kraapida
300 000 on muidugi saavutus. Lõhnab nagu korraliku ja süsteemse skeemi järgi.
Nende LTV versus pakutav intress oli algusest peale pehmelt öeldes kahtlane, paistis nagu tasuta raha aga kui miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis see sageli ka on.
Saksas oligi mingi skämmi teema selle kohalikul tasandil protsessi “juhtinud” vanaga.
Täitsa huvitab, et mis tüüpi see vara oli oma olemuselt? Seal tehti palju neid “lossi” finantseerimise asju, mis kõik tundusid potentsiaalsed skämmid algusest peale.
Seda ma olen ammu kahtlustanud, see finantseeritud sodi oli ikka väga sarnaste joontega. Kasum ma pakun tehti ostmisel ja kokkuleppel müüjaga. Põhimõtteliselt vana hea skeem, mis oli meil siin kasutusel nende Bulgaaria või Rumeenia kinnisvaraga kunagi. Tüüp oli mälu järgi itaallane.
Üks Itaalia nimega tüüp (Nicola Picone) oli seal küll kunagi maajuht: https://www.youtube.com/watch?v=oABF0-wBoqY
Kas ainult mul leht ei tööta viimasel ajal? Juba kaks päeva
Mul toimib kenasti.
Ise ka kaotasin selle rahastusega aga nüüd tagant järgi mõtled, et kas laenu võtja üldse miskit tegi või teadis koheselt, et võetav laen on kinnisvarast kordades suurem ja parem kantis otse edasi ja lasi ettevõtte põhja. Enamus laenudel ei ole ka eraisikliku tagatist ja seega pigem kasumlik kinnisvara müük läbi ühisrahastus platvormi.
Kui kellelgi on selle projekti kohta täpsemat infot, siis palun saata toimetus@ehitusleht.ee või ehitusleht.ee/vihje
Ei ole aga Estateguru Saksamaa tundub olevat süstemaatiline ja pahatahtlik skeem nn " investorite " pügamiseks. Antud juhul viitab avalik info sellele, et kuidagi on blufitud hindamisaktiga vara hind kordades suuremaks ja sellele numbrile viidates tinistatud välja kordades suurem summa laenu kui vara tegelik turuväärtus on või oli. Ja kui raha käes ja vara ostetud jabura summaga on kõik jäetud sinnapaika nii nagu ta oli. Isegi arveid ei ole enam viitsitud esitada majaga kaasa tulnud üürnikele.
Ei ole midagi, Euroopa ühisrahastusdirektiiv töötab heasti:
REGULATION (EU) 2020/1503 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL Väikesed tagasilöögid käivad asja juurde
Ma surun pöidlad tugevaste pihkudesse ja seekord loodan, et U.Paet antud ettevõtmisesse järjekordset 100K pole taibanud investeerida…Tal kuidagi nagu pea lõikab selles suhtes hästi.
Mitmes kohas U. Paet juba rahast ilma on jäänud? Igal pool, kus pettus on toimunud, on ka Urmas rahast ilma jäänud.
Ma vahepeal hakkasin juba mõtlema, et oleks sobiv presidendikandidaat. ![]()