Ja siis veel selline vahva üllitis, Argo ja Evelini jünger püüab “deklaratsiooniga” võlgadest vabaneda ja isegi ehk veidi teenida:
Inimesed jagavad enda tagantjärgi tarkust, kes Pärnu idufirmasse raha magama panid
Tuntud puidutöösturid, Tartusse tselluloositehast kavandanud neli meest, paigutasid Gamecani üle 700 000-de.

To: Offf.
Nagu tavaliselt kipub nii olema, siis igasuguste enesedeklaratsioonide esitajad kipuvad kellelegi krooniliselt võlgu olema. Nii paistab ka seekord olevat:
https://www.facebook.com/groups/174733006467984/posts/1587557768518827/
“Arengutee” meetodi maaletooja Joonas (Seram) Saks
" Joonas on toonud Eestisse Rännaku meetodi ja pühendub praegu maailmaesimese 3D-meditatsiooniäpi Synctuition globaalse müügitiimi ülesehitamiseletäiesti revolutsioonilise juhtimisstiiliga, kus ta on oma tiimile mentoriks,terapeudiks, arengumootoriks ja justkui perekonnapeaks. Ta ei usu tööajajälgimisse, pigem sisemisse motivatsiooni ja selle toetamisse jakasva(ta)misse. Ja tal on veel üht-teist käsil, mis tema missioonitunde jasisemise huviga kokku kõlab ning kõik tervikuks seob."
Väga äge, aga inimesed ajavad teist mööda FB-d taga mingite näkaste 4-kiloste võlgade tõttu.
Ei ole küll Eestis, aga naljakas ikka. Ma terve õhtu otsa luksusin naeru käes.
Tüüp mängib veebitutvuse lehel pooletoobist.
Vene keele mõistmine tuleb abiks.
Kas ma teile õhusuudlusi võin saata?
Ta meeldib mulle väga. Vahel isegi piitsutan teda.
Ma selle pärast joongi, et mul on silmadega selline probleem.
Eaka naise kontolt ligi 90 000 eurot võtnud hooldekodu töötajad jäid ilma karistuseta
Nagu üks legendaarne Kreisiraadio tegelane ütles ka kunagi: “Võta, aga pane tagasi !”
““Eesti töötukassalt kursuste korraldamiseks 1,7 miljonit eurot kasseerinud Poola IT-koolitusfirma Eesti filiaal lõpetab oma eksistentsi siinmail nii, et töötajatele on palgad maksmata ja õpilastele makstud kursuste eest õppetöö korraldamata. Võib tulla ka nõue töötukassalt.””
Töötukassa saigi ju nüüd koolitusfirmalt õppetunni
Meenub anekdoot.
Ettevõttes keeras suhteliselt uus töötaja korraliku käki kokku, kahju umbes 100 000. Mõne aja pärast uuriti ettevõtte juhilt, et miks ta süüdlast lahti ei lasknud.
“Ega ma rumal ei ole. Mul kulus just 100 000 tema koolitamiseks. Oleks täielik raiskamine kui ta nüüd vallandada.”
Annetajate raha omastamises süüdistatav Laupmaa läheb prokuratuuriga kokkuleppele
Ukraina kaitsjate abistamiseks annetatud raha ära varastamise “hind” on selgunud: 2500 eurot trahvi. Ukraina diversantide elu on ikka imelihtsaks tehtud - pisike trahvike ja halval juhul tuleb varastatud raha tagasi maksta. Loodan vähemalt, et Ukraina SBU on Laupmaa oma nimekirjadesse lisanud.
Juhuslikult märkasin, et Tallinna restoraniäri kroonimata kuningas Urmas Luik ("Insight": palgata jäetud töötajad moodustasid restoranipidajate vastu ühisrinde | Eesti | ERR) toimetab ikka veel. FBs kurdab üks arendaja, et järjekordse toitlustuskoha järjekordse veebilehe eest on järjekordselt maksmata.
Viide värskele nurinale:
“Urbo ja Turbo” ei väsi toimetamast:
" Head narvalased, ajakirjanikud ja kõik teised huvilised!
Kutsume teid pressikonverentsile, kus räägime ausalt ja otse valimiste eelsetest probleemidest. Esitame meieni jõudnud tõendid ja tähelepanekud võimalikest valimispettustest Narvas, sh avaliku raha kasutamisest valimiskampaanias. Meie kohus on seda avalikult arutada, sest Narva tulevik peab põhinema aususel, läbipaistvusel ja austusel inimeste vastu. Avalike vahendite kasutamine valimiskampaanias tuleb hukka mõista ning see tegevus lõpetada.
Pressikonverentsil räägivad ja vastavad küsimustele Narva linnapeakandidaat Urbo Vaarmann ning teised Plaan B meeskonna liikmed.
Lisaks on võimalik küsida meie programmi kohta Narvas, mille peamised suunad on:
Uute töökohtade loomine ja väikeettevõtluse toetamine.
Linnakassa läbipaistev ja aus juhtimine.
Turism ja kultuur kui Narva majanduse mootor.
Noored ja haridus kui investeering tulevikku.
Kättesaadav ja kaasaegne elamispind kõigile linlastele.
Pärast ametlikku osa vastame ajakirjanike ja kohalolijate küsimustele.
Lugupidamisega,
Plaan B — Narva Linna Pulss
Narva linnapeakandidaat Urbo Vaarmann"
Kas Narvas on elamispinna puudus? See pole kättesaadav, kuigi elanikkond on lühikese ajaga 35 aasta jooksul kolmandiku võrra vähenenud?
Kättesaadav ja kaasaegne …
Narvas on 30 aasta jooksul ehitatud 1 uus korterelamu. Suvel käisin Narvas ja vaatasin selle ka üle. Väga ägeda koha peal. Paraku aga sätiti suvel hiljuti valminud maja lagunenud fassaadi. Kvaliteet ikka …
Elukunstnikud omakeskis. NB! Avatagu “Nagu Mees”
Narvas, Raudsilla tn 1 maja sai 2025a alguses valmis. Tegu on arvatavasti Eesti kõige rohkem idas paikneva kortermajaga ja arvatavasti üldse kõige rohkem idas paikneva eluhoonega.
Juba see argument võib korteri hindadele kõvasti juurde lisada.
Mia ei tea midagi, ma põle süidi, ei’tusmehed tegid…
Eks nüüd saab minna “uuele kohturingile” teemal “lammutuskäsu seaduslikkus” vms.
Keskkonnaamet tegutseb kuidagi valikuliselt, mul naaber pani juba 5 aastat tagasi 3 sellist hütti keelualasse püsti ja keegi pole veel huvi tundnud.
Seadusandluses on viga sees, et ehituskeeluvööndisse kunagisest ammusest ajast pärit lagunenud lobudiku asemele saab uue samasuguse rajada, mitte aga ei ole asi sätitud nii, et kui see lobudik lõpuks oma naturaalset hävingu-teed on läinud, siis sinna ei tohi üldse midagi uut rajada, nagu seda lobudikku poleks seal kunagi olnudki.
Teistpidi, kui üleüldse võib rajada, miks see peab olema samasugune hõre kuur, mitte aga fotol olev pisike puitmaja?
Kui eesmärk on, et jõeäär või järveäär on ilma ehitusteta, siis peaks laskma kõikidel kasutus(otstarb)eta vanadel lobudikel ära laguneda või need sealt lihtsalt minema viia ja lasta lihtsalt loodusel vohada.
Siin eksisteerib ka valemi teine pool - nimelt on Eesti loodus- ja maastikukaitselade kaitse-eeskirjad koostatud nii auklikult, et selle valitsejale, kelleks on tüüpiliselt Keskkonnaamet, on jäetud õigus enamust keelde lihtsalt eirata. Vaadates kasvõi sellesama Lahemaa kaitse-eeskirja, on kaitseala valitseja nõusolekul lubatud näiteks: “hoonete püstitamine väljakujunenud õuemaal ja algsetes taluõuekohtades ning hoonete püstitamine väljaspool väljakujunenud õuemaad ja algseid taluõuekohti kavandataval elamumaal, juhul kui see on kooskõlas traditsioonilise asustusstruktuuriga ja maatulundusmaal maastikuhoolduseks vajalike abihoonete püstitamine”, siis mida see siis õigupoolest keelab?? Pmst. moosi keegi Keskkonnaametis ära ja tee mis tahad. Sama ka raietega - kuidas muidu saab olla tekkinud olukord, et kõik Eesti looduskaitsealad on tänaseks auklikuks nagu sõel raiutud:
Riigikontrolli värskelt avaldatud auditi järgi on keskkonnaministeerium lubanud looduskaitsealadel takistamatult metsa maha võtta, kuigi riigikontroll hoiatas juba 15 aasta eest kaitsealuse looduse hävitamise ja EL direktiivide rikkumise eest.
«Keskkonnaministeeriumi loodud kaitse korraldus ei taga kaitstavate metsade loodusväärtuste säilimist,» annab riigikontrolli 7. märtsil avaldatud audit hinnangu ministeeriumi tegevuse(tuse)le valdkonnas, mis on asekantsler Marku Lambi koordineerida ja vastutada.
«Keskkonnaamet on andnud kaitsealadel raiumise lubasid, ilma et oleks välja selgitanud raiete mõju loodusväärtustele ja kaitseala kaitse-eesmärkidele,» osutab audit. «Raie mõjude hindamist takistab kaitsealuste metsade ja neis toimuvate raiete kohta kogutava info ebapiisavus ja ebaselgus.»
Kui seal Lahemaal väiksemaid teid sõita, pöörab iga mõnesaja meetri tagant tee kellegi koduhoovi ja need ei ole mingid “algsed taluõuekohtad”, vaid viimase paari kümnendi jooksul kerkinud uusehitised, kohtades, kus midagi pole olnud. Loomulikult tekib inimestel selle peale eeldus, et kaitsealal võibki järelikult teha, mida pähe tuleb. Selle Harju Elektri kivipea pärissüü pole mitte selles, et midagi teisiti kui ülejäänud tegi, vaid asjaolus, et pani tuima ja ei viitsinud enne Keskkonnaametisse piisavalt sidruneid toimetada.



