Eesti euroliitumise "tracker"

Minu arust peaks nüüd siis riigieelarve paranema:

ETL dividendidega ~260 MEEK
ETL tulumaksudega ~260 MEEK
ehk siis ~0,25% SKPst.
noh, riik jüab ka natuke intressid ttenida saadud raha pealt kuni aastavahetuseni.

siis on muidugi kõik kaudsed efektid, tõusev börs jne jne
Parandus:
Arvutasin tulumaksu ka riigi dividendi pealt.

ETL dividendidega ~260 MEEK
ETL tulumaksudega ~190 MEEK
ehk siis ~0,2% SKPst.
Hm, kas riik on ka topelt arvutanud (maksab tulumaksu iseendele)...

Täiendava dividendi maksmine parandaks valitsussektori eelarve tasakaalu 518 miljoni krooni võrra. "Dividendipoliitika määratlemine lähitulevikus on riigile oluline tulumaksulaekumiste seisukohalt. Samas ei ole ei aktsia hinna ega ettevõtte kasumlikkuse seisukohalt midagi garanteeritut, mis tähendab pikemas perspektiivis äririski," lisas Jürgen Ligi.
Paranduse parandus:
Võib kõik minu postitused alates 22/09/09 21:32 kustutada.

Muidugi ikka tulumaksud ka riigi dividendide peale.
stefan sa läksid peale õhtuseid õllesid päris käima või ? :)
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=56dc6b35-edd6-4ce3-a0b8-8ff4f3b9f587&ref=lastadd

ei hakanud selle peale uut teemat tegema, aga tekkis mõte, et selle peale oleks ehk päris huvitav bettida. Kas keegi mõistaks/tahaks ära korraldada ?
stefan juba osaliselt bettis vist makromajandus2 all
Jah, huvitav kui vähe inimesi võtavad sõna kahes väga olulises küsimuses:

1) Kas euro tuleb 01.01.2009 - Jah või Ei
2) Kui suur on Eesti SKP-kasv 2009

Minu vastused:
1) Jah
2) 6%
01.01.2011 ikka
1) Kas euro tuleb 01.01.2011 - Jah või Ei
2) Kui suur on Eesti SKP-kasv 2010

Minu vastused:
1) Jah
2) 6%
Võibolla soovunelm, aga:
1) jah
2) 8%
1) Kas euro tuleb 01.01.2011 - Jah
2) Kui suur on Eesti SKP-kasv 2010 4,0%
1) jah
2) -1% kuni +1%. Probleemid majanduse ümberstruktureerimisega mullipõhisest normaalseks pole veel kaugeltki möödas. Hoolimata väikesest langusest viimasel poolaastal ei vasta Eesti palgatase endiselt jõudlusele. Ja ilmselt sama palju kui allhankijaid Soomest ja Rootsist siia odavama tööjõukulu otsingul saabub saabub, läheb teist sama palju ka minema, ida poole.
1) Kas euro tuleb 01.01.2011 - Jah
2) Kui suur on Eesti SKP-kasv 2010 - 7%
1) Kas euro tuleb 1.1.2011 - jah
2) SKP 2010 tuleb +4%
Vaadake aasta alguses tehtud foorumit 2009 ennustusvõistlusest, seal oli üks küsimus ka Maastrichti kriteeriumite täitmine ja EURO tulek 01.01.2011
1) Jah
2) 3%