Coop Pank (CPA1T)

On küll vaja.
Olen kuulnud muret võimaliku lahja nõudluse pärast, näiteks et pensionireformi tõttu pensionifondid enam Eestisse ei investeeri. Paar tähelepanekut:
- Viisemanni oktoobri ülevaatest: "Jätkame Eestisse investeerimist.
Kuigi Helir-Valdor Seeder ja Isamaa üritavad Eesti kogumispensioni süsteemi hävitada ning teevad kõik, et võimalikult palju raha pensionifondidest välja voolaks, ei ole me Eestisse investeerimist siiani täielikult peatanud. Võtame uusi investeeringuid tehes arvesse ka seda, kuidas on neist võimalik vajaduse korral väljuda, et tagada pensionifondide likviidsus.
"
- Prospektist: "Jaepakkumine on suunatud kõigile jaeinvestoritele Eestis, Lätis ja Leedus."

Mina ise märgin mitme isiku alt.
suffiks, JJ sõpruse osas tuleb siis pöidlad peos hoida, et järelevalve oli oma sobivusmenetluses hoolas ja isik on õiged järeldused teinud. Kui liikumine ühest pangast teise tänaseks kinniläinud panka polnud päris vabatahtlik, siis pidi see fit and proper teemal vähemalt küsimuse tõstma küll.

btw, once is accident twice is a "koinkidink" thrice is pattern/planned activity/sth
jahe
Olen kuulnud muret võimaliku lahja nõudluse pärast, näiteks et pensionireformi tõttu pensionifondid enam Eestisse ei investeeri. Paar tähelepanekut:
- Viisemanni oktoobri ülevaatest: "Jätkame Eestisse investeerimist.
Kuigi Helir-Valdor Seeder ja Isamaa üritavad /.../
".

Aegadel, kui pangad finantseerimisteenuste pakkumise asemel erakonnapoliitikaga tegelevad, tuleb kodanikel endil vastav tühimik täita. Arvestades, et kümnendikul Eesti peredest seisab pankades arvelduskontodel ja hoiustel üle 60 000 euro, peaks juba mõõdukastki reklaamikampaaniast piisama, et osa sellest rahast TalinaHoiuLaenuÜhistute ja Erialide asemel ka IPO-sse maandub.
Viimane loll küsimus, ma luban: millal lõpeb suurema koguse märkimiseks see esimene nädal? Reede õhtul või esmaspäeva lõunal?
Lenzer
Viimane loll küsimus, ma luban: millal lõpeb suurema koguse märkimiseks see esimene nädal? Reede õhtul või esmaspäeva lõunal?

Soovitus on enne märkimist prospekti lugeda. Seekord on see isegi täismahus eesti keeles
Märkides Coop Panga aktsiaid märkimisperioodi esimesel nädalal, soovime emissiooni ülemärkimise korral anda eelisjaotuse 5 000 aktsia ulatuses. Eelistatud jaotamise aluseks on kõik märkimisavaldused mahus 1 kuni 99 999 aktsiat, mis on esitatud avaliku pakkumise raames enne 22.11.2019 kell 16.00-i ja on kehtivad märkimisperioodi lõpu seisuga.
"rahvaaktstia" hmmz...külmavärinad tulevad peale...
Eesti Ekspress,Tallink, Arco Vara...
Äripäev suutis ära peletada ? TSM müüdi ka kui rahvaaktsiat, said ju kasumiga välja ?
poolteist
Äripäev suutis ära peletada ? TSM müüdi ka kui rahvaaktsiat, said ju kasumiga välja ?


Kadri Simsoni arvates oli TSM rahvaaktsia, mis väljendus "kvaliteetinvestorite" eelistamises.
"Arvestades, et kümnendikul Eesti peredest seisab pankades arvelduskontodel ja hoiustel üle 60 000 euro, peaks juba mõõdukastki reklaamikampaaniast piisama, et osa sellest rahast TalinaHoiuLaenuÜhistute ja Erialide asemel ka IPO-sse maandub."

See küll tore huumor - ei kõiguta see seda IPOt kuhugi suunas.

Kõik kes märgivad vast on asja läbi mõelnud, loodetavasti. Üsna kallis, dividendi ei maksta ja investeerida ajal kui turud on 10a tipus ja valuatsioonid täiesti paigast! Soovida võiks ainult edu :D Ise hoian kaarega eemale ja kindlasti järgmise 2-3a jooksul, kui tuleb ka dividend, leiab oluliselt soodsamaid sisenemishetki.
serk
Ise hoian kaarega eemale...


Kuidagi kainestavalt mõjus see jutt.

Kui järele mõelda...5000 aktsiat igale Jukule, kes vähegi tahab. Kõik saavad isu täis - kes minu omad ära ostma peaks? TSM1T oli teine lugu - vähe sai ja mugudele väga atraktiivne aktsia.

Mõtlesin kiire 10-20% kasumit teha, aga risk on, et jään 10 aastaks järgmist Ekspressi või Tallinki hoidma, või veel hullem, et intressikeskkond ja 'rahapesu' löövad. Risk/reward ei ole hea.

CEO ise ei soovi. Suurtele on lukk peale pandud. Miks lukku üldse vaja on?

Mul TradingView's vähemalt 10 paremat ideed jälgimises. Panin korralduse kinni.
Ise märkisin ja võtan IPO ´t kui 3aastast võlakirja mille ´intress´ saabub 2022.paanikat -jaanikat ei põe.
Nõustun, et rahapesu risk on väike või olematu. Kui Coop on 1000 klienti välja visanud, siis on ta saanud FI-lt ka indulgentsi. FI pole uurimiseks ei võimekust ega tahtmist - see ongi piisav indulgents. Rootsi ajakirjanikel pole huvi.
Sellega on see risk kaetud.

Hinnarisk on keskmisest kõrgem. Ainult Coop panga emissioonikorraldaja leiab, et hind on sobiv. Liivamägi analüüsis, et hind on pigem kõrge. Eriti hea oli eilne uudis Äripäevas, et Coop pangaga saab makse optimeerida - ostes ja kahjumit saades saab selle muudest investeerimistuludest maha lahutada.

Arvatavasti saab Coop raporteerida tuhandete uute klientide lisandumisest. Tegin isegi konto, et saaks vajadusel 10 tuh aktsiat. Mida tegelikult oleks vaja, et reaalne raha pargiks nende kontodele. Praegu oleks selleks hea võimalus, kuna paljud võtavad vaevaks Coopi uurida, kuid ei oska ette näha, et sinna palju raha kantaks. Oma tingimustega püüavad nad pigem Onu Unot ja Tädi Maalit. Ei oska näha, et keskmisest jõukam klient, kellel raha vedeleb kontol - huvituks 200 euri sissepanemisest või väljavõtmisest Coop poest. Nippe, kuidas soodustada raha parkimist kontole, ei ole nad osanud leida.

IPO läheb suuremas osas jaekliendile, kauplemises tuleb rohkem volatiilsust. Enne IPO tingimusi arvasin, et panustan keskmisest rohkem, nüüd ei julge üle 10 tuh aktsia küll osta. Kui sedagi, ju otsustan viimasel minutil.
See, et sa tänase seisuga oled tuhat või miljon klienti välja visanud ei koti kedagi. Piisab sellest kui sul enne teist maailmasõda oli sada venelasest klienti ja sind pannakse kinni. Verso pank pandi kinni nii et koer ka ei haukunud. Ja kõikidele kurjamitele maksis hoiuste tagamise fond nende raha välja.
pau777
Ise märkisin ja võtan IPO ´t kui 3aastast võlakirja mille ´intress´ saabub 2022.paanikat -jaanikat ei põe.


või ei saabu kunagi...
suffiks
See rahapesu teema on Coop Panga kontekstis ebaoluline, kuna skandide aktsiad on pihta saanud seetõttu, et neid ähvardavad hiiglaslikud trahvid, eelkõige USA suunalt. Eesti väikepangal, kes välismaal ei tegutse, seda ohtu pole ja kohalik FI ei hakka kindlasti reaalselt muutunud kontrolliva osanikuga, muutuvate protsesside ja vastutavate isikutega väikepanka koinima. Isegi kui kunagi tehti sikku, siis on see non-issue. Koll, millega lapsi ja vanainimesi hirmutada.

Märkisin ise 0,15% emissiooni maksimum-mahust.


Kohalikke väikseid panku keegi ei trahvi, need pannakse päevapealt kinni.
Tegelikult Coop pank võib rämedalt üllatada (ei märgi).
Ehitusprojekte tehes näen, et Maalile maalt, raadius Tallinnast 40km, ei taha pangad raha anda. Kui Coop aga hakkab Maalisid rahuldama, siis see portfell kasvab mühinal, ainult riski lahter Excelis võib veidi punane tunduda- tunduda just.
Sest reaalselt kogemusele tuginedes, kui inimene töötuks ei jää, ei ole hetke süsteem päris aus, ühele kliendile öeldi, et Sondas su maja ehitus nende hinnangul lähen 130K, aga näed, kui valmis maja müüma hakkad, siis meie hinnangul turu hind 100K ja paluti panna lisa tagatiseks 30K. Ehk turul on täitmata koht küna ääres olemas küll.
Mõnes mõtte börsil olek ja "rahvaaktsia" teeb päevapealt kinnipaneku keerulisemaks. Tuleb arvestada, et suur hulk valijaid saavad kurjaks.
Võib-olla kuskil prospektis ja teab kus kirjas, aga olen mugav ja kirjutan siia...

Kas juba märgitud aktsiaid saab tühistada ka ?

suffiks
Märkisin ise 0,15% emissiooni maksimum-mahust.

See on reaalne pooltargument, kõvem kui dividendide või institutsionaalsete investorite nappusega hirmutamine.