Eilne ootamatu äravajumine turu lõpus, mängis suurt rolli ka tänasel Aasia avanemisel. Investorid on jätkuvalt ettevaatlikud turgude osas, sellise ebakindluse juures ei soovita oma nina sisse toppida. Seda näitas ka tänahommikune Aasia liikumine, mis oli vägagi püsimatu. Indeksid alustasid suhteliselt seguse noodi all.
Enim said pihta pangandus ja maaklerfirmade aktsiad.
Jaapan ja Lõuna-Korea avanesid nõrgalt, kuid on suutnud päeva keskel taastuda. Jaapan praegu +1,7% ja Lõuna-Korea +1%
Hang Seng China Enterprises indeks kukkus 2,7%, 12,410 punktile.
India Sensitive Indeks praegu -1%, 17,583.
China Shanghai Composite tõusis pea 4487 punktile, plussi hoidmine oli raskendatud tänu jõhkratele ilmastikuoludele Lõuna-ja Kesk-Hiinas.
Futuurid indikeerivad praegu -0,5%-list avanemist, eile peale turgu oli ES märtsi futuur pea 2% miinuses.
Friends Provident(FP), UK pensioni ja elukindlustus firma teatas, et väljub antud tegevusalast. Aktsia selle peale 8% all.
Eile avaldas oma Q4 tulemused e-kommertsi lipulaev Amazon (AMZN). Käive kasvas aasta baasil 42% $5.67 miljardini, lüües analüütikute $5.37 miljardi suurust konsensust. Kasumit aktsia kohta näidati $0.48, mis oli in-line konsensusega. 2008-nda aasta käibeprognoos tõsteti $18.75-19.75 miljardini, varasem analüütikute ootus oli $18.25 miljardit.
Esmapilgul korralikest tulemustest hoolimata kauples aktsia järelturul 11% võrra madalamal. Pettumuse valmistasid marginaalid: Q4-s näidati 5.8%-list tegevusmarginaali (vs oodatud 6.2%) ja 2008-ndaks aastaks prognoositakse 5.9%-list tegevusmarginaali (vs 6.6%-line konsensus). Turg sellist komistust andeks ei andnud, sest ootused olid kõrgeks aetud ja kõrge valuatsioon ruumi eksimusteks ei jätnud.
Citigroup tõstis 31. detsembril Amazoni hinnasihi $119-ni ja nimetasid ettevõtte üheks oma parimaks valikuks internetisektoris. Nüüd möönab Citi, et nende call oli varajane, kuid järelturu $65 hinna juures oleksid nad agressiivsed ostjad. Hinnasiht kärbitakse $97-ni, mis praeguse hinna juures tähistaks 50%-list tootlust. Põhjused, mis teevad Amazonist hea valiku, on Citi hinnangul järgnevad:
1) Kui marginaalid välja arvata, siis Q4 tulemused olid igati tugevad.
2) Turuosa suurendamine – Q4-s kasvatas Amazon käivet 40%, kuid e-kommerts tervikuna kasvas vaid 19% comScore’i andmetel.
3) Tooteinnovatsioon – digitaalse meedia teenused on võitmas turuosa.
4) USA majandus jahtumine on jätnud Amazoni puutumata.
5) Rahvusvahelised tulud moodustavad 46% kogutulust.
6) 2008-nda aasta prognoos on tõenäoliselt konservatiivne – 2007-ndal aastal suudeti enda seatud prognoose ületada suurelt.
Citigroupi hinnangul on ka valuatsioon muutumas atraktiivseks: näiteks moodustab 2008-nda aasta oodatav vaba rahavoog 5.4% turukapitalisatsioonist. Hinnasiht $97 baseerub 45-kordsel oodataval 2009-nda aasta GAAP kasumil, mis minu arvates on endiselt liiga optimistlik.
Euro area Jan. annual consumer price inflation up 3.2%
Euro-area economic sentiment down 2.6 pts in Jan.
Kokkuvõtvalt-ei midagi head
Huvitav, kas ECB arvab tõesti siiani, et inflatsioon on nende kõige suurem probleem? Tõsised pidurid!
Mastercardi (MA) tulemused üle ootuste, kohandatud EPS $0.89 vs oodatud $0.72 (tegelik EPS $2.26, kui arvestada ka Brasiilia investeeringu müüki). Tulemuse võtab hästi kokku aruande järgmine lõik:
Worldwide purchase volume rose 16.1%, on a local currency basis, during the quarter to $477 billion, driven by increased cardholder spending on a growing number of MasterCard cards. As of December 31, 2007, the company's financial institution customers had issued 916 million MasterCard cards, an increase of 12.6% over the cards issued at December 31, 2006.
Kasvu näitasid kõik regioonid, sh USA, kõige enam tõusid tulud Lõuna-Aasias, Lähis-Idas ja Aafrikas.
Hirmutab turge...
Aga kui sul on olukord selline, et
a) toiduhindade inflatsioonisurve on piikinud (tõenäoliselt);
b) energiahindade inflatsioonisurve on piikinud (tõenäoliselt)
c) tasapisi hakkab hoogu võtma deflatsiooniline surve (no ütleme, et UK kinnisvara def. on esimene märk, mis siis, et see pole öirotsoon),
d) makronumbrid kipuvad kätte ära lahustuma,
siis ju teoreetiliselt vähemalt VÕIKS oma baasintressi allapoole tuua, mis? Aga noh - "muretsemiseks" pole põhjust, sest ECB vaatab alati kala näoga pealt, kuidas majandus surutisse kukub. Tema eelkäija Bundesbank tegi sama moodi.