Börsipäev 30. september

Tänase makrokalendri olulisemad uudised jäävad teisele poole Atlandit, kui kell 15.30 raporteeritakse USA augustikuu isiklike sissetulekute ja kulutuste muutus. Chicago PMI aitab analüütikutel järgmise nädala ISM ootustes vajaduse korral muutusi teha (kell 16.45) ja päevale paneb punkti Michigani ülikooli tarbijasentimendi septembri lõplik näit (16.55).

USA indeksite futuurid kauplevad hetkel 0,6% punases, Euroopa on aga avanemas umbes samasuguse kaotusega.

Täna avalikustatud Hiina HSBC töötleva tööstuse septembri lõplik näit kujunes pisut paremaks võrreldes esialgse hinnanguga, kerkides 49,4 punkti pealt 49,9 punktile. Kuigi tegemist on positiivse arenguga, siis näitaja jääb siiski kolmandat kuud järjest alla 50 punkti (pikim periood alates 2009. aastast). Homme avalikustatakse ametlik PMI indeks ning konsensus ootab kerget paranemist tasemelt 50,9 augustis tasemele 51,1 septembris.
Arenenud riikide olukorra kõrval tuleks tähelepanelikult jälgida ka seda, mis toimub arenevates riikides, mille kasv globaalset majandust veepeal hoiab. Nagu allolevatelt joonistelt näha, siis ka seal on toimunud töötlevas tööstuses tugev jahenemine, seda eriti Brasiilias. Sestap on ka toorained viimasel ajal allapoole tulnud ning juba mõnda aega surve all olnud ka luksuskaupade tootjad.
Eurotsooni CPI septembris üllatavalt kõrge 3,0% YoY vs 2,5% augustis (konsensuse prognoos püsis 2,5% peal). Ja kui turg ootab järgmise nädala EKP kohtumiselt juba 50 baaspunktist kärbet, siis tänane statistika peaks seda ootust veidi jahutama.
Viimasel ajal palju kõneainet pakkunud Netflix (NFLX) aktsial on head võimalused saada endale Wall Streeti kõige vihatuma aktsia tiitel. Aktsia on oma tippudest kukkunud juba üle 60% ja eile lisas müügisurvele veel vunki juurde Amazon (AMZN)-i ja Microsoft (MSFT) teadaanne uutest konkureerivatest tootearendustest.

Samas hellitavad paljud turuosalised lootust, et NFLX-i laienemine Ladina-Ameerikasse päästab päeva, sest just seal oodatakse kasutajate arvu kiiret kasvu.

Tänane Bloomberg kirjutab aga, et ka Ladina-Ameerika ei pruugi ettevõtet uuesti tippu tagasi upitada, sest lisaks kohalikule konkurentsile esinevad seal ka mitmed kultuurilised eripärad. Esiteks on inimestel väiksemad sissetulekud ning väga paljudel Ladina-Ameerika inimestel pole krediitkaarti, mis on NFLX-i peamine maksevahend.
Janney Montgomery Scotti analüütik Tony Wible ütleb, et tõenäoliselt on firma sunnitud oma hindu Ladina-Ameerikas alandama, sest ta ei näe ühtegi põhjust, miks peaks inimesed oma odavamast kaabeltelevisoonist kallima NFLX-i teenuste vastu loobuma. Teiseks pole Wible sõnul Netflix seal regioonis nii tuntud kui firma oli Kanadas ja seetõttu saab turule sisenemine olema vägagi keeruline, sest osades riikides on ees ootamas konkurendid, mis omavad monopoli staatust.
Societe Generale analüütik Albert Edwards ütleb, et vaatamata juba aset leidnud müügile on turul kukkumisruumi veel küllaga. Nimelt väidab ta, et SP500 võib siit veel 65% langeda.
Tema sõnul kuuleme me aina rohkem jutte sellest, kuidas aktsiate valuatsioon on muutunud väga odavaks, aga keegi ei tundu arvestavat sellega, et firmade kasumid on oluliselt vähenemas ning see teeb USA aktsiate valuatsiooni hetkel üsna kõrgeks. Edwardsi negatiivset nägemust USA aktsiate suhtes väljendab ehk kõige paremini tema SP500 $ 40 hinnasiht.
Edwards'i track record pole muide kiita. Tema 2009. aasta arusaamade järgi oleks me praeguseks pidanud elama teist aastat deflatsioonilises tuumatalves. Ta ei taha arvestada sellega, et deflatsioon ei ole objektiivne paratamatus ning selle vältimiseks tehakse kõik, et pinge eemalduks süsteemist teisiti.
Nelli Janson
Societe Generale analüütik Albert Edwards ütleb, et vaatamata juba aset leidnud müügile on turul kukkumisruumi veel küllaga. Nimelt väidab ta, et SP500 võib siit veel 65% langeda.
Tema sõnul kuuleme me aina rohkem jutte sellest, kuidas aktsiate valuatsioon on muutunud väga odavaks, aga keegi ei tundu arvestavat sellega, et firmade kasumid on oluliselt vähenemas ning see teeb USA aktsiate valuatsiooni hetkel üsna kõrgeks. Edwardsi negatiivset nägemust USA aktsiate suhtes väljendab ehk kõige paremini tema SP500 $ 40 hinnasiht.



SPY $40 ?
ta vast pakub S&P500 EPSi 40USD, praegu kusagil 90 USD kandis?
Samas peab ütlema, et sellised ülimalt negatiivsed prognoosid on praegu turul valitsevaid meeleolusid arvesse võttes ülimalt tõhusad ning oma eesmärki (paanikat külvata) täidavad ka väga hästi.
Lingitud artikli lingi aadressis, pealkirjas(-65%) ja tekstis kirjas S&P500 target 400 $.
Kuna ta ütleb, et SP500 võib siit veel 65% kukkuda, siis ma eeldaksin küll, et sel juhul nende SPY hinnasihiks ongi $ 40.

Despite the big selloff, he's still convinced that everyone is too optimistic. Ultimately, he sees the market losing about 65% of its value from here.
In phase 3 of the Ice Age we would apply a 7-8x forward multiple to recession-depressed forward earnings of say $70-75/sh. That gets us pretty close our 400 S&P target.
Ei, ta pakub S&P 400 bottomit siiski.

S&P at 400 is almost inevitable.

Zerohedge lemmikanalüütik ju :)
Zerost saab Rosenbergi ja Edwards'i track'i hästi kätte. Ei, kahtlemata geniaalsed mehed mõlemad, kuid skepsis on track'i arvestades teretulnud.
Karum6mm
Zerost saab Rosenbergi ja Edwards'i track'i hästi kätte. Ei, kahtlemata geniaalsed mehed mõlemad, kuid skepsis on track'i arvestades teretulnud.


http://www.businessinsider.com/david-rosenberg-is-dow-5000-really-possible-2010-6

stiilinäide ka Rosenbergilt, 2010 suvel kindlas kõneviisis languse ennustamine tollase Dow põhjades, täna on Dow endiselt ca 10% kõrgemal
ECRI juht Lakshman Achutan oli täna CNBC eetris ning tuginedes paljudele juhtivatele indikaatoritele, on nüüd üsna veendunud, et USA tabab peagi uus majandussurutis. Link videole
August PCE Prices- Core M/M +0.1% vs +0.2% Briefing.com consensus; Prior revised to % from +0.2%
Core Y/Y +1.6%; Headline Y/Y +2.9%
August Personal Spending +0.2% vs +0.2% Briefing.com consensus
August Personal Income -0.1% vs +0.1% Briefing.com consensus; Prior +0.3%
Gapping down
In reaction to disappointing earnings/guidance: ORN -12.8%, IR -9.9%, MU -7.7%, XRTX -5.4%, BCDS -2.9%, (light volume), .

Financial related names showing weakness: DB -7% (reports it may lower its expectations for generating EUR 10 bln), CS -5.4%, ING -4.9%, BCS -4.6%, UBS -4.5%, HBC -4.4%, STD -2.3%.

Select metals/mining stocks trading lower: MT -3.3%, RIO -2.7%, GFI -2.5%, AU -2.3%, BBL -2%, BHP -1.4%, SLV -1.1%.

China internet related names under continued pressure: BIDU -5.6%, DANG -4.6%, YOKU -3%, SINA -2.7%, SOHU -2.2%, QIHU -1.6%,

Other news: ARRY -9.2% (announced topline results of a randomized phase 2 study of Selumetinib in patients with KRAS-mutant non-small cell lung cancer), IOC -5% (light volume, to seek internationally recognized LNG operating and equity partner for Papua New Guinea project), TEX -5% and CAT -0.9% (trading lower following IR guidance), HPQ -1.3% (waiting until year-end to complete spin off, according to reports).

Analyst comments: SDRL -3.2% (downgraded to Sector Perform from Outperform at RBC Capital).
Gapping up
In reaction to strong earnings/guidance: CAMP +10.5% (light volume).

M&A news: LVLT +2.6% and GLBC +0.7% (Level 3 and Global Crossing receive regulatory approvals).

Other news: HRBN +8.3% (files amended 10-K, commences mailing of definitive proxy materials for special meeting of shareholders to vote on $24 per share cash "going private" transaction), GERN +5.1% (appoints John A. Scarlett as CEO and Director), YGE +4% (announces $100 mln share repurchase program), SQNS +2.3% (ticking higher, reports lock-up agreements extended), MHP +1.4% (McGraw-Hill and CME Group in advances talks to combine index businesses), KGC +1% (announces investment in White Bear Resources), PANL +0.7% (signs OLED technology license agreement with Pioneer Corporation for lighting), BAYRY +0.2% (Phase III study of Bayer's Rivaroxaban in patients with acute coronary syndrome meets primary efficacy endpoint).
Yingli Green Energy (YGE) announces $100 mln share repurchase program. Emiteeritud aktsiate arv 157.639 mln