Börsipäev 21. jaanuar

Kui eile suutis IBM (IBM) hoolimata analüütikute prognoositud tuludele allajäämist kasumi osas ootusi korralikult lüüa, siis täna õhtul on enam jälgitavamaks tulemuste avaldajaks Apple (AAPL). Turg ootab tulusid $9.98 miljardit ning EPSi $1.43. Tulemustega võrreldavat tähelepanu pööratakse guidance’le, kuid Apple juhtkonna konservatiivsuse tõttu jääb see arvatavasti ootustele alla. Aktsia on tugevalt mutta tambitud, viimase aja langus on Jobsi puhkusest vaid hoogu juurde saanud. In-line tulemused ning guidance’i kerge allajäämine suudaks tõenäoliselt positiivselt mõjuda.

General Electric (GE) on saanud kahe päeva jooksul mitu hinnasihi alandamist. Eile langetas Goldman Sachs hinnasihti $17-lt $15-ni, kuid analüüsi kohaselt suudab ettevõte säilitada tugevate industrial tulude tõttu säilitada dividendid. Üsna julge pakkumine, arvestades, et suur osa ettevõtte rahavoogudest makstakse välja dividendidena. GE on tulude oodatust suurema languse tõttu iga kell kaitsmas pigem AAA-reitingut, kuna reitingu langetamine muudaks kapitali kallimaks ja oleks kokkuvõttes kahjulikum. Mõlemat aga arvatavasti ei suudeta, mistõttu dividendide vähendamine või AAA-reitingu langetamine 2009. aastal tõenäoliselt juhtub. Ühtlasi kärpis GS neljanda kvartali prognoose konsensusele lähemale. Kui enne oodati EPSi $0.45, siis uus prognoos on $0.36 (konsensus $0.37).

GSi kõrval langetas ka Oppenheimer GE hinnasihti $17-lt $15-ni.

GE avaldab oma tulemused reedel enne turgude avanemist. Täpsemalt saab ettevõtte kohta lugeda LHV Pro alt.

Uuenemist jätkab tulemuste tabel ja link sellele on siin.

Enne turgude avanemist avaldab oma tulemused veel Citi 2009. aasta top-pickide hulka kuuluv Philip Morris International (PM). Analüütikud ootavad aktsiapõhiseks kasumiks $0.66, fookuses on marginaalid (kulude kokkuhoid ja madalama kasumlikkusega toodetest loobumine) ning ebasoodsa valuutakursi mõjud (kvartaliaruanne dollaris, tulud teistes valuutades). Pikem kommentaar hiljem Pro all.

Alari juhtis eilse börsipäeva lõpus väga hästi tähelepanu USA finantssektori liikumist 3x võimendusega kajastavale FAS'le (baasiks on Russell 1000 Financial Services Index).

Kes otsib turu liikumist kajastavaid võimendusega instrumente, siis neil tasub sel silma peal küll hoida. Kui kogu finantssektor lõplikult kokku ei kuku, siis turg ilma selle tööstusharuta ülespoole eriti ei liigu ka.

Ma nägin öösel unes, et eilne exodus finantssektorist oli tingitud sellest, et mingi seltskond leiab, et suur osa sektorist läheb de fakto natsionaliseerimisele ning stokihoulderite supp jääb seetõttu erakordselt lahjaks. Tööstusharu kokku kukkumine ei ole täna teema. Tööstusharu edasine eksistentsivorm on teema.
Karum6mm, sa ei ole oma unenägudes üksi.
FNM, FRE, GM, F, AIG jne jne on tõestanud jah, et investorid peaksid leksikonid lahti lööma ja järgi vaatama, mida sõna 'common equity' ikkagi tähendab. Ehk et ettevõte iseenesest võib edasi tegutseda, kuid tavaaktsionäride supp muutub lahjaks nagu omal ajal Vene kroonus.

Ja kes tahab kuulda eilset Jim Crameri 10 nõuannet Mad Money's uuele presidendile Obamale, siis seda saab teha siit.

Finantsi muidu lühikeseks müüa saab üldse tänapäeval või ikka mingi keeld peal?
Hm. Tundub, et Joel teab palju Vene kroonust :-))
dol, raamatud/lood/ajaloo kirjutised sel kohal abiks. Nii nagu ka 1929-1932. aasta börsikrahhi on uuritud : )
Minu isa jutu järgi polnud vene kroonus söögil viga. Iga kord, kui ma defitsiidiajastul kondenspiimast unistasin, ütles ta, et seda oli sõjaväes nii palju, kui tahtsid. Üldse olevat süüa saanud korralik ning ainus kahtlasem asi oli sugutungi vähendav kissell. Samas ka see olevat olnud hea asi, sest siis olevat "mustad" teineteise vastu oluliselt vähem huvi tundnud. :-D
Tean inimesi, kes aitasid ladudes hernekotte täita, millest hiljem suppi keedeti. Kuna päris paljud kotid olid hiirte poolt auklikuks näritud, siis tuli põranda pealt hernejäägid koos hiiremustaga kokku ajada ja kottidesse ajada, et norm ikka täis saaks. Nii mõnigi loobus seejärel hernesupi söömisest. Ja liha loomulikult patta sõdurpoistele eriti ei jäänud, see läks kõrgematele ohvitseridele. Umbes sama seis on täna ka finantssektoris, kus common equity hoidjal on oht jääda selleks tavaliseks sõdurpoisiks, kellele eelpoolmainitud hernesuppi serveeritakse...
Koondamised toormaterjalide sektoris on madalate hindade tõttu hoogustumas - täna teatas BHP Billiton 6% tööjõu koondamisest.
Oioio, kui lõpuks recovery tuleb, siis mida toormehinnad teevad... oioioi...

P.S. Ilmselt hiires**a söömine oli tühiasi võrreldes näiteks nende psüühhiliste probleemidega, millega näiteks Afganistanist naasti.

Credit Suisse on Venemaa telekomide kallal:

Credit Suisse downgrades Mobile TeleSystems (MBT) to Underperform from Outperform

Credit Suisse downgrades Vimpelcom (VIP) to Neutral from Outperform

Afgaani asi karm....õnneks oli mul õnne ja oidu, et sinna mitte jõuda...kuigi olin juba sinna teel poole 19xx aastal.

East Coast Economicsi vahendusel mõned huvitavad graafikud. Pankade päästmiseks vajaminevad summad panevad igapäevaga üha vähem imestama aga need kaks pilti ilmestavad hästi lõppenud aastat

USA pankade laenud FED-ilt kuni 2007.a detsembrini (hüpe 8 miljardini 80-ndatel toimus säästu ja laenu kriisi ajal)

USA pankade laenud FED-ilt 2008. detsembrini

Pankade laenugraafikuid vaadates tekib päris kõhe tunne?