Börsipäev 19. september - FED afterparty

ehk siis, milline näeb välja see TA, mis pole nii labane, kui Joeli toodud näide.
kas mõnda inimest bannida siit foorumitest ei saa?
pole ju põhjust
Kindlasti oleks põnev näha ja kuulda erinevaid TA nõkse ja nippe, SideKick- äkki leiame siit oma küsimustele vastused: http://www.lhv.ee/index.cfm?id=80208
põhimõtteliselt ma olen nõus Kristjani väitega, et profid niimoodi ei kasuta TA-d ...

samas tahaksin lisada, et kauplemisega nagunii raha teenivad ainult profid, olgu siis TA põhjal või muul moel ... mis omakorda tähendab seda, et siin foorumis TA kaitseks välja astunutest lõviosa ei teeni oma turul tõmblemisega raha ...


Hennoga selles mõttes nõus, et ehk 90% TA kasutajatest kasutab seda valesti (liiga pealiskaudselt). Selles mõttes tegelikult TA ei tööta tõesti. Aga eks ma usun, et siinse foorumi proffidest kasutajad kõik nõus, et kauplemine ongi väga karm, olgu sul meetodiks TA, FA või mis iganes. TA puuduseks ongi ehk see, et alguses tundub jube lihtne, võtad graafiku ja hakkad tasemeid joonistama. Reaalne TA point jõuab kohale enamasti aastatega (vähemalt mul oli nii).

Sidekick, ok, ma joonistan siis ühe näite.
Siin siis lubatud näide. Lisaks antud aktsia 60min graafikule sai vaadatud juurde ka lühemate perioodide graafikuid, turu liikumist, sektori liikumist jne. Nende pealt sündis otsus. Core short sai sisse võetud 85 USD juurest, kaetud 74 juurest. Kuna positsiooni sai suurendatud/vähendatud vahepeal, siis keskmiseid hindu raske välja tuua. Kui septembri alguses 80 USD tase murti,siis tõusule ei panustanud.

Link Graafikule

See näide nüüd ei proovi tõestada, et TA töötab, selleks peaks valim olema palju suurem. Aga sooviti lihtsalt näidet.
Eh,

Mis te taote seda vaest lepikut nüüd niimoodi. On ju siililegi selge, et lapsesuu nagu teda finantsringkondades kuuldavasti kutsutakse on vaid müügimees, kes püüab oma juttudega jumal teab millest lollikestele jätta muljet, et tegeleb tõsise asjaga.

Tuletan meelde, et enne LHVst jalaga saamist juhtis ta aasta jagu mingit hulka portfelle, mida pidi aktiivselt kauplema. Üks mu tuttav oli piisavalt rumal, et lepiku müügijuttu uskuda ning jäi ilma umbes 15% investeeringust enne kui taipas raha välja võtta. Mõnel pool on kuulda olnud, et ka teised jäid suuremal või vähemal määral lepiku kauplemisega miinusesse.

Nüüd siis on mees jälle platsis ja seletab suure suuga oma kauplemisosavusest. Ja jälle on mingi hulk lollikesi kes särasilmil ja ila suunurgast tilkudes teda kuulavad.

Ma mõnikord käin seda ta tarkinvestori huumorinurgakest ka lugemas, kui mul tuju halb on. Peale lugemist läheb tuju alati paremaks.

Mu noor börsihuviline sugulane teadis üksvahe rääkida, et tarkinvestori trade-soovituste alt kaovad eriti halvasti läinud soovitused mingil hetkel lihtsalt ära. Nagu imeväel või nii.

Aga hea müügimees on ta küll. Viimasel ajal ei saa äripäeva lahtigi võtta ilma et tegelinski seal ei poseeriks.

Naljakas lihtsalt.
Kuulge, lõpetage see sapipildumine ära!
kristjan,
miks graafikul ühtegi tehnilist indikaatorit pole? mis on shortimise argumendid just seal, kus seda shorditud sai?

miks seda ideed siin tabelis pole:
http://www.tarkinvestor.ee/ideed.php?pid=8
nii häid ideid ei jagagi klientidele?

ja muuseas, kas selles tabelis tõesti pole osa ideid puudu (nagu Gordon ja üks teine foorumlane väidavad)? ma mäletan, et 2006 okt-nov polnud eriti head kuud. nii mõnigi idee lõpetas üle 20% miinuses.
Jyriado, pole hullu, mind selline anonüümne kriuksumine ei häiri juba ammu :)

Tarkinvestori veebilehel oli ka mõnda aega tagasi üks terav kommentaar, keegi oli uue kasutaja registreerinud ja kritiseeris hoolega. Jäigi ainukeseks kommentaariks. Kuid IP aadress näitab nii mõndagi ja seda vaadates tuli tõdeda - "Kas tõesti, ka sina, Brutus?"

See ülalolev paistab olevat Gordon74 esimene kommentaar LHV lehel ...
selguse mõttes: kus on ee advanced TA, mis sa lubasid?
Eestlane on nii negatiivne alati. Ära hoia vaka all, jaga ka positiivset - mõned head portfellihaldurid äkki?
hea portfellihaldur?
Kristjan Hänni, Kawe Kapitalist. www.kawe.ee
Elab ilmselt üle ka kehvad ajad, erinevalt mõnedest pangabroileritest.
Sidekick
a) miks peaks olema graafikul indikaatoreid? Ma ei kasuta eriti
b) TI kauplemisideede alla jõuavad ideed arvutiprogrammist meie määratud päringute peale, nendega tegeleb meil Andrus. Loomulikult tekib ideid ka nende ideede väliselt, oleme jaganud neid foorumis.
c) See, et me kustutame halvasti läinud ideed ära, on nii loll jutt, et pole mõtet kommenteeridagi.
d) Advanced TA on see, et sa õpid lugema hinnaliikumist, saad aru ostjate müüjate vahelisest dünaamikast ja selle järgi prognoosid edasist. Advanced TA ei ole mingi über-indikaator.
kristjan,
a) võin eksida, kuid tarkinvestori foorumis oponeerib TA fännidega tihti JIM. Iga kord, kui ta püüab väita, et TA indikaatorite aluseks on hind ja käive bashitakse ta ära. Muuhulgas ka sina. millest erinevad seisukohad?
b) Sa väidad, et sinu YTD tootlus on 50+% (allikas TI foorum), miks te siis jändate nende arvuti poolt genereeritud ideedega, mis on selgelt negatiivse tootlusega?
c) Mul puuduvad selged tõendid, kuid jutud käivad. juba vanarahvas rääkis, et kus suitsu, seal tuld. Ehk mõni kogenum weebisurfaja aitab ja otsib tõendeid nendest weebiajaloo salvestajatest.
d) AMZN short heade tulemuste peale on pigem kõhutunne, kui TA. Tunnistan, ma ootasin just über-indikaatorit, sest sa propageerid indikaatorite põhjal investeerimist. Äkki peaksid hakkama hoopis kõhutundetreidimist propageerima?
to Gordon74 & CO
Enne teisi kritiseerima hakates on mõistlik alati ennast sama "joonlauaga" mõõta.
Lihtsalt lahmimiseks pole intelligentsust tarvis.
extra,
on see su esimene postitus LHV foorumis?

ma mõõdan ennast sama joonlauaga. Ma isegi mitte ei salga, et ma ei suuda TAga raha teenida. Kunagi proovisin, sain mõnusalt tünga. Kusjuures, koolitajaks oli vähemalt osaliselt seesama Kristjan.
a) anna link, kus JIM on TI kasutajate poolt "ära bashitud, kuna väidab, et TA indikaatorite aluseks on hind ja käive", mulle küll ei meenu
c) see toon ei viisakas, katsu olla.
d) AMZN short ei olnud heade tulemuste peale, oli selle peale, et müüjad saavutasid ülekaalu ja tõenäosus langus suur

Ma "propageerin indikaatorite põhjal investeerimist"???? Ole mees ja anna link sellele.
Nii, nokumõõtmise võistluse vahekokkuvõte. Siiani on selgeks tehtud ainult järgnev:

KL:
1) Igat sorti nokuga on võimalik igat moodi pissida
2) Pissimine by KL® pole rangelt reglementeeritud, kuid siiski protsessina kirjeldatav

SK:
1) Teatud moodi nokuga pole võimalik edukalt igal moel pissida
2) Pissimine by KL® on loov tegevus, mitte süsteemne
3) Pankades on, in general, pigem kesised nokud
4) Hännil on sobiv noku igaks elujuhtumiks

G74:
1) Pissimine by KL® on vilets toode.

Ootame uut hooaega :)