Börsipäev 13. detsember

Viimasest QE ringist on möödas küll kõigest mõned kuud, ent vähe on neid märke, mis kinnitaks, et keskpanga rahatrükk reaalmajandusele samal ajal tõsist mõju avaldaks (muidugi võib asja alati kaaluda ka teisest aspektist ning väita, et olukord oleks keerulisem kui poleks FEDi toetavat kätt). Eile tegi FOMC kõik, mida turg soovis ja isegi rohkematki, mille tulemusel suureneb keskpanga bilanss nüüd aastas ilma selge lõppkuupäevata üle triljoni dollari võrra (!!!), kuid reaktsioon jäi turgudel suhteliselt tagasihoidlikuks, mis reedab ehk investorite kasvavat arvamust, et iga ringiga muutub QE mõju järjest vähem tuntavamaks ning teiseks, ega neil suurt rohkemat pakkuda pole peale mahtude suurendamise. S&P 500 indeks sulgus nulli lähedal, Stoxx 600 indeks jõudis 0,1% plussi.

Lisaks sellele, et FED ostab alates septembrist ilma lõppkuupäevata 40 miljardi dollari jagu kinnisvaraga tagatud võlakirju ühes kuus, siis edaspidi lisandub sellele 45 miljardi dollari suurune valitsuse võlakirjade ost ühes kuus, mis asendab lõppevat Operation Twisti. Aga kui OT puhul FEDi bilanss ei muutunud, kuna müüdi lühikest otsa ja osteti pikemat, siis uue plaani järgi suureneb bilanss 85 miljardi dollari jagu ühes kuus, mis on tegelikult suhteliselt agressiivne. Lisaks tuli paljude jaoks üllatusena see, kui kiiresti suutsid FOMC liikmed jõuda omakeskis kokkuleppeni, et kvantitatiivset lõdvendamist seotakse majanduslike eesmärkidega. FOMC kohaselt jäävad intressimäärad madalale tasemele kuniks tööpuudus püsib üle 6,5% ning ühe kuni kahe aasta inflatsiooniprognoosid ei näe hinnatõusu üle 2,5%.

Majandusolukorda hinnates tõdes keskpank, et orkaan Sandy mõjusid arvestamata on riigi majandus jätkanud mõõdukas tempos kosumist ning kuigi tööpuudus on alla tulnud, siis see püsib endiselt suhteliselt kõrgel tasemel. Head meelt tuntakse kinnisvaraturu positiivsete trendide üle, ent samal ajal on ettevõtete kapitaliinvesteeringud kahanenud. Varasema 2012.a SKP kasvu ootus toodi 1,7-2,0% pealt 1,7-1,8% peale ning järgmise aasta oma 2,5-3,0% pealt 2,3-3,0% peale.

Tulles siiapoole Atlandit, siis eurotsooni oktoobrikuu tööstustoodang üllatas võrdlemisi koleda langusega, kukkudes mulluse baasil -3,6%, mis oli kiirem kui septembri -2,8% ning analüütikute prognoositud -2,4%.
Kreeka puhul kirjutas Dow Jones ühele ELi dokumendile tuginedes, et värskelt lõpule viidud võlakirjade tagasiostu programmiga suudetakse riigi võlakoorma ja SKP suhe tuua 128%ni ning ettenähtud 124%ni jõudmiseks tuleb rakendada täiendavaid meetmeid.

FT kirjutab, et pärast 12h kestnud läbirääkimist on Euroopa rahandusministrid suutnud laias laastus jõuda kokkuleppeni Euroopa pankade ühise järelvalve loomisel. Kui esialgses visioonis taheti EKP panna järelvalvet teostama 6000 panga üle, siis nüüdseks on see number vähendatud 200 laenuasutuseni ning eurotsoonist välja jäävad riigid nagu Rootsi ja UK said õiguse säilitada teatud mõju tehniliste standardite üle.

Tulles tänase päeva juurde, siis fookus püsib eurogrupi kohtumisel, kust oodatakse Kreeka laenueraldise otsust ning USA makrol.

15.30 USA jaemüügi muutus (november)
15.30 USA esmaste töötu abiraha taotluste arv
17.00 USA ettevõtete varud (oktoober)

USA indeksite futuurid kauplevad hetkel nulli lähedal, Euroopa on avanemas samuti nullis.

Mõned ELi rahandusministrite kokkuleppe detailid

- The ECB will be the regulator of banks with assets of more than €30bn, or banks constituting at least one fifth of their home country’s GDP. The thresholds were chosen to include the three biggest banks in each country. The estimates last night range from a total number of 150 to 200 banks in the eurozone.
- The ECB can intervene in smaller banks (under a procedure that has yet to be made known, or yet to be worked out)
- The governance structure will consist of a separate supervisory body, the ECB governing council as final arbiter, and a steering committee to solve disagreement.
- Agreement to be finalised in February 2013 – as this requires support from the European Parliament. The Single Supervisory Mechanism (SSM) kicks in March 2014.
- The EBA will continue to be in charge of harmonising rules at EU-level, and there will be safeguards for the non-eurozone members through a double majority – one inside the banking union, one outside.
- No direct bank recapitalisation by the ESM until at least 2014
Erko, kirjutasid ,et 100 miljardit kuus on suhteliselt agressiivne:)
Kas Sinu meelest üleüldse kuskil piir ka ette tuleb ja miks peaks tulema?
GS on täna andnud YUM-le osta reitingu, PT 77. Huvitav kas Hiina probleemis kadusid?
krookus
Erko, kirjutasid ,et 100 miljardit kuus on suhteliselt agressiivne:)
Kas Sinu meelest üleüldse kuskil piir ka ette tuleb ja miks peaks tulema?

Karussell on lõbustusatraktsioon, kus toimub peamiselt horisontaalne pöörlev liikumine.

Traditsiooniline karussell koosneb ümber vertikaaltelje pöörlevast šassiist ja selle külge kinnitatud erinevatest istmetest. Sellisel karussellil sõitjad istuvad tavaliselt puidust või tänapäeval enamasti rahast valmistatud ning rikkalikult ja värvikirevalt kaunistatud loomakujudel, kes võivad liikuda ratsutamise-sarnast liikumist matkides üles-alla. Kõige tavalisem karusselliloom on FED või lihtsalt keskpank. Karussellisõidu lahutamatu osa on lõbus muusika.

Karusselliks võib nimetada ka mis tahes pöörlevat platvormi (keskpanka) või muud seadet, mida kasutatakse lõbustuseesmärgil.
Ymera,
Mis sa VRA ug-st arvad?
Seal on täna love
jõhkralt shorte
krookus
Seal on täna love
jõhkralt shorte


Aga poola torumehed keeravad asja tuksi:)
krookus
Erko, kirjutasid ,et 100 miljardit kuus on suhteliselt agressiivne:)
Kas Sinu meelest üleüldse kuskil piir ka ette tuleb ja miks peaks tulema?


Lähtusin sellest, kui suured on QEd varasemalt olnud. QE1'te tehti kahes faasis, kui kuine MBS ja valitsuse võlakirjade ostumaht oli 100-120 mld USD. QE2 puhul toodi see summa 75 miljardi peale. Vahepeal oli operation twist, kus reaalselt tegelikult FEDi bilanssi ei suurendatud. QE3 tõi ja QE4 on toonud kuise mahu tagasi 85 miljardi dollari juurde, selle erinevusega, et lõpptähtaega pole välja hõigatud ehk tegu QE infinitiga. Vahepeal oli nagu FED aru saamas, et vaikselt oleks vaja vähendada turgude sõltuvust rahatrükist, ent nüüd on pandud press uuesti sama kiiresti undama, kui kriisi algusfaasis. Ma ise arvasin tegelikult augustis-septembris, et QE3 ei tule, kuna makro oli uuesti pead tõstmas ja ka töökohtasid hakati jälle rohkem looma, mistõttu on isiklikult kahest viimasest QE ringist raske aru saada. Rahatrükist on saanud FEDi (ja ka mitme teise keskpanga) igapäeva tööriist, mida ei taheta niisama lihtsasti ära panna ja ma arvan, et niikaua jätkatakse, kuniks Ben või tema järelkäija ütleb järjekordse mulli (olgu see aktsia- või võlakirjaturg või kinnisvara) peale "oops, we did it again".
Erko, kas Sina lugesid kusagilt välja, millist inflatsioonieesmärki FED jälgima hakkab: core'i või üldist THI-d? Varasemalt on FED tuuminflatsiooni silmas pidanud, aga nüüd lugesin kuskilt kommentaarist, kus keskpank viitas inflatsioonisurve alanemisele seoses energia hindade langusega. Mis viitaks justkui üldTHI-le.
krookus,

Mis sulle seal VRA juures täpsemalt meeldis:
Jefferies upgraded Vera Bradley after meeting with management citing valuation and overly negative investor sentiment. The firm expects Vera Bradley's top-line improvement to continue and raised its price target for shares to $35 from $22.
CRL ug WFC mp pealt op peale, PT 40->42
We also think guidance is conservative based on (1) our modeling of FX, (2) accretion from Vital River, and (3) potential upside from partnerships. We believe this is a good entry point because we think 2013 could be the beginning of a slow improvement in the preclinical portion of the market."
JPM samuti ug to ow ja PT 40->42
Meeldetuletuseks, et täna kell 16 toimub veebiseminar teemal Balti börsiettevõtete kvartalikokkuvõte. Info leiab siit, aga ilmselt läheb registreerimine kohe varsti lukku (kui juba ei ole), seega kes soovib osaleda, aga nime ei saa kirja, siis saatke kiri osalemissooviga aadressil maaklerid@lhv.ee.
AlariÜ
krookus,

Mis sulle seal VRA juures täpsemalt meeldis:
Jefferies upgraded Vera Bradley after meeting with management citing valuation and overly negative investor sentiment. The firm expects Vera Bradley's top-line improvement to continue and raised its price target for shares to $35 from $22.


no mis mulle vra juures meeldib on see et palju shorte jefco peaks hea olema target kõvasti üles ,kahjuks pole teesi si__agi aga peaks sqeesiks piisama
SBUX teatas täna Verismo $50 soodustusest, peaks olema neg GMCR-ile
http://www.starbucksstore.com/
jahe
Erko, kas Sina lugesid kusagilt välja, millist inflatsioonieesmärki FED jälgima hakkab: core'i või üldist THI-d? Varasemalt on FED tuuminflatsiooni silmas pidanud, aga nüüd lugesin kuskilt kommentaarist, kus keskpank viitas inflatsioonisurve alanemisele seoses energia hindade langusega. Mis viitaks justkui üldTHI-le.


FED peaks üldplaanis jälgima kõiki inflatsioonimõõdikuid ja seepärast pole ka kommentaarid energia või toidu osa midagi tavapäratut. Kuid põhifookus langeb tuuminflatsioonile. FEDi puhul on point veel see, et ei jälgita üldist THId, vaid hoopis Price Consumer Expenditure indeksit, mis üldjuhul on alati veidi madalam olnud (THIs on kaupade osakaalud fikseeritud ja neid vaatakse aastas korra üle, CPE puhul aga kaupade osakaalud pidevas muutumises, mistõttu võetakse näiteks mõne kauba kallinemisel arvesse asendusefekti ja nii tuleb selle järgi inflatsioon madalam). FEDi FAQ'ist võib välja lugeda, et sihiks on core PCE ehk arvesse ei võeta energiat ja toitu.

Finally, policymakers examine a variety of "core" inflation measures to help identify inflation trends. The most common type of core inflation measures excludes items that tend to go up and down in price dramatically or often, like food and energy items. For those items, a large price change in one period does not necessarily tend to be followed by another large change in the same direction in the following period. Although food and energy make up an important part of the budget for most households--and policymakers ultimately seek to stabilize overall consumer prices--core inflation measures that leave out items with volatile prices can be useful in assessing inflation trends.



Best Buy: Richard Schulze expected to bid $5-6 bln for BBY this week - CNBC,

BBY kaupleb eelturul 13% plusspoolel.
Gapping up
In reaction to strong earnings/guidance: SAM +11.6%, PHMD +4.9%, CVS +4.3%, MET +1.6% (Office of the Comptroller of the Currency approved GE Capital's acquisition of MetLife Bank deposit business for ~$6.5 bln), PIR +1.3%.

M&A news: BBY +14.9% (reports out indicate Richard Schulze expected to bid $5-6 bln for BBY this week), CLWR +10.9% (Sprint files 13D; proposes acquiring shares at a purchase price of $2.90 per share), TRLG +1.8% (light volume, Sycamore Partners may be the frontrunner for TRLG bid, according to reports), RXN +1.5% (ticking higher, WSJ report indicates potential sale of unit).

Other news: TELK +33.5% (announces Telintra clinical publication at ASH), PRGN +5.4% (announces that it has signed agreements with several of its lenders), APPY +3.7% (continued strength), IGT +3.1% (IGT extends mobile footprint with expansion to Paddy Power partnership), RIMM +2.0 (still checking), PAA +1.9% (light volume, Plains All American Acquires Eagle Ford Infrastructure Assets from Chesapeake Energy), ISIS +1.4% (Announces That ISIS-TTR Rx Was Granted Fast Track Designation For The Treatment Of Patients With FAP), WMB +1.2% (prices 46.5 mln share public offering of common stock at $31.00 per share), SRPT +0.8% (announced that it is offering to sell shares of its common stock in an underwritten public offering), TAP +0.7% (up with SAM), CERN +0.4% ( announces $170 mln share repurchase program), GAM +0.3% (announces retirement of Spencer Davidson as CEO; names Jeffrey W Priest CEO; announces special dividend), INFI +0.2% (announces proposed public offering of stock)

Analyst comments: YUM +1.9% (upgraded to Buy from Neutral at Goldman), RFMD +1.8% (upgraded to Overweight from Equal-Weight at Barclays), AVGO +1.5% (upgraded to Buy from Neutral at Goldman), CRL +1.3% (upgraded to Outperform from Market Perform at Wells Fargo, upgraded to Overweight from Neutral at JP Morgan), TSO +1.1% (upgraded to Outperform from Neutral at Credit Suisse)
Kõik keskpankurid õnneks ei näe maailma läbi samasuguste QE-infinity prillide nagu Bernanke.

Austraalia keskpanga juht Glenn Stevens pidas eile Tai keskpanga 70. juubelil kõne, kus ta hoiatas keskpankade ülilõdva monetaarpoliitika potentsiaalsete negatiivsete tagajärgede eest, kuigi samas ta ei mõista otseselt hukka viimase nelja aasta jooksul rakendatud meetmeid.

Olulise punktina toob ta esiteks välja, et keskpangad ei ole võimelised aitama valitsustel saada oma fiskaalolukord jätkusuutlikule teele ning teiseks, et raha juurde trükkimine ei võrdu päris ressursside loomisega, mis on vajalik pankade kapitaliseerituse parandamiseks. Lisaks ei saa keskpangad ilma kuludeta korrigeerida varasemalt tehtud väärinvesteeringuid; kaitsta inimesi oma isiklike eelarvepiirangute eiramise tagajärgede eest, mille tulemusena on tarbitud rohkem kui reaalselt oleks võimalik; võidelda rahavastiku vananemisega kaasnevate mõjudega; või suunata innovatsiooni, mis suurendab tootlikkust ja loob uusi turge. Ja lisaks ei saa nad, ega ka peaks, võtma vabavoli otsustamisel, kuidas peaksid ressursid liikuma samasse rahaliitu kuuluvate riikide vahel.

Lisaks rõhutas ta seda, et praeguste keskpankade meetmete lõpetamine saab olema problemaatiline, pannes rõhku sellele, et riigi fiskaal- ja keskpanga monetaarpoliitika uuesti lahkulöömine kujuneb keeruliseks, sest ühelegi valitsusele ei meeldi odava laenuraha allikast ilma jääda ja seetõttu võivad keskpangad omakorda ilma jääda oma poliitilisest "sõltumatusest".

Mul tegelikult ei olnud plaanis ta kõne ümber jutustada, vaid pigem soovitada ta kõne ise läbi lugeda siit.