Eilne viimaste tundide ralli lubab loota, et müümisega ollakse lühiajaliselt ühel pool. Kõik indeksid põrkasid ülemüüdud tasemetelt, DJIA lõpetas 1.16%, Nasdaq 1.39% ja S&P 1.36% plusspoolel, ning tõusu juhtisid enam peksa saanud finants- ja tehnoloogiasektor. Kuigi nõrk majandus jääb kahtlemata fookusesse, siis FOMCi kogunemine jaanuari lõpus ei ole enam mägede taga ning turg võiks intressikärbete lootuses tugevust näidata.
Viimaste päevade jooksul oleme erinevate Fedi ametnike sõnavõtte ka foorumis vahendatud, täna peab kõne Bernanke isiklikult (kell 20 meie aja järgi) ning tõenäoliselt saab sõnavõtust põhiline turu mõjutaja.
Krediitkaardiettevõttelt Capital One (COF) oodatakse täna kasumihoiatust, mille kohaselt 2007. aasta kasum jääb 20% madalamaks varem prognoositust. Lisaks krediitkaartidele pakub COF ka autolaene, kus maksetega hilinemine ja hapude laenude osakaal on suvest alates järjepidevalt tõusnud.
2007. aasta kasumiks aktsia kohta oodatakse $3.97, varem loodeti EPSi $5. COF teeb oma tulemused teatavaks 23. jaanuaril.
Tund enne turu avanemist teatakse ka Initial Claims(töötu abirahade taotlejad) number, mida oodatakse 340 000 juurde. Viimasel ajal on aga töötuse määr suurenenud, mis tähendab, et võime näha ka abirahade taotlejate arvu suuremat kasvu - see oleks negatiivne märk ja rikuks eileõhtuse tõusu turgudel ilmselt ära. Seega konsensusele vastav number on siin see, mida turg ootab.
Säh sulle Jaapanit! Tundub, et mõnes kohas võibki päikesetõusu ootama jääda.
GS langetab Jaapani majanduse väljavaadet ning tõstab majanduslanguse tõenäosust 50%-le. 2008. aasta majanduskasvu prognoosi kärbitakse 1.2%-lt 1%-le. Kuigi investoritele tuleb see kindlasti pettumusena, siis majanduse prognooside alandamist oli oodata, sest Jaapan sõltuvus ekspordist on väga suur ning USA nõrkus selle suurenemisele just kaasa ei aita.
Lähis-Ida invasioon USAsse jätkub, ainult relvade asemel on nafta eest saadud dollaripakid. Merrill Lynch ja Citigroup on juba ühe korra kapitali kaasanud, kuid WSJ andmetel on ettevõtted pidamas läbirääkimisi uue kapitalisüsti saamiseks. MERi puhul pakutakse numbriks $3-$4 miljardit ning C peaks kaasama $10 miljardit, rahastajaks Lähis-Ida valitsuste kontrollitud fondid. Varasemad investeeringud USA pankadesse on ära toodud järgmises tabelis:
White Nigga... ma millegipärast usun, et enne tuleb USA valitsus välja ja hakkab reglementeerima, kui suuri osalusi välisinvestoritele ikkagi müüa tohib.
Praegu on USA varad ja dollar odavad - sobiv ostukoht. Majanduse nõrkuse ajal on varasid kõige parem kokku osta, kindlasti ei maksa sama tempot tulevikku laiendada. Kahtlemata kajastab ajakirjandus tehinguid suure tähelepanuga, kuid siiani on ostud piirdunud põhiliselt finantssektoriga. Samas on tore, et rekordilisest nafta hinnast saadavat kasu ei laristata maitsetute paleede ehitamiseks, vaid otsitakse aktiivselt investeerimisvõimalusi. Ehk on selgeks saanud, et kui praegu ei suudeta rikkusi paigutada, siis lõpmatuseni ei saa nafta najal liugu lasta ning võib-olla 30 aasta pärast on järgi ainult kopikad.
Jaapan, kas keegi seletaks või viitaks, miks sellises tehnoloogiariigis majandus seisab? Kas nad on muust maailmast niipalju ette jõudnud? Äkki Eestil polegi vaja otsida oma Nokiat?
Enne, kui Infosys (INFY) homme oma majandustulemused avaldab, alustab Kaufman ettevõtte katmist ostusoovitusega, hinnasihiks antake $54:
Kaufman sets a $54 tgt, based on channel checks that reveal no signs of a slowdown in the Indian software services market, expect in-line or better results when the co reports Jan. 11 and look for them to reaffirm, but not increase, FY08 guidance with a positive but conservative outlook.
Wal-Mart teatab, et detsembrikuu võrreldavate poodide müüginumbrid olid +2.4% (oodatust pisut paremad). 4. kvartali kasumiprognoosi $0.99 kuni $1.03 kinnitatakse, mis vastab konsensusootusele $1.02.
Velikij, läksin Lähis-Ida pealt sujuvalt üle viimase aja kõigile USA pankade osaluste müügile. Kas sa ei märganudki? :)
Tegelikult jah, tabel jutuga ei sobi, aga siiski Lähis-Ida domineerib. Dubai börs soetas osaluse Nasdaqis, Saudi-Araabia valitsuse kontrollitud ettevõte General Electricu plastikuüksuse, suurt kõmu valmistas ka Dubai soov osta ära sadamaid. Siis veel investeeringud AMD-sse ja mõnda kohta veel, mis hetkel meelde ei tule. Mõningase mööndusega võib siia ritta panna ka Sony. Samas tuleb tunnistada, et ka Hiina on natuke šopanud, lisaks tabelis toodud BSC-le ja MS-le investeeriti veel Blackstone'i.