BÖRSIHAI 2026

Proovisin just limiitorderit muuta- mul õnnestus küll.

Täna on tulemused paremad. Toimib.

1 Like

Jah on parem. Ma sain ka nüüd ootel orderit muuta. Aga pärast save nupu vajutamist ilmus orderile hinnaühikuks taha euromärk.

Edit. Ja orderi muutmisel jälle ei saa kasutada punkti, saab ainult täisarvu panna. Ka copy/paste siin ei aita, st siis aitab kui komakoha taga on nullid. Seal oleks nagu mingi täisarvu kontroll peal.

Orderi muutmine on nüüd korras. Peaks kasutama punkti ja saab kenasti komakohti ka kasutada.

1 Like

Pärast esimest nädalat on umbestäpselt 1/3 kauplejatest plussis või vähemalt nullis.
Kuidas need haid tavaliselt lõpevad, palju plussi jääb?

2024. aastal lõpetas positiivse tootlusega 71% aktiivsetest osalejatest, 2023. aastal 63% ja 2022. aastal 62%. Kuid nendel aastatel oli ka turg tervikuna üsna tugev (S&P 500 tootlus mängu ajal 2024: +3%, 2023: +5% ja 2022: +4%).

Sel aastal on mängu reeglid võrreldes eelmiste aastatega siiski niivõrd erinevad, et numbrid ei ole sellisel kujul võrreldavad.

3 Likes

Ja veel üks bugi:

Lühikeseks müügi puhul näitab nii positsiooni võtmisel kui selle katmisel katmise hinda. Antud juhul ma võtsin selle PYPL lühikese positsiooni kuskilt 47,38 dollari pealt päev varem mitte täna ja sain ka kasumit. Tehingute Ajalugu on siis see koht, kus niimoodi tehinguid valesti näitab. Kusjuures “Suletud positsioonid” all näitab korrektselt mõlema tehingu hinda ja ka kasumit. Seal on muidugi väga kummaline see, et miks ma ise pean aktsiaid ühekaupa valima rippmenüüst, kui tahaks pigem kõiki suletud positsioone korraga tabelina kuvada. Mitut aktsiat korraga valida ei lase.

Ei ole hea UX kogemus, selgelt on näha, et selle platvormi arendajad ise kauplemisega pole kunagi tegelenud ja eriti raske on neil olnud aru saada lühikeseks müügist. Ja kasutajad peavad jälle beetatesterid olema.

Otsustasin proovida uut keskkonda, mis tundub esialgu harjumatu, kuid pakub rohkem katsetamise võimalusi, mis on tore.

Küsimus puudutab aga edetabelit. Kas on mingit võimalust esimeste hulgas olijate tehinguid näha? Kasvõi eelmise nädala omi tagantjärgi. See oleks väga hariv… on seal pikad positsioonid ülekaalus või lühikeseks müük, millised instrumendid jne.

2 Likes

Edetabeli lingid, et näeks ka sisse logimata

https://sims.stocktrak.com/borsihai/nadala-edetabel/

https://sims.stocktrak.com/borsihai/uldine-edetabel/

Jah, need listid ma juba leidsin. Mind järjekord ei huvita. Tahaks teada, milliseid tehinguid on tehtud. :slight_smile:
Mina tabletist seda ei näe. Varem sai nimele klikkides teada.
Kas mingi võimalus on ka nüüd?

1 Like

Statistika oleks väga hariv jah. Mind huvitaks, kui suur on näiteks esikümne kasumiga tehingute osakaal ja keskmine kasum. Enda vastav stats huvitaks muidugi ka, selle saab vähemalt excelis ise valmis treida eksporditud andmete pealt kui on viitsimist, aga tegelt võiks stats olla sellise platvormi lahutamatu osa.

Edit: oma portfelli tootluse graafik on isegi olemas ja võrdluses SP500-ga.

See, mis tehinguid keegi tegi, ei teeks ka paha, aga pigem huvitaks ka see taustainfo, et miks just sellised tehingud, kas pime õnn või mingi tehniline analüüs või AI soovitus jne. Tehingute arvu vaadates tundub et esisajas on kahte sorti inimesi - need kes on teinud mõned väga head tehingud ja need, kes aktiivselt kauplevad iga päev.

Paraku selles formaadis tõesti tehingud avalikud ei ole, aga võtame selle tagasisidena arvesse.

Oluline info kõigile mängijatele!
USA läks eile üle suveajale ja seetõttu on kuni 29.märtsini USA börsi avanemisaeg 15.30 ja sulgumine 22.00 meie aja järgi.

1 Like

Stop order ei tööta. ???
Kuidas teistel?

Kas endiselt ei tööta või mis see takistus oli? ei läinud üles või ei toiminud order?

Panin prooviks üles nii jälitav stopp kui ka libisev stopp orderi “tehingu tüüp” valiku alt. Mõlemad müügikäsud on “open orders” nimekirjas alles.
Kummaline on ka see, et seal nimekirjas näitab küll Tehingukorraldus “stop-order müü”, kuid ei näita milise stop orderiga on tegemist, ei näita ei limiithinda ega libisevat hinda. Nii ei tea ise ka, kumb on kumb :slight_smile:
Limiithinna puhul peaks näitama kusagil minu sisestatud hinda, millest allapoole kukkudes müük peaks käivituma ja libiseva puhul peaks näitama muutuvat müügihinda. Kumbagi tabelis ei kuvata.
Arusaamatu asi.
Kuna ma ei keskendu mängule ja pole aega sellega tegeleda, siis pole sellest erilist hullu, lihtsalt huvi pärast testisin keskkonda, ja siis huvitab kas see on ainult minu probleem stop orderitega.

Turuhinnaga order töötab kohe.

Ei käivitu ka lühikese katmise stopp. Endiselt üleval. Kummaline süsteem. :sunglasses:

https://github.com/taneltaluri/aripaev-game Kes omab claude subscriptionit siis on võimalus ka AI-ga toimetada. Liituge siis ka AI liiga alla kui juba kasutate - core baseerub juba edulool: Tauric Research · GitHub TradingAgents sealt siis 70% sisendit antud plugina osas, 20 tuleb selle mängu liidritest ja 10 trump “I say too much” valemist.

Kas me kunagi teada ka saame, kuidas lõppenud mängu esikolmik niivõrd pöörase tulemuse suutis saavutada? Äkki kutsuks nad Turutegijate saatesse vms? Oleks päris huvitav kuulata, kuidas neil selline tavaline kauplemispäev välja näeb ja kui ruttu nad päriselus oma esimese miljoni börsilt ära tõid.

2 Likes

Ju nad coinidega hangeldasid taustaks meeletu õnn. Kui see tõesti nii ei ole, siis minu poolt võitja ees müts maha.