Bankas Snoras

Henno
sinu tõde, olen nõus sinuga. kahjuks Leedus selle kohta pole uudiseid.
BIG muutus pangaks peamiselt seetõttu et oleks võimalik eraisikutelt hoiuseid vastu võtta. Suuremaks universaalpangaks edasi areneda neil huvi ega soovi pole. Vaevalt et Snoras BIG´i jahib.
Ise näen ka ainult Äripanka ja Krediidipanka võimalikena. Krediidipangas venelastel enamusosalus. Kes Äripanga omanikud on?
World B. Free
äripank
vaata siin aastaaruanne ja omanikud
ausalt öeldes sellised avaldused pole eriti tõsised.paneb natuke kahtlema.
no aga polegi muud avaldust kui, et kaalutakse võimalikke ostukandidaate. Mida siin kahelda...
võib olla on konservatiivne kasumiplaan seotud plaanidega sellel aastal osalusi osta ja nagu teatati, võib puhaskasum siiski suureneda, olenevalt võib olla siis nende eesmärkide õnnestumisest?
Ei taha kül vahele hõiget teha, aga avastasin, et mulle oli eile laekunud Snoras-e dividendid nii näpuotsaga kui neid ka jagati
Kas ma saan õigesti aru, et see 15% on juba Leedu riigi poolt kinni peetud tulumaks? See on vist kahjuks tavaline praktika, et välismaalased maksavad dividendide pealt tulumaksu ettevõtte asukohamaa seaduste järgi? Ja see on siis juba olemuselt üksikisiku tulumaks, mida dividendide pealt Eesti riigis tegelikult maksma ei peakski?
EESTI VABARIIGI JA LEEDU VABARIIGI VAHELISE TULU- JA KAPITALIMAKSUGA TOPELTMAKSUSTAMISE VÄLTIMISE NING MAKSUDEST HOIDUMISE TÕKESTAMISE LEPINGU
RATIFITSEERIMISE SEADUS


10. artikkel. Dividendid

(1) Dividende, mida kompanii, kes on lepinguosalise riigi
resident, maksab teise lepinguosalise riigi residendile,
maksustatakse ainult selles teises riigis, kui dividendide saaja
a) on kompanii (mitte partnerlus);
b) on nende dividendide kasusaav omanik;
c) käes on otseselt vähemalt 25 protsenti dividende
maksva kompanii kapitalist ja hääleõigusest.

(2) Dividende, mida ei ole käsitletud 1. lõikes ja mida
lepinguosalise riigi residendiks olev kompanii maksab teise
lepinguosalise riigi residendile, võidakse maksustada selles
teises riigis. Seejuures võidakse neid dividende maksustada ka
selles lepinguosalises riigis ja vastavalt selle riigi
seadustele, kus dividende maksev kompanii on resident, aga kui
dividendide saaja on dividendidest kasusaav omanik, siis sel teel
kinni peetud maks ei tohi ületada 15 protsenti dividendide
kogusummast. Lepinguosaliste riikide kompetentsed ametivõimud
määravad vastastikuse kokkuleppe teel kindlaks selliste
piirangute rakendamise korra.

allikas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=24551

TULUMAKSUSEADUS
§ 18. Dividendid

(1) Tulumaksuga maksustatakse kõik dividendid ja muud kasumieraldised, mida residendist füüsiline isik saab välismaa juriidiliselt isikult rahalises või mitterahalises vormis.

(11) Dividendi ei maksustata tulumaksuga, kui selle maksmise aluseks olevalt kasumiosalt on tulumaks makstud või kui dividendilt on tulumaks välisriigis kinni peetud.

allikas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=994548
1. kvartali auditeerimata puhaskasum 9,517M litti, eelmisel aastal 10,44M litti. Huvitav tegelikult, mis Snorast paigal hoiab kui Ukio ning NDL suutsid ca 3 korda kasumit kasvatada. Pole laienemine nii edukalt läinud?
Ukio ju peabki häid numbreid näitama kui tahab emissiooni õnnestumist.
tech
muidugi
“We plan for a successful year. We pursue very ambitious plans which are being successfully carried out. Soon common stock of the new LTL 50 million share issue will be offered. We synchronized the offering of the new issue with the announcement of quarterly results in order to give more objective information about the Bank. We hope our positive results will be a well-founded motif for the investors planning to purchase our Bank’s securities,” noted chairwoman of the Bank’s Board.
World B. Free
sa unustasid veel üks asi - Snoras omab Läti Kraijbank. Sel aastal nad ootavad Krajipangast 20 mln.lt puhaskasumit. Konsolideeritud puhaskasum siis 60-70 mln lt.
Nii ta on, kuid avaldatud 1. kvartali tulemuste sees on eeldatavasti juba ka 1. kvartali Krajbanki tulemused? Ei saa öelda, et SAB, UKB ning NDL-i väga heade kasvude kõrval ei oleks see tulemus pettumus. Võrreldes konkurentide eduga on minu arvates eetiline aktsionäridele olukorda selgitada. Küsimused ju tekivad.

Ehk Konversbanki osaluse suurendamine toetab aasta jooksul võib olla ka hinda. Võib olla leiab auditeeritud tulemustes veel juhtkonna selgitusi tegevusest ning nägemustest. Pangandussektoris on info jagamise vähesus eriti taunimisväärne. Jätan aga endiselt Snorases pika nägemuse ning passin võib olla sobival hetkel SRS kõrvale UKB-d 50:50 jaotusega.

eile Snoras ostis Pointon York Limited pank Inglismaal
Snoras grupp kasum Q1 -14,1 mln. lit
Ukio - 8,202 mln. lit
Šiaulių banko – 5,348 mln. lit
menace, kasuta teinekord eraldajana koolonit vms, muidu raske aru saada on see kasum või kahjum.
kuidas saab kasum olla negatiivne???
negatiivne kasum ongi kahjum.