Baltika Grupi juhi Meelis Milderi sõnul hakkab Baltika tänavu tootma ka lasterõivad ja jalanõusid.
Bränd Mosaic toob kevad-suvisel hooajal turule oma esimese lasterõivaste kollektsiooni ja Monton esitleb sügishooajal jalanõusid
TaivoS - millet jutt? teates teemad ära mainitud, ei saa öelda et puudub info.
uustalu juba lisas turgude osa; Veerenni kohta aga avaldatud info järgmine:
"Tallinnas Lasnamäe Tööstuspargis valmib 2007. aasta sügisel uus tootmiskompleks, kuhu kolib seni kesklinnas Veerenni 24 asuv Grupi suurim tootmisettevõte Baltika Tailor. Peale seda on Baltikale kuuluv kesklinna kinnistu valmis laiaulatuslikuks arendustegevuseks."
uustalu juba lisas turgude osa; Veerenni kohta aga avaldatud info järgmine:
"Tallinnas Lasnamäe Tööstuspargis valmib 2007. aasta sügisel uus tootmiskompleks, kuhu kolib seni kesklinnas Veerenni 24 asuv Grupi suurim tootmisettevõte Baltika Tailor. Peale seda on Baltikale kuuluv kesklinna kinnistu valmis laiaulatuslikuks arendustegevuseks."
Jah, krundi osas jäi tõepoolest kahe silma vahele, kuigi konkreetsemad plaanid oleks olnud hea samuti avaldada, mis ette võetakse. Aga asi seegi. Turgude osas tuli nüüd samuti info, kuid ma arvan, et natuke vale kanalit pidi.
Börsiteates oli 2007.a. plaanide juures ära märgitud ka sisenemine ühele kuni kahele uuele turule (Tsehhi ja Rumeenia).
BNS uudis oli muidugi ses osas pisut informatiivsem.
BNS uudis oli muidugi ses osas pisut informatiivsem.
Tundub, et hakkas natuke pidurduma veebruaris.
2006 jaan->veeb -13%
2007 jaan->veeb -26%
(poodide arv päris stabiilne kuude vahel)
2006 jaan->veeb -13%
2007 jaan->veeb -26%
(poodide arv päris stabiilne kuude vahel)
Veel inetum, kui tehakse numbritega nii:
Jaemüük/ruutmeeter:
2005
okt 4726
nov 4142
dets 4933
2006
jaan 3851
veeb 3309
mär 3704
apr 4378
mai 3837
juun 4275
juul 3876
aug 3660
sept 3960
okt 4674
nov 4211
dets 5006
2007
jaan 3925
veeb 2862
Jaemüük/ruutmeeter:
2005
okt 4726
nov 4142
dets 4933
2006
jaan 3851
veeb 3309
mär 3704
apr 4378
mai 3837
juun 4275
juul 3876
aug 3660
sept 3960
okt 4674
nov 4211
dets 5006
2007
jaan 3925
veeb 2862
Minu arvamusel on "langus" puhtalt makromajanduslik asi (Baltimaadel). Heameelega ostaksin Baltika aktsiat õiges makromajanduslikus olukorras, juhatus tundub suurepärane. Paraku on aga pangad pannud inimesi arvama et krediidid ja palgad on üks ja sama.
See on väga hästi öeldud: Paraku on aga pangad pannud inimesi arvama et krediidid ja palgad on üks ja sama. :)
Kui vaadata jaan/veeb jaemüügidünaamikat ka 2005, siis veel imelikud erinevused:
2005
jaan 39,1 (78 poodi)
veeb 35,5 (76 poodi)
kuine muutus: -9%
2006
jaan 48,7 (86 poodi, 12558m2)
veeb 42,3 (87 poodi, 12767m2)
kuine muutus: -13%
2007
jaan 77,7 (113 poodi, 20013m2)
veeb 57,3 (113 poodi, 20027m2)
kuine muutus: -26%
2005
jaan 39,1 (78 poodi)
veeb 35,5 (76 poodi)
kuine muutus: -9%
2006
jaan 48,7 (86 poodi, 12558m2)
veeb 42,3 (87 poodi, 12767m2)
kuine muutus: -13%
2007
jaan 77,7 (113 poodi, 20013m2)
veeb 57,3 (113 poodi, 20027m2)
kuine muutus: -26%
Jaemüügilangus dets-> jaan oli sarnane 2006 ja 2007, nii et selles mõttes oli langus jaan->veeb 2007 tunnustav. Samas 2005 oli selline hooajaline muutus tunduvalt väiksem.
2005
dets 43,7 (79 poodi
jaan 39,1 (78 poodi)
kuine muutus: -11%
2006
dets 61,3 (86 poodi 12736m2)
jaan 48,7 (86 poodi, 12558m2)
kuine muutus: -21%
2007
dets 96,8 (112 poodi 19584m2)
jaan 77,7 (113 poodi, 20013m2)
kuine muutus: -20%
2005
dets 43,7 (79 poodi
jaan 39,1 (78 poodi)
kuine muutus: -11%
2006
dets 61,3 (86 poodi 12736m2)
jaan 48,7 (86 poodi, 12558m2)
kuine muutus: -21%
2007
dets 96,8 (112 poodi 19584m2)
jaan 77,7 (113 poodi, 20013m2)
kuine muutus: -20%
vb. Baltika tegi seekord agressiivsemaid alesid .. ?
Stefan. Su numbrite analüüs on väga tore, aga peaks vaatama mida Baltika tegi veebruaris ja kuidas ja mida planeerib turustada lähikuudel. Riieteäril käib hooaja (kevad/sügis/talv jne) planeerimine vähemalt 6-8 kuud ette. Võrreldes eelmise aastaga on positiivsed trendid, et sisseostuhinnad on soodsamad (dollar on pikka aega madalal olnud), reklaamikulusid on vähendatud (rohkem rõhku POS-Point of sale reklaamile), ei panustata niivõrd põhitoodete- kostüümid, ülikonnad jne (millelt tuleb põhitulu) meeletutele allahindlustele, vaid müügiedendused on eelkõige toodetele, mis annavad lisakäivet (lisatulu)-näiteks märtsis tuleb naistele müügiedendus- pesukollektsioonile, märtsis lastele ehk perepäevad, ja märtsi lõpus müügiedendus meestele. Selle aasta veebruaris on talvekollektsioonid juba läbi müüdud ja kauplustesse on toodud juba kevadkollektsioonid, ainuke mure, et meie ilmataat venitas meil talveilmaga, ja praegu, kus peaks juba kevadepoole minema, sajab meil lund. Paslik on praegu ka poodi minna kevadkollektsiooni ostma, natukene nagu naljakas. Nikkolo bränd omamine ei ole veel startinud, alles ju otsiti turundusjuhti, kes alustaks Nikkolo brändi arendamist- detsembris (eelmised kuud) müüdi Baltika vabrikupoes Nikkolo brändi ülevõetud kaupa soodushinnaga. Ettevalmistused Nikkolo brändi uuesti arendamisega majasiseselt alles käivad (protsessid ei stardi nii kiiresti), eks me varsti kuuleme ka sealt uudiseid. Alati tuleb vaadata mis on tegelikult numbrite taga ja kui palju tehakse ettevalmistustööd, et järgnevatel kuudel startida suurema hooga.
Uudised
Uudised
Arhiiv
kopeerisin Baltika koduleheküljelt:
Baltika laieneb uutesse tootegruppidesse, müügile jõuavad lasteriided ja jalatsid
27.02.2007
AS Baltika kavandab sel aastal oma jaemüügikettides lisaks traditsioonilistele meeste-naiste rõivastele hakata ka kauplema teiste tootegruppidega. Nii tutvustatakse Mosaici kaubamärgi all juba aprillis esimesi lasterõivaste kollektsioone, sügisel tulevad Montoni kauplustes müügile jalanõud.
Uudised
Arhiiv
kopeerisin Baltika koduleheküljelt:
Baltika laieneb uutesse tootegruppidesse, müügile jõuavad lasteriided ja jalatsid
27.02.2007
AS Baltika kavandab sel aastal oma jaemüügikettides lisaks traditsioonilistele meeste-naiste rõivastele hakata ka kauplema teiste tootegruppidega. Nii tutvustatakse Mosaici kaubamärgi all juba aprillis esimesi lasterõivaste kollektsioone, sügisel tulevad Montoni kauplustes müügile jalanõud.
maasikas111
Nõus, et kuunumbrite vaatamine pole üldse piisav, ja et erinevate aastate kevadete erinev tulekuaeg mängib suurt rolli. Tõepoolest tundub et ettevõte pikaajaliselt areneb positiivselt. Aga tarbimisbuum on olnud meeletu, nii et Baltimaadel peaks olema raske lähiaastatel rohkem teenida. Iseasi Ukrainas ja Venemaal.
Nõus, et kuunumbrite vaatamine pole üldse piisav, ja et erinevate aastate kevadete erinev tulekuaeg mängib suurt rolli. Tõepoolest tundub et ettevõte pikaajaliselt areneb positiivselt. Aga tarbimisbuum on olnud meeletu, nii et Baltimaadel peaks olema raske lähiaastatel rohkem teenida. Iseasi Ukrainas ja Venemaal.
maasikas111 "..ainuke mure, et meie ilmataat venitas meil talveilmaga, ja praegu, kus peaks juba kevadepoole minema, sajab meil lund. "
no ma ei tea kas oled elanud kuskil lõuna-euroopas vm aga minu arvates on ülimalt optimistlik loota et juba märtsis siinkandis puud nö. rohetama hakkaksid. kui meenutada siis mitmetel aastatel on isegi aprill olnud päris talvekuu moodi.
no ma ei tea kas oled elanud kuskil lõuna-euroopas vm aga minu arvates on ülimalt optimistlik loota et juba märtsis siinkandis puud nö. rohetama hakkaksid. kui meenutada siis mitmetel aastatel on isegi aprill olnud päris talvekuu moodi.
Stefan. Mida annab jaemüük/ruutmeetrid suhtarv, kui uued poed annavad ruutmeetreid juurde, aga müügimahu suurenemine selle tõttu jõuab järele alles mitme kuu pärast? Mida kiiremini ettevõte uusi poode avab, seda madalamaks jääb nimetatud suhtarv. Probleem tekib sellel tasandil, kui suhtarv väheneb, aga müügipindu juurde ei tehta.
MIR-7
Jah, tundub et Venemaal on müük/m2 (loomulikult) veel suhteliselt madal, (brutomarginaal aga kõrge).
Jah, tundub et Venemaal on müük/m2 (loomulikult) veel suhteliselt madal, (brutomarginaal aga kõrge).
BLT: Kasumi jaotamise ettepanek ja fondiemissioon
14:16, 26. märts 2007
26.03.2007
AS Baltika juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku jaotada 2006.
aasta puhaskasum alljärgnevalt:
1. suunata 31. detsembril 2006. a. lõppenud majandusaasta puhaskasum summas
87,376 tuhat krooni (5,584 tuhat eurot) eelmiste perioodide jaotamata kasumi
koosseisu;
2. suurendada aktsiakapitali fondiemissiooni teel summas 124,299 tuhat krooni
(7,944 tuhat eurot) jaotamata kasumi ja ülekursi arvelt väljastades iga aktsia
kohta 2 täiendavat aktsiat. Peale fondiemissiooni on aktsiakapitali suuruseks
186,448 tuhat krooni (11,916 tuhat eurot) ning aktsiakapital koosneb 18,644,850
aktsiast;
3. kanda 12,822 tuhat krooni (819 tuhat eurot) jaotamata kasumist kohustuslikku
reservkapitali;
4. maksta jaotamata kasumist aktsionäridele dividende summas 14,916 tuhat
krooni (953 tuhat eurot). Dividend aktsia kohta vastavalt aktsiate arvule peale
fondiemissiooni on 0.80 krooni (0.05 eurot). (Dividend aktsia kohta enne
fondiemissiooni on 2.40 krooni/0.15 eurot).
Triin Palge
Investorsuhete juht
+372 630 2886
14:16, 26. märts 2007
26.03.2007
AS Baltika juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku jaotada 2006.
aasta puhaskasum alljärgnevalt:
1. suunata 31. detsembril 2006. a. lõppenud majandusaasta puhaskasum summas
87,376 tuhat krooni (5,584 tuhat eurot) eelmiste perioodide jaotamata kasumi
koosseisu;
2. suurendada aktsiakapitali fondiemissiooni teel summas 124,299 tuhat krooni
(7,944 tuhat eurot) jaotamata kasumi ja ülekursi arvelt väljastades iga aktsia
kohta 2 täiendavat aktsiat. Peale fondiemissiooni on aktsiakapitali suuruseks
186,448 tuhat krooni (11,916 tuhat eurot) ning aktsiakapital koosneb 18,644,850
aktsiast;
3. kanda 12,822 tuhat krooni (819 tuhat eurot) jaotamata kasumist kohustuslikku
reservkapitali;
4. maksta jaotamata kasumist aktsionäridele dividende summas 14,916 tuhat
krooni (953 tuhat eurot). Dividend aktsia kohta vastavalt aktsiate arvule peale
fondiemissiooni on 0.80 krooni (0.05 eurot). (Dividend aktsia kohta enne
fondiemissiooni on 2.40 krooni/0.15 eurot).
Triin Palge
Investorsuhete juht
+372 630 2886
Baltika juhatus tahab maksta dividende 0,15 eurot ja teha aktsiate spliti (fondiemissiooni) 1:3 . http://www.baltic.omxgroup.com/market/?pg=news&news_id=213256
julgeks pakkuda,et homme läheb aktsiaga paugutamiseks.Splitti on juba pikemat aega oodatud,ehk siis täpsemalt vist ikka tegu
fondiemissiooniga.Dividendid rohkem kui lahjad.
fondiemissiooniga.Dividendid rohkem kui lahjad.