Baltika Q1 jaemüük tänavu oli siis 12,4 MEUR võrreldes 12,3 MEUR eelmisel aastal. Müügipind oli 7% suurem.
Baltimaade osakaal Baltika jaemüügist oli Q1 2013 aastal umbes 68%. Käesoleval aastal koguni 75%, sh Eesti 34%, Leedu 22% ja Läti 19%, mu hinnangul.
Tõenäoliselt on Baltika praegu päris kasumlik (aasta baasil) Baltimaadel, aga kaotab umbes sama palju Ukrainas ja Venemaal.
Aina rohkem võib siiski ka Baltimaadel eeldada survet marginaalidele tiheneva konkurentsi tõttu.
Et siis 11 poodi rohkem kui mullu ja müük samal tasemel,eelmine aasta Q1 kahjum ulatus 603k euroni ,arvestades konkurentsi, kulude kasvu,majanduslangust ja rubla nõrkust siis nüüd peaks miljonilaks ära tulema.Baltikal ei ole sellel aastal mingit lootust kasumisse jõuda.Doonorid ,kas olete valmis vereülekandeks?
E24: Monton läheb Hispaaniasse
«Tenerife ja Kanaari saared tervikuna on kahtlemata huvitav võimalus Hispaania turule sisenemiseks. Lisaks enam kui kahele miljonile püsielanikule, külastab seda saarestikku iga-aastaselt rohkem kui 3 miljonit turisti, mis annab meile suurepärase võimaluse tutvustada Montonit korraga väga erinevate riikide elanikele,» avas Baltika juhatuse liige Kati Kusmin otsuse tagamaid.
«Tenerife ja Kanaari saared tervikuna on kahtlemata huvitav võimalus Hispaania turule sisenemiseks. Lisaks enam kui kahele miljonile püsielanikule, külastab seda saarestikku iga-aastaselt rohkem kui 3 miljonit turisti, mis annab meile suurepärase võimaluse tutvustada Montonit korraga väga erinevate riikide elanikele,» avas Baltika juhatuse liige Kati Kusmin otsuse tagamaid.
Vaata kus mees maandab riske.
Valuutaga sahmerdamine - 0 risk
Ilm on koguaeg soe - 0 risk
Lendad oma plätudega kohale ja 3 miljonit turisti muudkui ostavad.
Valuutaga sahmerdamine - 0 risk
Ilm on koguaeg soe - 0 risk
Lendad oma plätudega kohale ja 3 miljonit turisti muudkui ostavad.
Ja lisaks saab suure hulga puhkusereise komandeeringuteks vormistada.
Minul on kogu aeg mulje nagu Baltika tegeleks ainult meeste ülikondade müügiga, aga kes turist seda seal suvel ostab. Aga mu mulje on vale.
Kanaari saared (nagu Ahvenamaad) on taxfree ala.
Mismoodi seda Montonit seal siis tutvustatakse? Lendab turist Kanaari saartelt koju tagasi, monton on "tuttav", aga mida turist kodus selle teadmisega peale hakkab? Sobrab oma turismireisi-mälestustes ainult.
Natuke teisel teemal, aga: Q4 2012 oli BLT varud €11.47m. Q4 2013 olid varud €13.75m. S.t. Q1 hooajale mindi vastu 20% (€2.3m) suurema kaubavaruga. Müük ise jäi Q1 2014 y-o-y samaks. Ehk siis kusagil on lihtsalt €2.3m jagu riideid ladustatud, mis ootavad...trendide paranemist.
2013 aasta aruannet lugedes jäi silma, et aastaga kasvas töötajate arv 4.4% ja palgakulu 7.5%. Ehk töötajate keskmine palk tõusis 2013 aastal 3%. 2013 aasta kogu palgakulu oli €0.8m suurem kui 2012.
Q1 tulemust ennustades pakuks kas suurt kahjumit või suuri varusid, et suvehooajaks täielikult valmis olla. Rahavoog peaks igal juhul niru olema.
2013 aasta aruannet lugedes jäi silma, et aastaga kasvas töötajate arv 4.4% ja palgakulu 7.5%. Ehk töötajate keskmine palk tõusis 2013 aastal 3%. 2013 aasta kogu palgakulu oli €0.8m suurem kui 2012.
Q1 tulemust ennustades pakuks kas suurt kahjumit või suuri varusid, et suvehooajaks täielikult valmis olla. Rahavoog peaks igal juhul niru olema.
Blink, rahavoog ei ju ole oluline, kuniks saab uusi aktsiaid trükkida. Rõivad ongi baltika kõrvalharu, nagu Berkshire Hathaway kõrvaltegevuseks oli aastaid kanga tootmine, kuniks see välja suretati.
Võlakirjaemissioon suurendatud 2->3 MEUR. Aktsiate hind langetatud 0,58->0,50. Intress alla 7,5%->6,5%.
https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=602514&messageId=746060
(Vahepeal on möödunud üks kuu.)
https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=602514&messageId=746060
(Vahepeal on möödunud üks kuu.)
Baltika suurendas oma võlakirjaemissioon mahtu (1 miljoni euro võrra), langetas intressi (1 protsendipunkti võrra) ning muutis vahetavate aktsiate hinda.
Ettepanek on lasta välja 600 vahetusvõlakirja väljalaskehinnaga 5 000 eurot. Võlakirjade märkimine toimub ajavahemikus 14. kuni 28. juuli 2014. Võlakiri kannab intressi 6,5% aastas ning annab selle omanikule õiguse märkida 10 000 Baltika AS aktsiat märkimishinnaga 0,5 eurot. Täpsemad tingimused avaldatakse 4. aprillil 2014 aktsionäride korralisele üldkoosolekule saadetavas ettepanekus. (Börsiteade)
Ettepanek on lasta välja 600 vahetusvõlakirja väljalaskehinnaga 5 000 eurot. Võlakirjade märkimine toimub ajavahemikus 14. kuni 28. juuli 2014. Võlakiri kannab intressi 6,5% aastas ning annab selle omanikule õiguse märkida 10 000 Baltika AS aktsiat märkimishinnaga 0,5 eurot. Täpsemad tingimused avaldatakse 4. aprillil 2014 aktsionäride korralisele üldkoosolekule saadetavas ettepanekus. (Börsiteade)
stefan
Aina rohkem võib siiski ka Baltimaadel eeldada survet marginaalidele tiheneva konkurentsi tõttu.
Jätkaks äkki ikka ühes teemas, Stefan suutis kusagilt sama nimega 3 aastat vana teema üles kaevata.
Arno ka nüüd pani siia vanasse teemasse, teeks äkki korda selle asja?
http://www.aripaev.ee/article/2014/4/29/lhv-ootab-homme-baltikalt-kahjumikasvu
Kahjum kasvab aga soovitus on nagu alati TUGEV osta
Kahjum kasvab aga soovitus on nagu alati TUGEV osta
Vale teema
Vale teema