No kuulge.
Mis auastmes on roodukomandör? Ja mis auastmes peaks olema tema asetäitja, ah?
Milnetis kunagi kirjutati - üks naiivne inimene olla pärinud “kas nõukogude ohvitseris oli ka midagi inimlikku?”
Ja talle vastati:
Jah, loomulikult. Mõned jõid, mõned varastasid, mõned ajasid naisi taga - täiesti tavalised inimesed oma inimlike vigadega.
Mind batka sõjaväeteenistus sovokiajal niiväga ei huvita, kuid see, et ta oli piirivalveroodu zampolit on teada ja alampolkovnikust kõrgemat auastet ta Punaarmees välja ei teeninud. See ütleb üht koma teist isiku kohta . Kas need asjad kattusid ajaliselt - jällegi ei huvita . Isegi opositsiooni kriitilistes artiklites teda nimetatakse alampolkovikuks reservis. Ja neid zampolite ikka päris sõjaväelasteks ei ole kunagi loetud.
Kuid totalitaarsetes riikides on kõik see kaetud saladuse looriga.
Aga nüüd ta muidugi presidendina on Valgevene relvajõudude ülemjuhataja ja eks siis lasi endale õmmelda ka vägeva marssalimundri . Naeruväärne ? Tundub totakas siit vaadates.
Kas meie naeraksime kui Eesti president, kes on riigikaitse kõrgem juht , laseks endale õmmelda mingi generalissimusemundri ja paneks selle 24.veebruari paraadil selga ? Ma irvitaks küll armutult selle üle. Ei maksa arvata, et valgevenelastel pole huumorimeelt, nad lihtsalt ei julge irvitada avalikult
Kõik muidugi vähetähtis võrreldes sellega, milline saab olema Valgevene saatus.
Olgu batka või keegi teine seal paraadi juhatamas, ma prognoosin, et Venemaa ripatsiks see jääb, ka majanduslikult pole eeldusi Venemaast lahti rabeleda, merepiiri pole, suuri maavarasid pole. Ja samuti Venemaa ei soovi ise oma lähima vasallriigi kaotust ja on selle hoidmiseks valmis ka suur kulutusi tegema.
23.12.24 vedasid tiblad salapärast kaupa, tuuma-techi? Vahemerel Hispaania juures kaug-ida poole. Siis aga tabas nende laeva Ursa Major mitu plahvatust ja päris eksootiline torpeedo. Laev uppus. Põnev lugu päris.
50cm x 50cm hole in the Ursa Major’s hull would likely have been made by a Barracuda supercavitating torpedo. Only the US, a few NATO allies, Russia and Iran are believed to have this kind of high-speed torpedo, which fires air ahead of the weapon to reduce the drag of the water. This enables them to reach very high speeds to pierce the hull of their target, with some models, as a result, not using an explosive charge to cause damage.
ÄL: "tänavune puudujääk kaitsekulutustes võib ulatuda kuni kolme triljoni rublani ehk umbes 35,6 miljardi euroni.
Kui 2026. aasta eelarvet koostati, arvestasid ametnikud võimalusega, et aasta teises pooles võib tekkida 1,2–1,5 triljoni rubla suurune rahastusauk.
Venemaa majanduse seis on samal ajal halvenenud. Riik kõigub majanduslanguse piiril pärast seda, kui majandusministeerium kärpis mais tänavust kasvuprognoosi. Kui varem oodati 2026. aastaks 1,3-protsendilist majanduskasvu, siis nüüd prognoositakse vaid 0,4-protsendilist kasvu. Ametlikel andmetel kahanes Venemaa majandus esimeses kvartalis esimest korda kolme aasta jooksul.
Eelarvepuudujääk on samuti kiiresti kasvanud. Aasta esimese nelja kuuga paisus puudujääk 5,9 triljoni rublani (70 miljardi euroni) ehk 2,5 protsendini sisemajanduse koguproduktist. See on umbes poole võrra suurem kui kogu aastaks kavandatud puudujääk. ← mitte poole võrra suurem vaid topelt, 4 kuuga
Jah, kõik negatiivsed ennustused on kuhjaga ja ennetähtaegselt ületatud, aga see režiim pommitab ja tapab edasi, ei paista kuskilt selle lõppu…
Ilmselt tavaline majandusanalüüs nende puhul ei päde.
Kui riigi majandus kiratseb ja on lausa täieliku kokkukukkumise äärel, siis eeldaks, et seal riigis on kõrge tööpuudus. Venemaalt, aga, tuleb vastupidiseid uudiseid: räme töökäte puudus olevat.
See ühiskonna põhjakiht, mis on venemaal sõtta saadetud, ei osaleks niikuinii aktiivses majandustegevuses, seega töökäte puudus ei tule sealt. Pigem tuleb sellest, et venemaalt on hiljuti sadu tuhandeid noori mehi emigreerunud. Lisaks riigi sõjatellimused on tootmist suurendanud ja seega kogu majandust kunstlikult elavdanud.
Venemaa läheb järk-järgult sõjamajandusele üle, kus riik hakkab käsukorras kogu tootmist juhtima. Kogu majandustegevus hakkab rajanema sõjapidamisel. Turumajandus kaob. Paljud ettevõtjad kaotavad selle protsessi käigus oma eraomandi.
Noh, selle “eraomandi”, kus niivõrd-kuivõrd üldse üks omanik seal oma omandit päriselt enda omaks pidada saab, sest nagu tsaariajal kuulus kogu impeerium kogu naha ja karvadega tsaarile, siis praegu kuulub putlerile (KGB-le). Vahepeal kuulus kõik see NLKP ladvikule (KGB-le?).
Sõjamajanduse valitsemine aga tähendab, et riik peab pidama kellegiga pidevalt sõda. Kui Ukrainas sõjategevus lõppeb, hakatakse sõdima kellegi teisega.
Mulle teeb alati nalja see teema pealkiri : läheb aina halvemaks
Kas ta lõpuks nii halvaks ei lähe, et enam halvemaks minna ei saagi ?
Arst vaatab palatis meest, kes vaevu suudab hapnikumaskiga hingata, süda teeb viimaseid hädiseid lööke, tema palavik on 40 C ja takkatraavi on tal tekkinud üldine peritoniit ja sepsis ning ütleb meditsiiniõele justkui valjusti mõtiskledes : Patsiendi tervis läheb aina halvemaks
Kui halvaks ta veel minna saab ? küsib meditsiiniõde kohkunult.Kas see pole siis veel kõige halvem ?
Nii suures plaanis on teil õigus, ehkki olete veel nooruke ja pole meditsiinis kõike näinud selgitab arst . Meie haiglas on mõned patsiendid, kelle tervis on veel viletsam, kuid nemad on kõik juba morgis
Küllap klikimeedia teatab meile kui Venemaa tervis on nii vilets, et kogu maa on juba morgis.
Loodetavasti nad ei maga seda sündmust maha
Ukraina on väitnud, et kui saaks okupantide ellimineerimistaseme viia seniselt 35 000 kuus 50 000 peale kuus, siis oleks häving kiire tulema, kuigi juba praegune tase ületab igakuist mobilisatsiooni taset. Olukord on juba selline, et isegi NATO piiri äärsed karnisonid on soldatitest tühjad.
Stagna, selle foorumiteema loomisest saadik on läinud aina venemaa olukord halvemaks, igas mõttes. Seega on teema jätkuvalt adekvaatne.
Samas on meil ka teema: “Venemaal läheb olukord paremaks”.
Kui aasta 2005 andis asi veel lootust, siis 2 aastat hiljem oli kõik see lootus maha maetud.
Vene oli sõjaks vägagi korraliku puhvri kogunud, selle puhvriga sai ja saab omajagu sõita. Kui vaid puhvri toel rallida ja kui samal ajal selle puhvri vähenemine on progresseeruv, siis halvaks võib minna üsna järsku, nagu neil patsientidel seal morgis läks. Küsimus on, mis seisud on nende puhvritega ja milliseid diile Vene on oma liitlastega valmis tegema (ja vastupidi).
Ukrainas on halb algusest peale olnud, ei olnud puhvreid ega midagi, aga näe- nina jätkuvalt veepeal ja seis hetkel vast paremgi kui sõja esimestel kuudel.
Selle puhvri matemaatika oli/on selline, et enne täiemahulist pani puutin iga aasta 15% riigieelarvest puhvrisse, siis peale täiemahulist hakkas ta sealt võtma, nii et 15% riigieelarvest tuli sealt. Kokku 30% nagu maast leitud, ime siis et majandus esialgu buumima ei hakanud, samas meie majandusanalüütikud muidugi ei hammustanud seda läbi ja ennustasid kohe 2022 kiiret kollapsit.
ttrust, OK, oletame, et sul on õigus, et aina halvemaks ja läheb ka järgmised 5 aastat ja 10 aastat aina halvemaks
Kuid halvemaks kelle jaoks ?
Kas Vene võimude jaoks ? Võimudel on oma rasvane pirukas alati, oli isegi siis kui kümned miljonid GULAGI küüditati, osa neist maha tapeti ja miljonid surnuks näljutati
Sõja asi läheb halvemaks ? Mingu, kuid mulle tunudb, et see seisab rohkem paigal, et ei edasi ega tagasi
Vene majanduse jaoks ? See ei huvita eriti, sest Eesti on end Vene majandusest suht edukalt lahti haakinud
Vene rahva jaoks ? Ka see ei huvita eriti kui halb neil on, sest nad on ise endale selle kaela tõmmanud ja ega väga hea pole küll vist kunagi olnud.
Kui me räägime mitte rikkast Moskvast ja Piiterist vaid neist, kes elavad kuskil väikelinnas või külas, siis seal on alati halvem olnud . Samas pole ka nii hull, et nad isakese tsaari kogu selle KGB ja muu jõuaparaadi jõuguga kukutaks ja looks midagi demokraatia taolist, mida eelmisel sajandil üritati paar korda ( 1917.a veebruarirevolutsioon ja 1991. N. Liidu lagunemisel ) , kuid nurjuti rängasti.
Ei hakka lõpuni kordama seda Hando Runneli vemmalvärssi Venemaa kohta, mida juba on esitatud, kuid tõele tundub see ikkagi vastavat ka tänapäeval Ei idane, ei mädane…
See on idanaabri loomulik seisund ja selles seisundis tuleks teda hoidagi . Liiga jõukas ja edukas Venemaa on naabritele väga ohtlik ja ka liiga vaene ja näljas ja kodusõjas olev on ohtlik, seda nägime bolshevike riigipöörde järel ise kui nad noorele Eesti Wabariigile kohe kallale tulid, seejuures mitte ainult punased vaid ka valged olid meile suureks ohuks.
Suva-ivani arvamus ahju peal siberis jah ei loe midagi, aga kui establishment kes oli harjunud Läänes, näit. Vahemere ääres laiama, ei saa seda enam suuresti teha, sest raha on vähem ja vähematel, ning neid vaadatakse igalpool pigem kui idikaid ja uksed sulguvad, majandus on pekkis (interbank rate 16%+) jne. siis kusagil midagi peab lõpuks muutuma. Kõik ju näevad, et riik on kersekursil. 1 putler pole suurem kui kogu tiblastan kokku. Miskid populaarsed tähekesed ja nüüd rohkem juba ka insiderid sõna võtmas sõja vastu ja vb pinda vaikselt ettevalmistamas…
Steve Rosenberg, BBC: "…inside Russia, there are signs of a growing public discourse on whether it is time to end the war.
I see evidence of it even in the country’s highly controlled media landscape.
Writing in the journal Russia In Global Affairs, which has close links to the country’s foreign policy establishment, political scientist Vasily Kashin recently concluded: “The goal of eliminating the anti-Russian regime in Ukraine at the current stage is fundamentally unachievable without the complete military occupation of the entire country, including the western part, for a long period. For Russia this is technically impossible.”
A few days later, pro-Kremlin tabloid Moskovsky Komsomolets quoted political commentator Alexander Nosovich: “The expert community is split between those in favour of continuing the special military operation until the goals are achieved, and those who believe it’s time to end it, since the worst-case scenario is not even defeat, it’s an endless special operation.”
In the same paper, lawyer Dmitry Krasnov argued that, throughout Russian history, “it was lost wars and humiliating truces that regularly led to new breakthroughs, reforms and surprisingly to new victories… major geopolitical losses were sometimes more useful than brilliant victories”.
In a country whose national idea has been shaped around the concept of Russia as a nation of victors and victories, it was astonishing to see such an article in print.
Was it hinting that Russia should end its war on Ukraine without achieving its goals?
Olgu Kremlis kes tahes peremees ja mis tahes kambajõmmide jõuk tal kaaslasteks, Venemaa ei muutu iialgi.
Seda on näidanud viimase 1000 aasta kogemus kõikidel Venemaa naabritel.
Igast arvajad aga - nagu öeldi vanasõnas arvamuste ja urruaukude kohta
Pole isegi seda väärt , et neid lugeda ja mentaalselt tõlkida.
Äratage mind üles kui rahuleping ja selle lisad territooriumite kohta on alla kirjutatud ja kui see tõesti ka peab kasvõi niikaua kui pidas Tartu rahuleping.
ja muide,Venemaa valitsejad kuulutavad enda võiduks mistahes sõja tulemuse niikuinii, olgu see neile siis nii niru kui tahes. Võiks välja otsida mõne vana leninliku Pravda numbri ja vaadata mida nad seal Tartu rahu kohta kirjutasid 1920.a. . Vean kihla, et seda kujutati kui Lenini valitsuse suurt võitu ja läbimurret lääneriikide majandusblokaadist ja ühisrindest bolshevismi vastu .
Vanasti isegi Davosiga võrreldud, aga nüüd lääneta, värviliste Majandusfoorum piitris praegu (kuhu oranž moron miski esinduse saatis millegipärast) ja droonid ründamas kroonlinna. Põlevad naftamahutid ja musta suitsu sammas kesklinnast vaadeldav. Tea kas delegaadid kahetsevad ka, et eluga riskima läksid sinna…
BBC: This year, for the first time in nearly a decade, a low-key US delegation is also due to participate in the forum. It is led by the head of the US Commission of Fine Arts Rodney Mims Cook Jr, the official who has been overseeing Trump’s ballroom project at the White House. US right-wing commentator Candace Owens and Putin-backing US actor Steven Seagal are also due to attend.
In a tongue-in-cheek post on X, Denys Shtilierman of Ukrainian defence company Fire Point said: “Due to such distinguished guests and the importance of the event itself, we couldn’t ignore it - and urgently flew to St Petersburg.”
The post was accompanied by videos of drones crossing the sky and thick black smoke billowing from undisclosed locations on the sea front.
Ja piitri majandusfoorumi lõpu tähistamiseks korraldasid ukrainlased ilusa tulevärgi tabades mh. relvaladu. youtube
Suviseks kipub, aga… City’s governor, Alexander Beglov, urged residents to stay indoors for the first time since Russia’s full-scale invasion of Ukraine in 2022. BBC