Vasakpoolsed

Raha on meil s…taks jagada “igale poole”
Peeter Espak
"Vaata kus kavalalt rahastatakse “meelsusorganisatsioone”!

Väidetakse, et Liibanonile (kelle päris abiorganisatsioonid ja amree vajavadki väga abi) antakse Eesti poolt abi.

Abi aga läheb hoopis Eesti MTÜ-dele Mondo ja Eesti Pagulasabi. Seda olude taustal, kus on teada, et meie kohalike ultravasakpoolsete organisatsioonide eelarve sattus surve alla, kui kadusid ära maailmavaateliseks propagandaks eraldatud rahad ameeriklastelt.

Millisel moel saab raha eraldamisest meie enda siseriiklikele organisatsioonidele kasu Liibanon? Kas palestiina terrorismi toetamise ideoloogia ja massisisserände ning absoluutselt kõige ultravõuklaslikuma meelsuse rahastamine on abi riigile, mille punane rist, tuhanded päris abiorganisatsioonid, valitsusaparaat ja eriti relvajõud vajakski absoluutselt igasugust abi?

Kui mistahes uus valitsus võtaks ühemõtteliselt sihikule igasuguse vasakäärmusliku teaduse, haridusinitsiatiivide ja MTÜde rahastamise lõpetamise ja selle suunamise päris teiste aitamissse, haridusse, teadusse ja kultuuri - siis oleksin selle nimel valmis kasvõi “poliitikuks hakkama” - et kaasa aidata jama lõppemisele.

Täna me hävitame Lähis-Ida kultuure ja oma enda ühiskona sellega, et toodame nii oma sisse kui välja “äärmuslust”.

Liibanonis on maailmatasemel ülikoolid, teadus ja meditsiin - ja meie enda omast kõvasti kõrgemal tasemel ühiskondlik-filsoofilne debatt nagu ka kultuurielu. Isegi nendes suht mõtetutes maailma ülikoolide pingeridades on Beiruti Ülikool (American) QS positsioonil 237, Tartu Ülikool on 367. Nende võimekus teaduses on meist kõvast üle. Seal on Lähis-Ida kõige haritum rahvastik, kes enne finantskriisi asutas startuppe ja tegi eri tasemel olgu oma mõtlejate või ka leiutajate kaudu maailmatasemel asju. Nende suurimaks mureks on Iraani okupatsioon ja palestiina terroristide poolt tekitatud häving. Vastavad organisatsioonid, kellele abi antakse Eestis, tegelevad aga sageli selgelt hoopis nende destruktiivsete nähtuste toetamisega. Liibanonis ei vajata ei ideoloogiat, projektijuhte ega meelsuslikku abi (neil on ka äärmuslasaktiviste endal piisavalt), vaid tänastes finantskriisi järgsetes oludes lihtsalt päriselt eksisteerivat abi olgu medikamentide, kasvõi toidu või mille iganes - sh relvastust - sfääris. Eestis projektijuhtidele palga maksmine ei ole hädas riigi aitamine, samas saaks 120 000 eest tõenäoliselt päästa kasvõi vajalikke ravimeid saates äkki isegi 20 võibolla 100 inimese elu - sest nende väga professionaalsed arstid teavad, kuidas abi anda - finantskriis võttis aga ära matriaalsed vahendid.

PS näitena MTÜ Mondo Liibanoni aitamise projektist viimane, mis leida (eri organisatsioonide poliitlist orienteeritust konkreetselt ühele lahingpoolele tõestab pea iga nende postitus olgu sotsiaalmeedias kui kusiganes avalikkuses): PROJEKTID LIIBANONIS: EESTI AVALIKKUSE TEADLIKKUSE TÕSTMINE ARENGUKOOSTÖÖ JA HUMANITAARABI TEEMADEL. Raha on selleks andnud 52 690€ Eesti Arengukoostöö Keskus, mis minu hinnangul tuleks koheselt sulgeda mistahes iseseisva asutusena. Kuidas on sellised asjad üldse võimalikud, on ulme. Teine samasugune “SÜÜRIA PAGULASNAISTE ISESEISVA TOIMETULEKU EDENDAMINE LIIBANONIS” - kuigi selleks kulunud kümnete tuhandete eest oleks saanud taaskord päästa kindlasti päriselt inimelusid nagu olgu mingil kirikul või kohalikul abiorganisatsioonil püsti panna sadadele inimestele rahuldaval tasemel ajutisi elamispindu. Süüria naised Liibanonis peaks aga naasma koju Süüriasse (v.a. mõningatel juhtudel), sest Liibanon andis omast heast südamest pagulastele abi sõja eest - mitte sealse sotsiaalsüsteemi klientideks jäämise eest.

https://mondo.org.ee/…/eesti-avalikkuse-teadlikkuse…/"

7 Likes

Yeppp! Ektsaktli!


Ja kui te küsite, kuidas ma sellist saasta leian. FB… on koodi muutnud ja seega “nefsfeedi” “lekib” nüüd mõnda aega jälle suvalist saasta ja FB “soovitusi” sisse. Kuni järgmise FBP uuenduseni.

Kui vajutad ristist see saast kinni siis ei kao saast ära vaid tuleb järgmine kord järgmine saast. Fb on ise muutunud saastaks.

2 Likes

Noh, tavaliselt nädal+ läheb, kuni FBP devel annab välja uue release ja filter toimib jälle. Eks see Vestmann-Piibeleht-Vestmann on sedasi juba aastaid käinud. FB on vahepeal (kahjuks) tublisti arenenud ja kunagise 1-2 päeva kuni uus kood läbi hammustatakse, läheb pealt nädala. Aga igaüks saab ise saastavabamale FB-le kaasa aidata. Muidugi mitte makstes FB-le reklaamivaba eest. Hodku jumal selle eest. Kandke parem sama summa FBP arenduse “donationiks”.

Olen juba pea 70 ja ei ole omanud kunagi ühtki sotsiaalmeedia kontot. Ka ei ava juba aastaid delfit ega sellega seonduvaid lehti. Elu on lill.

4 Likes

Küsimus, kas LHV foorum on sotsiaalmeedia, või pole?

1 Like

LHV foorum ei ole sotsiaalmeedia.
Kuigi, möönan, et peale foorumi mootori vahetust ilmus LHV foorumile sotsiaalmeedia-päraseid aspekte juurde. Need aspektid siiski ei prevalveeri.

1 Like

Minumeelest on.

Social media are new media technologies that facilitate the creation, sharing and aggregation of content (such as ideas, interests, and other forms of expression) amongst virtual communities and networks.

(wikipedia)

1 Like

Reformierakonna ja sotside pooldajate kattuvus on väga suur

“Need kaks erakonda oma toetajate poolest on ikka lähedased. Kui me vaatame, kelle poolt kodanikud plaanivad hääletada, siis see kattuvus, nende kahe erakonna korrelatsioon kaalujate vahel on hästi kõrge, üks kõrgemaid,” lausus Voog.

Strateegilises plaanis peaks Reformierakond mõtlema ühinemisele sotsidega. Kaks väikest, üksteisest eristamatut vasakerakonda, kes sama valijagrupi pärast kähmlevad oleks peale leibade ühte kappi panemist usutavam opositsioon “kapitalistlikkule hüdrale” (või oli see kaheksajalg?)

8 Likes

Jah, miljardär Kalmare.

1 Like

eesti ja tallinna rahvale väike preventatiivne sotsialismihoiatus.

kõikidest olulistest koalitsioonidest väljas sotsiaaldemokraadid on oma kampaaniaga seekord vara ja agressiivselt alustanud … laupäeval, kui jalutasin peninukiga piritale, oli neil korralik telk koos aktiivsete agentidega russalka juures, eile bridžiklubi poole liikudes toimus lühikese vahemaa jooksul punastega kaks kokkupõrget - kõigepealt suur telk, mikrofonid, esinejad ja show tammsaare pargis ja mõned hetked hiljem paari-kolmesajane massiivne rattagrupp shnelli pargis, suunaga kesklinna poole … kastirattad, palju muid vokke, silma jäi lippuseid, pärtelpeetreid, sikkuteid, muid tuntud sotsinägusid … kuna demograafiatrumm kõmiseb hetkel ühiskonnas kõvasti, tundub sotside kampaania seekord lastele sihitud. loeti ette lasteraamatuid, rattatripile oli väntama võetud kümneid väikelapsi … andsin oma kontrapanuse ja tegin nad ühe kommi ja punase pastaka võrra vaesemaks )

8 Likes

Kui juba olemas olevatele tittedele ja väikelastele suunata demograafiatrummi, siis vaevalt sellest tolku sünnib, sest selleks ajaks kui lapsesaamise iga on käes, on need endised tited ja väikelapsed selle roosapunase palagani kõik ära unustanud ja reaalne elu reaalsete karjäärivalikutega, või mis veelgi tähtsams - suhtevalikutega - annab neile laksaki vastu nägu ning ainult viimane on see, mis määrab, kas edaspidi saadakse järglaseid ja kui saadakse, siis mitu sünnib.
Üks väga olulisi asju on selles valikus ka taak, mida noored ellu astunud inimesed oma lapsepõlvest kaasa võtavad, mida nad oma vanematelt, nende tegemisi ja eeskuju jälgides, on õppinud.

Meil on tõesti rohkem mehi võimul. Viimane aeg oleks seadusi muuta, et ka naised tohiks poliitikas osaleda.

4 Likes

Lugemiseks üks teadustöö, kuhu Zuzu sihib:

2 Likes

Kas ma sain õigesti aru, et Zuzu nõuab soolist diskrimineerimist ja vabade valimiste piiramist?

5 Likes

Ettevõtetes on sama - fookus kasumi teenimiselt kaob ja tegeletakse hzsc’ga