Tuludeklaratsioon 2015

Kas kõik on juba muidu tagastamisele kuuluva summa kätte saanud?
ei ole
29.veebr.
Alo, miks selline piirang?
yanek
Alo, miks selline piirang?

Tuludeklaratsiooni saab esitada Maksu- ja Tolliametile alates 15. veebruarist kuni 31. märtsini 2016. ;-)
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/2015-aasta-tuludeklaratsiooni-esitamine
Kas oleks võimalik mõneks ajaks see eksport veel taasvõimaldada, äkki on veel hilinejaid?
Kui see pole võimalik, siis äkki saaks mõne abivalmis LHV töötaja abil selle ekspordi siiski erandkorras veel sel nädalal teha?
hugeli
yanek
Alo, miks selline piirang?

Tuludeklaratsiooni saab esitada Maksu- ja Tolliametile alates 15. veebruarist kuni 31. märtsini 2016. ;-)
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/2015-aasta-tuludeklaratsiooni-esitamine


Hugeli
soovitatav on alati lähtuda algallikast :)
§ 44. Tuludeklaratsioonid

(1) Residendist füüsiline isik on kohustatud esitama Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsiooni maksustamisperioodi tulude kohta hiljemalt maksustamisperioodile järgneva aasta 31. märtsiks.

mitte saab vaid peab :)
alati saab ka muud moodi kuigi ei tohiks :)
Selleks, et eksportida peab olema keegi kes impordib.
AloV
Kui aktsiate müügist on saadud kasumit, siis võib selle kasumi arvelt teenustasud sissemaksetena deklareerida. Topeltsissemaksed oleksid need juhul kui näiteks kontol pole ühtegi müügitehingut tehtud.


Arutasin EMTA-ga ning väike erisus on siiski. Nende vastus:
Tuludeklaratsiooni tabeli 6.5 I osas võib tehingutasu investeerimiskonto sissemaksena kajastada, kui need on makstud ajaperioodil, kui tabel 6.5 veerus 3 on sissemaksete jääk võrdne 0-ga ehk ajaperioodil, kui kulu ei tehta sissemakse arvel.


Lühidalt, kellel sama küsimus kerkib:
kuni ma raha sisse kannan ja kasumit teenin, siis pole võimalik teenustasusid sissemaksetena arvestada. Alles sel hetkel, kui sissemaksete jääk on jõudnud 0 (näiteks olen kogu sissemakstud osa välja kandnud, aga kasum on veel kontol), saab hakata kajastama teenustasusid sissemaksetena.
Näide investeerimiskonto juhendist:
Näide 4.2
 Investor A investeerimiskontol on 228 rahaühikut ning sissemaksete jääk on 200
rahaühikut.
 Investor A teeb investeerimiskontolt väljamakse 200 rahaühikut.
 Investor A investeerimiskontol on 28 rahaühikut ning sissemaksete jääk on 0 rahaühikut.
 Investor A kannab oma investeerimiskontole täiendavalt 200 rahaühikut.
 Investor A ostab AS ABC aktsiaid 225 rahaühiku eest ja maksab investeerimiskontolt
tehingutasu 3 rahaühikut.
 Sellisel juhul on lubatud tehingutasu sissemaksena deklareerida. Tehingutasu summat ei
ole varem sissemakse osana arvestatud.
Et siis võiks nagu korra kasumis olles korra oma investeerimiskonto tühjaks kanda ja sama raha kohe kontole tagasi kanda ning nii tekitada võimalus tehingutasud sissemaksetena kajastada. Ma jätaks tõlgendamise EMTA-le.
yanek
hugeli
yanek
Alo, miks selline piirang?

Tuludeklaratsiooni saab esitada Maksu- ja Tolliametile alates 15. veebruarist kuni 31. märtsini 2016. ;-)
https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/2015-aasta-tuludeklaratsiooni-esitamine


Hugeli
soovitatav on alati lähtuda algallikast :)
§ 44. Tuludeklaratsioonid

(1) Residendist füüsiline isik on kohustatud esitama Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsiooni maksustamisperioodi tulude kohta hiljemalt maksustamisperioodile järgneva aasta 31. märtsiks.

mitte saab vaid peab :)
alati saab ka muud moodi kuigi ei tohiks :)


Minu tekst pärines lingil olevalt EMTA lehelt. Endiselt saab...
Minul näiteks on aprill praegu.
AloV
Et siis võiks nagu korra kasumis olles korra oma investeerimiskonto tühjaks kanda ja sama raha kohe kontole tagasi kanda ning nii tekitada võimalus tehingutasud sissemaksetena kajastada. Ma jätaks tõlgendamise EMTA-le.


Jah, sedapsi see on:

Esimene stsenaarium:
1) Raha kontol on sama palju kui sissemaksete jääk kontol ehk 200 EUR. Aktsiaid pole.
2) Toimus aktsiate ost 100 EUR eest, teenustasu selle eest pangale 2 EUR. Toimus samade aktsiate müük 132 EUR eest, teenustasu pangale 2 EUR.
3) Raha kontol on 228 EUR, sissemaksete jääk on endiselt 200 EUR.
4) Ostan AS ABC aktsiaid 225 EUR eest ja võin investeerimiskontolt makstavat tehingutasu 2 EUR kajastada sissemaksena

EMTA vastus:
Teenustasu (2+2=4 eurot) on tehtud sissemaksete jäägi, 200 euro arvel ning teenustasu ei ole võimalik investeerimiskonto sissemaksena kajastada.

Teine stsenaarium (lisasin punktid 5 - 6):
1) Raha kontol on sama palju kui sissemaksete jääk kontol ehk 200 EUR. Aktsiaid pole.
2) Toimus aktsiate ost 100 EUR eest, teenustasu selle eest pangale 2 EUR. Toimus samade aktsiate müük 132 EUR eest, teenustasu pangale 2 EUR.
3) Raha kontol on 228 EUR, sissemaksete jääk on endiselt 200 EUR.
4) Teen investeerimiskontolt väljamakse 200 EUR, investeerimiskontol on 28 EUR ning sissemaksete jääk on 0 rahaühikut
5) Kannan investeerimiskontole 200 EUR
6) Ostan AS ABC aktsiaid 225 EUR eest ja võin investeerimiskontolt makstavat tehingutasu 2 EUR kajastada sissemaksena

EMTA vastus: Punktis 6 kirjeldatud situatsioonis on investeerimiskonto sissemakse jääk 200 eurot ning ostes aktsiaid 225 euro eest, võib tehingutasu 2 eurot kajastada investeerimiskonto sissemaksena.