Point on selles, et Neivelt peab maksma kuna tehing oli tehtud enne 01.01.2002. Sellest aastast enam mitterahalist sissemaksu aktsiatega ei loeta realiseeritud tuluks ja maksma ei pea. Kes tahab vaadaku kommenteeritud tulumaksuseadusest järele.
Minu arvates ei ole see myyk.Aktsiate myygi korral on tegu vana aktsiakapitali myygiga.Neivelt
tekitas uue aksiakapitali s.t. investeeringu ja see on ikka tema kontrolli all.
Kuna ta vahetas hansapanga aktsiad loodud firma aktsiate vastu siis tulu peaks olema nende turuhinna ja hanzapanga aktsiate soetushinna vahe.Keegi ei saa keeleta seda vahet ka nulliks teha.
Neiveldile kuuluvad ju ainult aktsiad aga mitte arvestatud sissemaksed.
tekitas uue aksiakapitali s.t. investeeringu ja see on ikka tema kontrolli all.
Kuna ta vahetas hansapanga aktsiad loodud firma aktsiate vastu siis tulu peaks olema nende turuhinna ja hanzapanga aktsiate soetushinna vahe.Keegi ei saa keeleta seda vahet ka nulliks teha.
Neiveldile kuuluvad ju ainult aktsiad aga mitte arvestatud sissemaksed.
Täpselt juura, Neivelt vahetas ühe firma aktsiad teise vastu, ehk vahetas investeeringut. Kui varasem investeering tootis kasumit, siis sellelt tuleks tulumaksu maksta. See mis järgnev investeering teeb vaadatakse juba eraldi tehinguna. Aga nagu targemad mehed (MAQ) teavad rääkida, on sellest aastast tehtud maksusoodustus, et soosida ettevõtluse alustamist; või ka maksudest kõrvale hiilimist, mis sisuliselt on tegevust mitteomava firma loomine, tulumaksu maksmata jätmise eesmärgil.
guru kust sa võtad, et Neiveltil õnnestub sissemakseks tehtud aktsiad soetushinnast kõrgemal maha müüa e. saada kasumit. Neid ei ole ju veel müüdud.
to: Maq
Need aktsiad, mis sisse maksti müüdi juba firma poolt edasi ja tulu on tekkinud.
Küsimus kui firma maksis tulumaksu soetushinna ja müügihinna vahelt siis
firmale oli soetushinnaks N makstud aktsiate turuhind (auditeeritud) seega
tundub, et tulumaks väärtuse kasvust N soetushinna ja OÜ sissemakse tegemise
vahel on tasumata! :(
Skeemi vajadus ilmneb ÄP artiklis, millest võis lugeda OÜ tekitas käibe ja tulu,
mis firmadele oli enne väljamaksete tegemist maksuvaba!!
Peab siiski märkima, et mitterahalise sissemakse võib teha nii osa- kui omakapitali.
Osakapitali kasv suurendab portfelli (ühikuid ja koguväärtust)
Omakapitali kasv suurendab portfelli väärtust sama ühikute arvu juures.
to: juura 26/04/02 19:58
Neiveltile ei kuulu aktsiad vaid suurenenud väärtusega osakapital (100% osa).
...
Need aktsiad, mis sisse maksti müüdi juba firma poolt edasi ja tulu on tekkinud.
Küsimus kui firma maksis tulumaksu soetushinna ja müügihinna vahelt siis
firmale oli soetushinnaks N makstud aktsiate turuhind (auditeeritud) seega
tundub, et tulumaks väärtuse kasvust N soetushinna ja OÜ sissemakse tegemise
vahel on tasumata! :(
Skeemi vajadus ilmneb ÄP artiklis, millest võis lugeda OÜ tekitas käibe ja tulu,
mis firmadele oli enne väljamaksete tegemist maksuvaba!!
Peab siiski märkima, et mitterahalise sissemakse võib teha nii osa- kui omakapitali.
Osakapitali kasv suurendab portfelli (ühikuid ja koguväärtust)
Omakapitali kasv suurendab portfelli väärtust sama ühikute arvu juures.
to: juura 26/04/02 19:58
Neiveltile ei kuulu aktsiad vaid suurenenud väärtusega osakapital (100% osa).
...
Unustasin;et OÜ. Kui Neivelt oleks teinud väärtpaberite makseta ülekande OÜ väärtpaberite arvele
ja osakapitali 40000 sisse maksnud ,siis poleks vist keegi tulumaksu nõuda saanud????
ja osakapitali 40000 sisse maksnud ,siis poleks vist keegi tulumaksu nõuda saanud????
MAQ, Neivelt ju ei saagi enam sissemakseks tehtud aktsiaid maha müüa, kuna need ei kuulu enam talle vaid firmale, mille osanik ta on!
Ei tasu segamini ajada omandisuhteid. Neiveltile kuuluvad asutatud OÜ osakud (mille väärtuse määravad firma varad), aga firma varad kuuluvad ikkagi firmale. Kes firma varasid käsutab on iseküsimus.
Ei tasu segamini ajada omandisuhteid. Neiveltile kuuluvad asutatud OÜ osakud (mille väärtuse määravad firma varad), aga firma varad kuuluvad ikkagi firmale. Kes firma varasid käsutab on iseküsimus.
Mis maksuamet siis ütleb, kui ma võõrandan (näiteks turuhinna poolest 2x tõusnud) aktsiad enda omanduses olnud firmale mitte turuhinnaga vaid soetushinnaga?
Sellel juhul minul tulumaksukohustust ei kaasne, kuna võõrandamishinna ja soetushinna vahe on null...
Sellel juhul minul tulumaksukohustust ei kaasne, kuna võõrandamishinna ja soetushinna vahe on null...
Jah, aga kuna maksuamet leiab, et turuhind on 2x erinev hinnast, millega müüsid neid oma firmale, siis oled sa lihtsalt maksuametit petnud ja heal juhul pääsed turuhinna ja võõrandamishinna vahe pealt tulumaksu maksmisega.
Halval juhul...noh, eks igal maksuametil ole oma töömeetodid.
Igatahes see nõks ei tohiks läbi minna.
Halval juhul...noh, eks igal maksuametil ole oma töömeetodid.
Igatahes see nõks ei tohiks läbi minna.
üks huvitav säte :)
Kui residendist juriidilise isiku ja temaga seotud mitteresidendi või füüsilise isiku vahel tehtud tehingu väärtus on erinev omavahel mitteseotud isikute vahel tehtavate sarnaste tehingute väärtusest, võib maksuhaldur tulumaksu määramisel kasutada tehingute väärtusi, mida rakendavad sarnastes tingimustes mitteseotud iseseisvad isikud.
Rauno'le: Kas see lahendab hüpoteesi!!
rauno & rakuc,
see lahendab hüpoteesi!
see lahendab hüpoteesi!
rakuc,
formaalselt lahendab see küll hüpoteesi, ent sisuliselt pole see minu meelest õige.
Võin ju aktsiaid enda ja endaga seotud isikute vahel loksutada nullkasumiga palju tahan, maksuametit huvitab (loe: peaks huvitama) ju hetk kui ma kasumi realiseerin.
Njah, ilmselt kõik asjad ei käi ega peagi käima nii nagu minu meelest õige on... :o/
formaalselt lahendab see küll hüpoteesi, ent sisuliselt pole see minu meelest õige.
Võin ju aktsiaid enda ja endaga seotud isikute vahel loksutada nullkasumiga palju tahan, maksuametit huvitab (loe: peaks huvitama) ju hetk kui ma kasumi realiseerin.
Njah, ilmselt kõik asjad ei käi ega peagi käima nii nagu minu meelest õige on... :o/
Rauno, tavaliselt on selliste loksutamiste eesmärgiks just tulumaksu vältimine. Tead sa ütelda mõnda normaalset põhjust, miks maksuamet seda rahulikult pealt peaks vaatama?
tundub et neivelt & nõuandjad panid puusse
lahendus on ilmselt see et asi kohtusse ei lähe, maks makstakse ära ja vaidluse sisu kohta pooled täpsemat infot ei jaga - maksuamet neivelti nõusolekuta ei tohi ja neivelt ise nõus pole (häbi peaks olema)
ps. kuskil panin tähele neivelti kommentaari et tema tellis teenust spetsialistidelt
siinkohal tuletaks meelde et seadusi peavad tundma ja täitma kõik, ka neivelt ei saa nõustajate kaela midagi ajada, ises olek pidanud aru saama et skeem ei toimi
tulumaksuseadus ja muud ka on paraku sellised et mina aru ei saa kuidas normaalne inimene sellest aru saama peab ja vastutust kannab
ise juristina loen ja enamike paragrahvide osas võib tõlgendada nii või naa
ja kui tõlgendad endale kasulikult siis kunagi ei tea milline lahend kohtust hiljem tulla võib kui probleem tekib
ja selleks ajaks on juba palju intressi lisandunud ja maksupettur oled ka veel ja kõik see tingitud sellest et normaalne inimene ei ole võimeline tänapäeval enam aru saama tulumaksuseadusest (seadustest, va. karistus tapmise vms eest jne.)
õnneks hakatakse sellest aru saama ja pannakse kehtima uues karistuseadustikus printsiip et teatud rikkumised on vabandatavad, st. et ei eeldata enam inimestelt kõikide seaduste põhjalikku tundmist
lahendus on ilmselt see et asi kohtusse ei lähe, maks makstakse ära ja vaidluse sisu kohta pooled täpsemat infot ei jaga - maksuamet neivelti nõusolekuta ei tohi ja neivelt ise nõus pole (häbi peaks olema)
ps. kuskil panin tähele neivelti kommentaari et tema tellis teenust spetsialistidelt
siinkohal tuletaks meelde et seadusi peavad tundma ja täitma kõik, ka neivelt ei saa nõustajate kaela midagi ajada, ises olek pidanud aru saama et skeem ei toimi
tulumaksuseadus ja muud ka on paraku sellised et mina aru ei saa kuidas normaalne inimene sellest aru saama peab ja vastutust kannab
ise juristina loen ja enamike paragrahvide osas võib tõlgendada nii või naa
ja kui tõlgendad endale kasulikult siis kunagi ei tea milline lahend kohtust hiljem tulla võib kui probleem tekib
ja selleks ajaks on juba palju intressi lisandunud ja maksupettur oled ka veel ja kõik see tingitud sellest et normaalne inimene ei ole võimeline tänapäeval enam aru saama tulumaksuseadusest (seadustest, va. karistus tapmise vms eest jne.)
õnneks hakatakse sellest aru saama ja pannakse kehtima uues karistuseadustikus printsiip et teatud rikkumised on vabandatavad, st. et ei eeldata enam inimestelt kõikide seaduste põhjalikku tundmist
Tasub lugeda ka tänases Äripäevas avaldatud kommentaare antud teema osas.
Gräzini tõed on üllad ja pooldaks ka sama, aga N'ile peavad siiski samad reeglid kehtima kui teistelegi investoritele, ehk kui N tulumaksu maksma ei pea, siis peaks kõigil meil olema võimalik tulumaksu mitte maksta teenitud tulult, mis on uuesti aktsiatesse suunatud.
Mis tänasesse ÄP artiklitesse puutub siis mõtted on üllad:
aga nagu asja olemusest selgub on N lõdvendanud oma ausa inimese oreooli
kuna need tehingud on ilmselgelt tulumaksu tasumise kohustuse
edasi lükkamise eesmärgil tehtud.
Kui Eestis kehtiks astmeline tulumaks sellisel juhul saab sama skeemi kasutada
selle (ametlikuks) vältimiseks kuna ettevõtetele ei ole astmelist tulumaksu
võimalik kehtestada.
Kuid sobivalt kentsakas mõte siiski!!
aga nagu asja olemusest selgub on N lõdvendanud oma ausa inimese oreooli
kuna need tehingud on ilmselgelt tulumaksu tasumise kohustuse
edasi lükkamise eesmärgil tehtud.
Kui Eestis kehtiks astmeline tulumaks sellisel juhul saab sama skeemi kasutada
selle (ametlikuks) vältimiseks kuna ettevõtetele ei ole astmelist tulumaksu
võimalik kehtestada.
Kuid sobivalt kentsakas mõte siiski!!
Kui residendist juriidilise isiku ja temaga seotud mitteresidendi või füüsilise isiku vahel tehtud tehingu väärtus on erinev omavahel mitteseotud isikute vahel tehtavate sarnaste tehingute väärtusest, võib maksuhaldur tulumaksu määramisel kasutada tehingute väärtusi, mida rakendavad sarnastes tingimustes mitteseotud iseseisvad isikud.
Kes on see ekspert, kes suudab määrata mittekaubeldava või väikese likviidsusega aktsia või osa turuväärtuse, selleks, et määrata tehingu väärtust? OÜ Nõuanne osadega polnud enne seda vist kunagi tehinguid tehtud- kuidas saab hinnata sarnase tehingu väärtust? Ainul ära antud HP aktsia turuhinna teadmisest pole kasu, kui ei suudeta määrata nende aktsiate vastu saadud kauba väärtust (me kõik teame, et ettevõtte turuväärtus ei koosne varade turuhinnast, vaid millestki muust- näiteks kasvõi HP aktsia turuväärtus võrreldes sellesama aktsia bilansilise väärtusega).
Ka 1 hansapanga aktsia omab ühel ja samal ajahetkel erinevat väärtust, sõltuvalt sellest, kas tehingus osaleb 10, 10 000 või 10 000 000 hansapanga aktsiat.
Lisaks kõigele muule ma ei imestaks mitte üldse, kui OÜ Nõuanne omandas enne HP aktsiate saamist optsioonilepingu millele on mõlemalt poolt keegi Neivelt alla kirjutanud ;)
Kes on see ekspert, kes suudab määrata mittekaubeldava või väikese likviidsusega aktsia või osa turuväärtuse, selleks, et määrata tehingu väärtust? OÜ Nõuanne osadega polnud enne seda vist kunagi tehinguid tehtud- kuidas saab hinnata sarnase tehingu väärtust? Ainul ära antud HP aktsia turuhinna teadmisest pole kasu, kui ei suudeta määrata nende aktsiate vastu saadud kauba väärtust (me kõik teame, et ettevõtte turuväärtus ei koosne varade turuhinnast, vaid millestki muust- näiteks kasvõi HP aktsia turuväärtus võrreldes sellesama aktsia bilansilise väärtusega).
Ka 1 hansapanga aktsia omab ühel ja samal ajahetkel erinevat väärtust, sõltuvalt sellest, kas tehingus osaleb 10, 10 000 või 10 000 000 hansapanga aktsiat.
Lisaks kõigele muule ma ei imestaks mitte üldse, kui OÜ Nõuanne omandas enne HP aktsiate saamist optsioonilepingu millele on mõlemalt poolt keegi Neivelt alla kirjutanud ;)
loom?
Küsimus ju just ongi, mis hinnaga HP aktsiad võõrandati. See mis HP aktsiate asemele soetati ei puutu asjasse. Ära tekita mõtetut soga.
Küsimus ju just ongi, mis hinnaga HP aktsiad võõrandati. See mis HP aktsiate asemele soetati ei puutu asjasse. Ära tekita mõtetut soga.
kas raha mitte seepärast ei leiutanudki P. Al Juraha aastal XIXIUX e.m.a. et maksustada oleks lihtsam?