Kas profid ja amatöörid julgeksid prognoosida indeksite liikumisi kuni selle aasta lõpuni ja neid prognoose numbriliselt väljendada?.Samuti võiks välja tuua suurte tegijate ennustusi,kui kellegil on need käepärast. Aasta lõpus oleks põnev võrrelda!.
Positiivne stsenaarium Nasdaq 1900, negatiivne 1000. Keskele jääb 1450. Miks? Trend is your friend.
Kõige tõenäolisemalt madalam kui 1100.
usal on pyha kohus majandust suruda ylespoole.
isegi s6du peavad selle nimel..
eksole..
isegi s6du peavad selle nimel..
eksole..
usal on pyha kohus majandust suruda ylespoole.
isegi s6du peavad selle nimel..
eksole..
isegi s6du peavad selle nimel..
eksole..
Jaanuaris tundus,et helge tulevik hakkab varsti paistma ja paljud kiirustasid rongi peale,siis praegu tahaks enda kohta küll öelda,et kurat- ma olen jälle vale rongi peal! USA-s raputati raamatupidamisi ja nüüd analüütikuid,keda veel? Aa,Iraaki vaja raputada.Igal juhul tunnistan,et LHV foorumites ennustavad paljud täpsemini indeksite liikumisi.Võib-olla pole eesti analüütikuid lihtne ära osta?
No USA-s on muidugi optimismide/pessimistide suhe veidi teine kui Eestis. Kui riiklik programm optimismi tekitamiseks käima läks, rääkisid kõik infokanalid suht sama juttu. Järelikult ei saanud olla veel põhi saavutatud. Lihtne reegel on ju see - kui keegi enam taastumisest suure suuga ei räägi, siis tuleb taastumine. Kõi kes taastumisest räägivad, on ju suure tõenäosusega ise juba turul. Järelikult, kui neid positsioonide omajaid on juba palju, siis pole enam uusi ostjaid.
Mina olen nüüd turul positiivse poole peal sees. Mulle meeldib viimase aja üldine pessimism. Näiteks kui lugeda USA inglisekeelsetest foorumitest arvamusi. Hinnatasemed USA-s ju nii madalale nagu Eestis peale börsikrahhi kukkuda ei tohiks, kuna seal on aktsiaomand osa kultuurist juba pikka aega olnud, mitte nagu Eestis. Kuigi P/E-d on ikka kõrged ja dividenditootlused madalad. S&P indeksi P/E oli märtsi lõpu seisuga 29,64 ja dividenditootlus 1,38%.
Praegu S&P 500 on 1067. Mullu septembris korraks alla 1000. Tipp 2000. aasta augustis 1500. Tipust viimasesse põhja -35%.
Ajaloos on sama suured S&P 500 langused toimunud perioodidel august 87-detsember 87 (-34,52%), jaanuar 73-oktoober 74 (-48,04%), november 68-mai 70 (-36,05%), november 38-aprill 42 (-45,83%), märts 37-märts 38 (-54,50%), september 32-veebruar 33 (-38,96%), september 29-juuni 32 (-86,19%), september 1906-november 1907 (-37,69%), juuni 1881-jaanuar 1885 (-35,56%), mai 1872-juuni 1877 (-47,21%), detsember 1852-oktoober 1857 (-64,56%), mai 1835-jaanuar 1843 (56,51%).
20. sajandil toimunud sama suurtest langustest kestsid langused kuudes 4, 21, 6, 5, 12, 5, 9 ja 14 kuud. Langusi eraldavad vähemalt 15% tõusud. Mõned langused saab ühendada üheks.
S&P 500 viimane tipp 1500 on madalpunktist detsembris 1987 221 punktilt kõrgemal 6,8 korda. Umbes sama suur tõus toimus 1949-1961, millele ei järgnenud üldse nn. Suurt Depressiooni. Kuigi P/E kerkis samuti 22-ni ja dividenditootlus kukkus 2,86%-ni. Kuid järgmise 20 aasta jooksul oli keskmine indeksi tõus vaid 3,5% aastas.
Praegu S&P 500 on 1067. Mullu septembris korraks alla 1000. Tipp 2000. aasta augustis 1500. Tipust viimasesse põhja -35%.
Ajaloos on sama suured S&P 500 langused toimunud perioodidel august 87-detsember 87 (-34,52%), jaanuar 73-oktoober 74 (-48,04%), november 68-mai 70 (-36,05%), november 38-aprill 42 (-45,83%), märts 37-märts 38 (-54,50%), september 32-veebruar 33 (-38,96%), september 29-juuni 32 (-86,19%), september 1906-november 1907 (-37,69%), juuni 1881-jaanuar 1885 (-35,56%), mai 1872-juuni 1877 (-47,21%), detsember 1852-oktoober 1857 (-64,56%), mai 1835-jaanuar 1843 (56,51%).
20. sajandil toimunud sama suurtest langustest kestsid langused kuudes 4, 21, 6, 5, 12, 5, 9 ja 14 kuud. Langusi eraldavad vähemalt 15% tõusud. Mõned langused saab ühendada üheks.
S&P 500 viimane tipp 1500 on madalpunktist detsembris 1987 221 punktilt kõrgemal 6,8 korda. Umbes sama suur tõus toimus 1949-1961, millele ei järgnenud üldse nn. Suurt Depressiooni. Kuigi P/E kerkis samuti 22-ni ja dividenditootlus kukkus 2,86%-ni. Kuid järgmise 20 aasta jooksul oli keskmine indeksi tõus vaid 3,5% aastas.
Turupõhja peaks näitama kõrge put/call ratio ja VIX (indeksioptsioonide volatiilsus). Näiteks 21. septemberil 2001 oli CBOE put/call 1,23 (suur pessimism) ja VIX 57,3 (turuosalised närvilised). Samas 26.aprillil 2002 put/call oli 0,87 ja VIX 24. Seega pessimiste pole veel piisavalt palju.
Aktsiaomandi pikk kultuur ei takistanud NASDAQil 2000-2001 kukkuda 70% ja Dow'l 1929-1932 kukkuda 89%.
Aktsiaomandi pikk kultuur ei takistanud NASDAQil 2000-2001 kukkuda 70% ja Dow'l 1929-1932 kukkuda 89%.
Praegune olukord pole täpselt sama, mis septembris. Kuigi langus oleks sellel ajal ikka olnud, tekitas terroristide rünnak teravamat paanikat. Praegu pole midagi nii teravat kindlasti toimunud. Tundub naiivne loota, et indikaatorid alati kindla väärtuse juures tehinguks õige signaali annavad.
Tehniliselt muidugi huvitav see Nasdaq. Kas topeltpõhi (väga positiivne) või hoopis toetustaseme murdmine teoksil (negatiivne). Mõned aktsiad on juba pikalt samal tasemel suutnud olla. Näiteks Cisco oli 13 juba mullu kevadel.
Tehniliselt muidugi huvitav see Nasdaq. Kas topeltpõhi (väga positiivne) või hoopis toetustaseme murdmine teoksil (negatiivne). Mõned aktsiad on juba pikalt samal tasemel suutnud olla. Näiteks Cisco oli 13 juba mullu kevadel.
Aga miks mitte nasdaq alla 1000, see teeb siis qqq alla 20. Mull on küll lõhkenud, aga majanduslangus peab ka aktsiaturul kuidagi peegelduma. Kasumeid pole, majanduskasv ei pruugi olla jätkusuutlik, IT investeeringuid ei tehta.
alo54
5,8% oli + märgiga mitte vastupidi.
5,8% oli + märgiga mitte vastupidi.
kodanik väitis, et see ei pruugi olla jätkusuutlik. nii et väga ületähtsustada seda +5.8% ka ei maksaks. Eks dollari kerge languski iseloomustab kerget pessimismi USA fundamentaali suhtes. Ilusad numbrid küll (yoy siiski mitte-nii-väga-impressive +1.6%), aga nii see ei jätku.
See 5,8% on väga imetud number -kuidas saab 2001 aasta neljandat kvartalit ja 2002. aasta esimest kvartalit võrrelda. Kas ameerikas statistikat ei õpetata, seal aegridade analüüsi puhul esimene asi et sesoonne komponent tuleb eemaldada.
sesoonsus on sellest reast eemaldatud. siis idee järgi võib võrrelda. kuigi see meetod (jagavad käesoleva eelmise kvartaliga, astendavad neljaga ja lahutavad 1 - nn qoq at annual rate), mida nad kasutavad teeb numbrid kole volatiilseks.
ja imetud või mitte - sellist metoodikat nad kasutavad vist juba aegade algusest peale. kõik jälgivad seda ja räägivad sellest ja ainult sellest. See yoy +1.6% on täiesti asjasse mittepuutuv asjaosaliste nägemuse kohaselt.
ja imetud või mitte - sellist metoodikat nad kasutavad vist juba aegade algusest peale. kõik jälgivad seda ja räägivad sellest ja ainult sellest. See yoy +1.6% on täiesti asjasse mittepuutuv asjaosaliste nägemuse kohaselt.
lugesin täna kuskilt, et ISM raporti järgi oleks teise kvartali kasv 4,1% juba.
ja tänased factory orders kergitab esimese kvartali numbreid veelgi.
ja tänased factory orders kergitab esimese kvartali numbreid veelgi.
ei usu.
bush ytles kah oma k6nes, et 5.8 ei ole vbla viimane...
ei noh, muidu läheb hästi, ainult et tööpuudus kipub kasvama. huvitav, mida bush selle peale kostab? united we stand? make no mistake about it?
karm on see et varsti ollakse samas kohas tagasi kus 911..