Monitorid

omast kogemusest ytleks et kui ilmtingimata tahad CRT molu,
(soovitan siiski LCD'd) siis v6ta KINDLASTI TRINITRON!!!!

oma progeja meenutustest meenub ikka kui m6nus oli teksti lugeda trinitronilt..
riq - kas sa midagi 'stock/options trading related' asja ka programmeerinud oled?
ei ole.
aga olen m6elnud et kui leian miski sheffi strateegia siis v6iks progeda miski automatiseeritud systeemi :) et paned tööle ja ise litutad linnapeal. antud hetkel oskan ainult lossida. antud hetkel m6tlen kui m6nus oleks reaalajas optsioonide deltade jms alusel sobivate optsioonide leidmissoft..

täna aga..
hakkan tegelema vist losside kuttimisega!
TFT way better aga norm TFT hind veel liiga karvane, seega CRT meestele lohtuseks,et...

See, mis silma tapab CRT juures on a) vilkumine; b) värelus; c) ebateravus või ebaühtlane ebateravus. Vilkumist saab vähendada hertside juurdekeeramisega aga TFT on inertne ("st. näitab veel eelmist pilti kui järgmine tuleb"). Värelus ehk pildi võbelemine. Ebateravus, eriti vastik ebaühtlane ebateravus - silm vaatab ebaterav ja siis hakkab reflektoorselt teravustama ning väsib ära. Notebook eeldab teatavat tööstiili ja 15" lcdga noted on ikka kastid küll, pealegi peab koguaeg alla vahtima ja normaalseks töötamiseks klaverit hiirt toppima kui just docki jaoks raha pole virnastatud.

Palju sellest mis silma rikub on tegelikult halvasti tajutav (vilkumine, mikrovärelused, ebateravused). Eriline tapja on pidev silmade monile ja sealt ära volksutamine, perifeerne nägemine saab vatti ja lisaks pidev silmaliigutamine kuivatab silma limaskesta. Seega - klaver peab peas olema ja aeg ajalt aknast horisonti vaadates silm puhkab. Moni paigutus ja valgustus (peegeldused) ka oluline. Kui oma CRT saate, siis kruttige ja putitage seda enne parajalt s.h. kontrastsust ja heledust nii et mõnus oleks.

CRT - Compaq, Sony, Nokia, Hitachi, Nokia, NEC to name a few. Ülejäänud crap või liiga vahelduva kvaliteediga. Alati checki oma silmaga konkreetne isend müügikohas üle peale 15 min soojakslaskmist või vii kohe poodi tagasi karju ja nõua asendusmoni. Tünni võib ka parima brandiga saada. Flat, trinitron, shortneck kui kolm soovi antaks.

Kaartidest Matrox dualhead rules ja ATIst soovitan heaga eemale hoida, kui kogu ülejäänud elu draiverite installi ja nendevaheliste konfliktide troubleshootimisega ei taha veeta. SPETS-i probleemid ei tulene ilmselt graafikakaardist vaid softist, mis seda kasutada ei oska. SIC! Matrox on v.hea 2D kaart, 3D-ga ta sureb.
Oleks hea kui muarvutipoiss ka sellest lõpuks aru saaks.Praegult lähen uuele katsele.
mitte praegULT vaid praegÄST! :)
Kuna siin paistab olevat päris palju asjatundjaid arvutite alalt (ise olen võhik), siis kasutan võimalust ja küsin: kas läpakale on ka võimalik lisa-monitori paigaldada, ehk siis kas läpakal on võimalik graafikakaarti vahetada või lisa kaarti panna?
Siin pool kõik korras.2000 tuli 98 asemele, mis oli vimka sisse saand.Reso 3200x1200 on
kehvem kui enne mõlemal monitoril eraldi sättides.Aknaid saab avada lõpmatuseni palju jn.
Mul pole antud teemal midagi öelda!
Jah spets, 98ga on ikka jama kyll treidida, omal ajal sai provoitud.
Matrox DualHead 1800 EEK. Viimasepeal kaart. Ainus viga on, et 22" MONOSYNC monitoriga ei taha paremas aknas videot mängida. 3D mängude mängimine unustage sellega aga küll ära ja üritage mõnda NVidia GeForce 2-kiibiga kaarti. Ja muide - eriti äge on veel Matrox QuadraHead - 4 monitori ühe arvuti taga - FREAKY!
Veel küsimusi LCD Monitoride kohta.
Neid pakutakse väga erinevate hertsidega, kas keegi oskab seletada kui olulised on neil HERTZID
Sony näiteks pakub 18" LCD N80 mudelit (1280x1024x85) 40K eest, samal ajal nende M81 mudel 1280x1024x61 on saadaval 28K eest. Kas on olulist vahet silmadele, pildi kvaliteedile jne.
Lisaks veel, kas keegi on LCD ostnud välismaalt ja mis kogemus on?
LCD'd kannatab ka 60Hz juures vaadata - ise kasutan Dell Latitude C600 notekat laotusel 1400x1050@60Hz ja olen rahul.
ma ei saa lcd puhul sagedusele pihta!
kas ta refreshib ekraani 60 korda sekundis?
sest elektronkiirt ju pole!
to:riq

www.zebra.ee netipoes öeldakse selle kohta niiviisi:
Vertikaalne sagedus-> LCD monitoridel näitab sisend signaali võimalikku sagedust.

muideks,
on olemas spetsiaalsed LCD moludele m6eldud videokaardid..
seal ei ole seda n6medat analoogvga signaali..
tsekkige selliseid!
08:52 ET SG Cowen on Flat Panel Displays : Firm positive on growth in the sector; notes that DisplaySearch has significantly increased its C01 estimates for flat panel displays which is a positive for Genesis Microchip (GNSS) and Pixelworks (PXLW). Q4 LCD monitor shipments now expected to be about 6 mln units which is up 40% quarter over quarter and well above the previous estimate of 4.9 mln units. LCD controller units expected to increase 30% sequentially; notes both GNSS and PXLW had guided for flat sequential results.
Daytraderi unistus:

http://www.ergotron.com/7_Markets/Financial_office/Fin_market.asp
Whoa! I just found a new reason for living - just looked at the address above...