ozbot, finantsotsuse puhul ei mängi see erilist rolli. Kortereid võid müüa ja osta uue, vahepeal on ju vara väärtus muutunud ja mingi tootlus see läbi ikkagi tekkinud.
Päriselus tuleb ka sellega arvestada, et 20 aastaga vajab korter san. remonti, muidu võib igasuguse tootluse kohe ära unustada. Kui oled remondimees ja teed ise, säästad tööraha. Kui oled lödipüks ja pead remondimehe sisse ostma, kaotad tootluses veel rohkem.
Kinnisvara hind saab ka langeda. Näiteks siis, kui selles piirkonnas langeb rahvaarv või kui selles piirkonnas on uusarenduste ülepakkumine.
Kui sul peret pole, ära osta korterit. Äkki su tulevasel naisel on juba kinnisvara olemas. :)
Kinnisvara hind saab ka langeda. Näiteks siis, kui selles piirkonnas langeb rahvaarv või kui selles piirkonnas on uusarenduste ülepakkumine.
Kui sul peret pole, ära osta korterit. Äkki su tulevasel naisel on juba kinnisvara olemas. :)
kindsigo
P
Kui sul peret pole, ära osta korterit. Äkki su tulevasel naisel on juba kinnisvara olemas. :)
Lisaks juurde, et tuleks otsida tulevast naist just selle kriteeriumi järgi :) ja ongi üks mure vähem!
Miks mitte siis pigem otsida naist, kellel lihtsalt on Rikas Isa?
Tere,
Mull on usk kinnisvarasse nagu turvalist pikka ajalist investeeringut. Kuid tänase kinnisvara hinda tous mitmes regioonides Balti turg, Skandinaavia, Lääne ja Lõuna Euroopa – oli plahvatuslik. Tehingud elamu valdkonnas toimuvad „at all time high per m2 levels“. Tootlused millega toimuvad „cash-flow“ ärikinnisvara tehingud liiguvad „all time low“ suunas. Tundub et pigem mõistlik eemale hoida, arvestades majanduse lähituleviku väljavaadet.
Kuid aktsia turgudel, Euroopa kinnisvara ettevõtted. kauplevad pigem „all-time-low“ tasemel.
Valisin need ettevõtted, kes on oma koduturu või regiooni liidrit, kellel on tugev „cashflow“, põhinäitajad jõudsid enne COVID19 tasemetele. Turuväärtus on -30% või enam diskonteeritud raamatupidamisväärtusest (kuid kõik viimaste aastate vara müügi tehingud toimusid raamatupidamisväärtusega +/- 5% lähedal), enamus võlga on fikseeritud madal intressiga 3-7 aastaks (ehk Euribori tõus, lähiaastatel eriti ei mõjuta finantskuludele), stabiilselt maksavad korralikud dividende:
Need on
AT1 GY - AroundTown SA
CAST SS - Castellum AB
CTY1S FH - Citycon OYJ
COV FP – Covivio
GFC FP - Grand City Propeties
LI FP – Klepierre
LEG GY - LEG Immobilien SE
URW NA - Unibail-Rodamco-Westfield
VNA GY - Vonovia SE
Kui on mõtet nende kinnisvara ettevõtete kohta. On huvitav need lugeda ja arutleda
Mull on usk kinnisvarasse nagu turvalist pikka ajalist investeeringut. Kuid tänase kinnisvara hinda tous mitmes regioonides Balti turg, Skandinaavia, Lääne ja Lõuna Euroopa – oli plahvatuslik. Tehingud elamu valdkonnas toimuvad „at all time high per m2 levels“. Tootlused millega toimuvad „cash-flow“ ärikinnisvara tehingud liiguvad „all time low“ suunas. Tundub et pigem mõistlik eemale hoida, arvestades majanduse lähituleviku väljavaadet.
Kuid aktsia turgudel, Euroopa kinnisvara ettevõtted. kauplevad pigem „all-time-low“ tasemel.
Valisin need ettevõtted, kes on oma koduturu või regiooni liidrit, kellel on tugev „cashflow“, põhinäitajad jõudsid enne COVID19 tasemetele. Turuväärtus on -30% või enam diskonteeritud raamatupidamisväärtusest (kuid kõik viimaste aastate vara müügi tehingud toimusid raamatupidamisväärtusega +/- 5% lähedal), enamus võlga on fikseeritud madal intressiga 3-7 aastaks (ehk Euribori tõus, lähiaastatel eriti ei mõjuta finantskuludele), stabiilselt maksavad korralikud dividende:
Need on
AT1 GY - AroundTown SA
CAST SS - Castellum AB
CTY1S FH - Citycon OYJ
COV FP – Covivio
GFC FP - Grand City Propeties
LI FP – Klepierre
LEG GY - LEG Immobilien SE
URW NA - Unibail-Rodamco-Westfield
VNA GY - Vonovia SE
Kui on mõtet nende kinnisvara ettevõtete kohta. On huvitav need lugeda ja arutleda
Oma kodu ostuks ei ole valet aega. Kui hiljem kolida vaja, saad alati vana kodu müüa või välja üürida. Pealegi, kui juba sees elad, ei ole vahet, kas kinnisvara hind langeb 20% või tõuseb 20%, laenumakse on enamasti üürimaksest väiksem ja ideaalis jääb tulevikus investeerimiseks rohkemgi raha üle. Olen kõigi oma korterite sissemaksed aktsiainvesteeringutega kokku kogunud. 🙂