Börsipäev 25. oktoober

hehe, on hullematki juhtunud : )
Aga mida see stockile võib teha?

WINNIPEG, Manitoba, Oct 25 (Reuters) - Potash Corp of Saskatchewan (POT.TO: Quote, Profile, Research) is suspending new sales because a flood at major Russian competitor Silvinit could further tighten already tight world supplies, the world's biggest fertilizer company said on Thursday.

"In light of these events, our company has suspended all new potash sales until further notice," Chief Executive Bill Doyle said on a conference call with analysts.
jyriado, vaata turult, mida see stockile teinud on. Sylvan moodustab umbes 10% globaalsest pakkumisest (suuruselt viies tootja), mõjutades siis seega turgu päris kõvasti. Potash üleb, et nemad oma pakkumist suurendada ei kavatse. Supply/demand on paigast ära juba praegu ning uued puudujäägid pakkumises soodustavad veelgi hinnapoliitikat. Potash ei kiirusta ka uusi otsuseid langetama tootmismahu suurendamise osas vaid ootab kuni asjad selginevad.
olen märganud, et Chati valikutes pop-up, helid jm. ei tööta
kas midagi on katki?
speedy, pean IT mehega konsulteerima, seega hetkel ei oskagi öelda.

Vahepeal on nafta detsembrikuine futuur murdnud uutele tippudele ehk $90.4 tasemele. Kokkuvõttes ollakse 3.8% plussis.

Viskan ka graafiku siia $90.4 maksvast naftast:

Joel, sa jälgid CHK tegemisi ja muid nafta- ja gaasipuurijaid
kas UNTkohta ka midagi arvad? võtsin ta hiljuti ligi
Speedy, ausalt öeldes UNTiga tihedalt kokku puutunud ei ole – CHKga aga küll, mis on jätkuvalt just pikaajaliselt minu arust huvitav panus energiaturgudele. Näiteks Citigroup tõstis 14. oktoobril maagaasi pikaajalist hinnasihti $7.50 peale varasemalt $7lt (2008. aastaks ennustatakse keskmist hinda $7.00 ning 2009. aastaks $7.50) Siinkohal on Chesapeake suure töö investori jaoks ära teinud ning oma NAViks selliste hindade juures arvutanud ca $45-$51 (vastavalt siis $7 või $7.50 pikaajalise hinnaga). Arvestades ettevõtte potentsiaalseid (kuid tõestamata) varusid, on minu kunagiste arvutuste kohaselt need ka üpriski reaalsed prognoosid.

Lisaks lugesin mõni aeg tagasi, et lähiaasta(i)l on Kongress ilmselt muutmas energiavarude arvestamise põhimõtteid, mis lubab CHK-taolistel ettevõtetel tõenäosuslikud reservid ka tõestatute hulka lugeda – juhtkond ütleb isegi, et tegelikult on reservid täiesti olemas, tänapäeva tehnoloogia on lihtsalt niivõrd kõrgetasemeline, kuid bürokraatia teeb takistusi nende arvele võtmisele ning vastavalt peavad ka analüütikud kasutama üksnes ‘tõestatud reservide’ näitu oma hinnangutes. Kuid kuigi nafta lööb üle nädala uusi rekordeid ja veab ka teisi energialiike siin kaasa, ootaksin muidu pisut paremaid sisenemiskohti – ei meeldi taga ajada ettevõtteid. Aga tunnistan, et UNTiga jah hetkel veel kursis ei ole... mistõttu ei oska ka öelda, miks CEO juunis aktsiat $61 pealt müüs ning miks kordajad (näiliselt) sellistel madalatel tasemetel on.
Nikkel John ei ole enam CEO alates 2005, hetkel Chairman of the Board
teised insiderid pole märkimisväärseid müüke teinud
MSFT prelim $0.45 vs $0.39 Reuters consensus; revs $13.76 bln vs $12.54 bln Reuters consensus
FMD peksab analüütikuid
eps 1.8 ja revs 380m
MSFT järelturul hetkel +14%! Väga halb eelaimndus homse suhtes (kui QID-i on palju käes...).
Kohe algab FMD webcast. Hetkel kuuleb sealt ilusat muusikat :) Nagu lennukis rahustuseks :)
FMD sai täna palju kiita
ilma mõningate item'teta oleks tegelik tulemus 20 senti parem
lisaks raamatupidamises mõned seadusega ettenähtud ümberkorraldused, kus mingid 8.5m marketingikulud pidi bookima kvartal varem, nende kulutustega seotud müügitulud tulevad järgmise 2 kvartali jooksul(varem olid need kulud samas kvartalis kus tulud)
kui ma õieti aru sain, siis JPM ja Bofa kasvas 15%, ülejäänud kliendid 95%, seega 2 suure "ohtliku" kliendi osakaal on alla 35%

kõik läheb plaanipäraselt ... ja paremini