Turud on viimastel tundidel suhteliselt närvilised olnud ning seda eelkõige uudise tõttu, et Küprose parlament kavatseb siiski täna finantsabi osas hääletada. Zerohedge'i lehe kaudu saab vaadata live ülekannet.
Ei tea, mis on siis plaan B? Kas sakslased riskivad EUR-iga ja lasevad asjal isevoolu minna keeldudes kinni maksmast venelaste hämaraid deposiite. Mäng käib ju sellele, kas Küprosel õnnestub säilitada oma offshore set-up EL-liikmena või mitte ja miks teised peaks selle kinni maksma. Raske valik.
Eks päris sellises vees pole varem sõidetud ning tõenäoliselt liigutakse ülejäänud Euroopa liidritega tagasi laua taha kokkulepet arutama. Ükskõik, mida kreeditoride poolele ka ei otsustata, siis suurimaks huviks peaks ikkagi olema tagajärgede hoidmine ülejäänud eurotsooni finantssüsteemile minimaalsetena.