Kuidas CSX tehnoloogiasektori liikumist kõigutab? :)
September Treasury Budget $45.7 bln vs $45.0 bln consensus, prior $112.9 bln
Alari mõtles INTC puhul aint, et tech sektorile oluline, mitte CSX puhul
A muide, natuke hilja ilmselt (arvestades IYR tänast tugevat langust), aga REIT sektor tundub äärmiselt nõrk ja põhjusega. Kui pankadele on valitsus appi tulnud, siis kinnisvarafonde ootab räige võimenduse vähendamine veel ees..nende ärimudel on a la teenida 2% päris suure võimendusega (laename näiteks 6% -ga sisse ja investeerime selle 8% yieldiga projekti ja selle projekti peale võtame omakorda laenu jne). Kui nüüd sisselaenatava raha hind tõuseb nagu see praegu on tõusnud ja yield langeb (renditulud on pigem langemas ja vakants pigem tõusmas), siis kokkuvõttes piisab väikestest muutustest, et kasumi asemel kahjumit teenida. Ja praegu on muutused olnud väga suured, kui vaadata kasvõi laenuintresse.
Probleemi võimendab ka see, et REIT struktuur USAs tähendab, et 90% kasumist tuleb investoritele dividendidena välja maksta, sellisel juhul ei lähe kasum maksustamisele. Seetõttu ei ole ettevõtetel ka erilist reservi, pigem isegi vastupidi - osa kasumitest on olnud paberil üleshindamiste tõttu. Kuni rahavood selle välja kannatasid, ei olnud probleemi, aga kui nüüd rahavood kokku kuivavad ja kulud suurenevad, siis tulemuseks on suured probleemid. Ja kui ei suudeta või soovita kasumit dividendidena välja maksta, siis tuleb makse maksta, mis omakorda ei mõju hästi rahavoogudele.
Ühesõnaga, see on sektor, mida peaksin järgmiseks suureks kannatajaks. Mõnede nõrgemate ettevõtete aktsiad on juba päris kõvasti kukkunud, näiteks GGP, aga ootaks uusi probleemsete ettevõtete teket.
Probleemi võimendab ka see, et REIT struktuur USAs tähendab, et 90% kasumist tuleb investoritele dividendidena välja maksta, sellisel juhul ei lähe kasum maksustamisele. Seetõttu ei ole ettevõtetel ka erilist reservi, pigem isegi vastupidi - osa kasumitest on olnud paberil üleshindamiste tõttu. Kuni rahavood selle välja kannatasid, ei olnud probleemi, aga kui nüüd rahavood kokku kuivavad ja kulud suurenevad, siis tulemuseks on suured probleemid. Ja kui ei suudeta või soovita kasumit dividendidena välja maksta, siis tuleb makse maksta, mis omakorda ei mõju hästi rahavoogudele.
Ühesõnaga, see on sektor, mida peaksin järgmiseks suureks kannatajaks. Mõnede nõrgemate ettevõtete aktsiad on juba päris kõvasti kukkunud, näiteks GGP, aga ootaks uusi probleemsete ettevõtete teket.
IMF ei võrdlegi Eestit Islandiga
Briti ajalehe The Independenti ajakirjanik Sean O´Grady tunnistas aripaev.ee-le, et Baltimaade võrdlemine Islandiga oli tema omalooming.
"IMFi juht Dominique Strauss-Kahn andis intervjuu Reutersile, kus ta rääkis Ida-Euroopa panganduse raskest olukorrast,“ selgitas ajakirjanik. "Islandiga võrdlesin Baltimaid mina, mitte Strauss-Kahn," tunnistas ta üles.
Ka IMF kinnitas, et see ei ole nende võrdlus.
Strauss-Kahn ütles, et enamiku pangandussüsteemide rivist väljalangemine vähemarenenud ja arenenud riikides on olnud siiani piiratud, kuid stressi märgid kasvavad ja mõned pangad Ida-Euroopas on muutunud aina rohkem haavatavaks raskustes kinnisvaraturgudele. Siiski ei täpsustanud ta, milliseid konkreetseid riike ta silmas peab.
Briti ajalehe The Independenti ajakirjanik Sean O´Grady tunnistas aripaev.ee-le, et Baltimaade võrdlemine Islandiga oli tema omalooming.
"IMFi juht Dominique Strauss-Kahn andis intervjuu Reutersile, kus ta rääkis Ida-Euroopa panganduse raskest olukorrast,“ selgitas ajakirjanik. "Islandiga võrdlesin Baltimaid mina, mitte Strauss-Kahn," tunnistas ta üles.
Ka IMF kinnitas, et see ei ole nende võrdlus.
Strauss-Kahn ütles, et enamiku pangandussüsteemide rivist väljalangemine vähemarenenud ja arenenud riikides on olnud siiani piiratud, kuid stressi märgid kasvavad ja mõned pangad Ida-Euroopas on muutunud aina rohkem haavatavaks raskustes kinnisvaraturgudele. Siiski ei täpsustanud ta, milliseid konkreetseid riike ta silmas peab.
ÄP võiks avaldada.....hr. Ansip arvab, et Sean O´Grady on siga ja homme vabandaks, et tegelt oli see Hendrik Norman kes nii ütles.