Börsinädal 24- 28. märts - Window dressing

Palju see leping B&C jaoks sisse võib tuua on suur küsimärk.Firma finantside seis küll hiilgav pole aga treidimiseks on paari viimase päeva jooksul üks paremaid aktsiaid.Ohtlik kah muidugi.
Juba laupäeval olid firma töötajad iraagis kohal kui mitte piisava julgeoleku tõttu pole nad tööd teha saanud.
Ega stokk asjata LHV enimkaubeldute nimekirja tipus püsi.

tere hommikut,

Tänane hommik leiab futuurid Naz +0.5% ning SP +0.25&. Dollar on euro vastu muutumatu ning nafta hind 2.5-3% plusspoolel.

Asjad muutuvad lähiajal veelgi huvitavamaks, kuna lähenevad kaks suurt sündmust:

1. Lahing Bagdadi pärast. Rumsfeld on kommenteerinud käesolevat olukorda ning osad turuosalised on sealt välja lugenud, et sõda võib kujuneda oodatust pikemaks. Tony Blair kohtub täna Bushiga Washingtonis ning sealt on ilmselt oodata mõningast toetust praegusele turule.

2. Kvartal hakkab läbi saama. Paljude jaoks ei tähenda see ilmselt suurt midagi, kuid fondijuhid on siis tavalisest veel närvilisemad. Nimelt on vaja investorite silmis hea välja näha. On vaja näidata, et osteti just neid aktsiaid, mis viimasel ajal üles läinud ning müüa neid, mis kukkunud. Ja mis üleval ja käes, seda tuleb veel "aidata tugiostudega".

Lisaks sellele on kuulda teateid selle kohta, et Basra linnas on kohalikud hakanud vastu Saddami jõukudele. Kui selline uudis oleks tulnud mõni kuu/nädal enne sõda oleks sellele järgnenud kiire sõda. Futuuride praeguse roheluse peamiseks põhjuseks ilmselt ongi Basras toimuv.

Lahing Bagdadi pärast ning kvartali lõpp - üks on ebakindel ning teine kunstlik katalüsaator. Kui näeme täna/homme/ülehomme tugevust, siis tasuks müüa positsioone, mis vastupanu lähedal või palju tõusnud. Ühesõnaga veidi kasumit võtta.


Nasdaq 100 (QQQ) veidi erinevast perspektiivist. Tegemist on nädalase graafikuga viimase 9 kuu jooksul toimunust. Indeks istub enam vähem toetuse peal, puhates oma ligemale 20% tõusust viimase 2 nädala jooksul. Sõjasündmused on järgmise liikumise katalüsaatoriks. Kui need on head, siis järgmine liikumine on üles. Siiski peaks investoreid veidi ettevaatlikumaks tegema fakt, et Nasdaq 100-s olevate kasumit teenivate ettevõtete (nii palju kui neid on) keskmine P/E suhtarv on 85-90. Igaüks teeb omad järeldused.

Dow Jones (DIA) nädalase intervalliga graafik viimase aasta liikumisest. Vastupanu on püsinud tugevana. Lühiajaline toetus on lähedal. Jätkates eilsete heietustega teemal turukapitalisatsioonid, siis Nasdaq pole mitte kunagi suutnud ületada NYSE (New York Stock Exchange) turukapitalisatsiooni. Buumi tipus oli Nasdaqi koond turukapitalisatsioon 7 triljonit dollarit, mis siiski oli enam kui 2x vähem kui NYSE tolle aja 17 triljonit dollarit. Nasdaq pole kunagi olnudki primaarne turg.

S&P 500 (SPY) leidis oodatult totuse meie pakutud vahemikust. STOP-i loogiline koht veidi allpool kahe viimase päeva madalamaid tasemeid. Ma ei taha olla (ega olegi) praegu karu aga kui see tase murtakse siis tuleb toetust hakata otsima märksa allpool. Juhiks veel tähelepanu sellele, et viimane prõge toimus väiksema käibega kui üleeilne langus.

Office Depot (ODP) käitus eile kuni lõunani tugevalt, kuni üks suurem müüja oma positsioonist lahkuda otsustas ning müüma hakkas. (kaks clearing blokki päeva lõpus). Tõmbasin STOP-i/toetuse ala natuke koomale, sest need, kes eile hommikuse tugevuse peale ostsid ei tohiks endale lubada praegu 0.25 pt suuremat kaotust. Hinnasiht sama mis enne. Riskite 0.25, et teenida $1-1.30.

Barnes & Noble (BKS) - nii kaua kui püsitakse trendijoone peal pole põhjust muret tunda.

Ameritrade (AMTD) roomas ilusti kogu päeva mööda trendijoont ülespoole. Toetus/STOP veidi joone all.

Nvidia (NVDA) põrkas trendijoone pealt ilusti. Veidi muret teeb konkurendi ATI Tech'i (ATYT) kiire tõus. Kui konkurent hakkab kukkuma võib see ka NVDA kaasa võtta. STOP/Toetus trendijoone all/peal.

Conexant (CNXT), pisike comm-semi mäng, on meie call-optsioon turu tõusuks. Kuigi graafik ei näita oli päeva madalam tase täpselt 1.55, kuid läbi sellest ei mindud. Aktsia on teinud põhjast suure tõusu ning nüüd seedib seda. Toonitan veel korra, et selle mängu võtmeks on STOP @ 1.55. Praegustelt tasemetelt ostes riskite 5-10 sendiga, et teenida 30-40. Väga hea riski/tulu suhe.


sB

Iraagi väed olevat Basra linnas liitlasvägede piiramisr6nga murdnud.
USA ja Suurbritannia väeosad, kes juba mitme päeva jooksul peavad ründelahinguid Basrale, olid sunnitud taanduma. Praegu taastavad nad positsioone uueks rünnakuks.
Suhteliselt vaikne päev:

Nvidia (NVDA) on seni hästi töötanud. Siiani näeb bullish välja.

Coots and Boots (WEL) - uudisteagentuuride sõnul põleb Iraagis veel vaid 3 põlevat naftapuurtorni ning need loodetakse kontrolli alla saada selle nädala jooksul. No biz for WEL.

Conexant'i (CNXT) stop oli @ 1.55 ning aktsia käis korra 1.53 peal ning nüüd liigub mööda 1.55 taset.

Geneeriliste ravimite tootjad (MYL; TEVA; HITK; BRL) on täna lennus. Sama kehtib ka SOHU, SINA, NTES, REDF, IGLD, CHINA kohta - pisikesed eksootilised internetimängud.

Kvartali lõpu window dressing või karude veresaun? Ilmselt mõlemat.


s
Uudised selle kohta, et 1000st sõidukist koosnev iraagi rünnakrühm liigub Lõuna-Iraagis liitlaste vägede suunas.

sB
Kui see peaks tõsi olema, siis arvestades USA ülekaalu õhus, tuleb tõeline tapatalgu. Loodetavasti iraaklased nii segi pole, kuigi Saddami võitlejaid päris normaalseteks pidada ei saa.
No praegu juba on kommentaarid, et kolonni rünnatakse õhust
Iraak on suurte jõududega liikvele läinud. Bagdadist 1000, Basrast 120 sõjavankrit, võib arvata, et 1/3 Saddami võitlejatest. Liivatormi tõttu pole Apachid 2 päeva lennanud, kuid lennukeid segab torm vähem. Maaväed kohtuvad paari tunni pärast. Seniajani on maavägede lahingutes inimkaotused 1:100-le USA kasuks. Talvesõja suhe on veel kaugel.

Tere hommikut,

Tänane hommik leiab futuurid (Naz, SP) pool protsenti miinuses, veidi toibununa ligemale 1% kukkumisest öö jooksul. Dollar on euro vastu veidi nõrgenenud ning nafta hind tõusnud 4%.

Lahingutandrilt suuri uudiseid ei ole. Eile pommina tulnud uudis selle kohta, et liikvele oli asunud 1000 sõiduvahendist koosnev iraagi ründevägi osutus mõne tunni pärast valeks.

Ameeriklased on vihale aetud väidetaga selle kohta, et Iraagi sõdurid on hakanud hukkama liitlastest sõjavange. Kas on tegemist rahva poolehoiu võitmiseks sihilikult lendulastud kuulujutuga või tõega saab näidata vaid aeg.

Sõjaväe juhtkonna sõnul kulgeb operatsioon ikka veel plaanitult. Nüüdseks on avatud uus rinne Põhja-Iraagis.

Turg kauples terve eilse päeva üpris kitsas vahemikus ning sellele tuginedes on raske mingisuguseid järeldusi teha. Mida lähemale liigub kvartali lõpp, seda enam hakkame nägema fondide positsioonide ilustamist (window dressing). Hetkel on see ainuke käega katsutav katalüsaator mingiks liikumiseks.

Firmad on uudiste edastamise praktiliselt külmutanud, mis tähendab, et ka sealt ei ole loota mingisuguseid olulisi infokilde.

Kasumi võtmine hästi tõusnud positsioonidelt on nii selle kui ilmselt ka homse päeva mängu nimeks.

Dow Jones (DIA) liikus eile toetuse juurde (@ 81.85ish) ning põrkas sealt tagasi. See toetus peab pidama, sest murdumise korral on võimalikus hinnasihiks märksa allpool asuv gap. Neile kes gappidega (vahedega järjestikuste päevade sulgumis ja avanemishinna vahel) kursis ei ole võib öelda, et teooria kohaselt pöördub hind paljudel kordadel seda vahet täitma. Vaadake veidi graafikuid ning avastate selle seaduspärasuse toimivat päris tihti.

Veel üks graafik DIA kohta. Seekord 1 nädala, 30 min intervalliga. Toetus on märgitud noolekestega.

Nasdaq 100 (QQQ) puhul ei ole päevasel graafikul midagi muutunud. Oodatakse katalüsaatorit liikumiseks.

Nasdaq 100 (QQQ) graafik viimase 20 päeva kohta, 1-tunnise intervalliga räägib märksa selgemat keelt. Toetus on üpris selgelt märgitud. Sama käib ka pisikese vastupanu kohta, mille murdmine võiks kaasa tuua edasise tõusu.

Ameritrade (AMTD) liikus turuga sarnaselt külgsuunas. Veidi häirivaks teguriks on viimase paari päeva põrke käigus järjest vähenev käive. See on tihti ohumärgiks. Tõin välja 2 võimalikku toetust ning ka ostukoha. Kui hind peaks liikuma üles, siis muutub Toetus 1 STOPIKS! Sellega riskite 15 senti, et teenida 30-50.

Barnes & Noble (BKS) püüdis murda päeva kõrgeimat taset, kuid seekord jäi aurust puudu. Nüüd on 19.50 vastupanuks. Muidu on aktsia ilusasti püsinud ülalpool trendijoont. Käive on siiski põrke käigus kukkunud.


Office Depot (ODP) puhul pole midagi muutunud. STOP @ 11.75. Hinnasiht sama.

Nvidia (NVDA) näitas üles tugevust ning hakkas peaaegu ründama reedeseid tippe. Trendijoon töötab toetuse/STOPINA. Konkurendi ATI Techi (ATYT) aktsia kukkus veidi, kuid NVDA sellest suurt ei hoolinud. Aktsia käive põrke käigus tõusis.

Conexant (CNXT) kukkus läbi toetuse.


sB

Täna hommikul tekitab pullides ebakindlust selline Washington Posti lugu:

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A33955-2003Mar26.html

sB
Kas viimase poolaasta USA suuremate aktsiaindeksite parem "esinemine" euroopa omade vastu võiks olla tingitud EUR-USD kursist.Mida arvate?
Tervist kõigile,

olen nüüd päikesesisest Sitsiiliast tagasi ja back in action . Turg on vahepeal liikunud praktiliselt ainult sõjauudiste peale ja ettevõtete tasandil toimuvale praegu väga tähelepanu ei jätku.

Mis edasi? Edasine liikumine seega sõltubki sõja kulgemisest - kui sõda jääb venima, siis ilmselt toimub sama mis aasta esimestel kuudel - vaikne loksumine allapoole. Sõja lõppemine tooks samas jällegi tugeva ralli.

Samas,kuis sõda saab läbi (ilmselt isegi varem), pöördub turuosaliste tähelepanu ka üha rohkem USA majandusega toimuva juurde ja seal pole pilt üldsegi ilus. Seega oleks ma praeguse turu suhtes pigem pessimistlik.

P.S. USA on kindlasti alahinnanud sõja pikkust ja kindlasti läheb see USAle kulukaks, kuna liitlasi on üsna vähe (lisanduvad veel Iraagi ülesehitamise kulud, kui sõda võidetakse).


Cut the bullshit people, elage rahus, tõmmake ganjat, ning relaxige momendiks.

Kui ei oska raha teha, siis ärge tõmmelge.

Sõjakohta on siin nii mõnigi mees täppi pannud. Kuid ülejäänud teist ajavad enamasti "verbal diarreha"

Elades kaugetes (nagu kääbiku loodes) lääne metsades, ning kasvatades mrijuaanat, on võimalik teenida kahe kuuga $400 000 CAD'i.

That's what I call "money maker".


Cut the bullshit people, elage rahus, tõmmake ganjat, ning relaxige momendiks.

Kui ei oska raha teha, siis ärge tõmmelge.

Sõjakohta on siin nii mõnigi mees täppi pannud. Kuid ülejäänud teist ajavad enamasti "verbal diarreha"

Elades kaugetes (nagu kääbiku loodes) lääne metsades, ning kasvatades mrijuaanat, on võimalik teenida kahe kuuga $400 000 CAD'i.

That's what I call "money maker".


Topelt ei kärise..........

Ning kui mõnimees aru ei saanud, siis lugegu kaks korda.
talvak, me püüame siin ausalt raha teenida, mitte kanepit kasvatada. Aga päris huvitav oleks teada, kuidas illegaalselt saab raha teenida. Räägi veidi lähemalt, kuidas papp tuleb.
Talvaku kelkimist vaadates tuleb "lock stock and two smoking barrels" meelde. Uimastikasvatajate röövimine tundub ka hea äri olevat. Politseisse nood ju ka ei lähe. Nii et räägi jah alvarile lähemalt :P