Börsidel kauplemise "imelaps"

Tänasest ÄP-st võib lugeda, et TTÜ tudeng Mikk Talpsepp on kauplemise imelaps. Raha genereerib aktsiagraafikute laineid jälgides.
http://www.aripaev.ee/2861/rt_komm_286101.html

Vahest leiab pime kana kah tera.
Teine variant, et Buffett oli kah kunagi väike ja me veel kuuleme Mikk Talpsepp`ast.
Samas, 4-s koht börsihai mängus. Not bad.
Buffett kasutas ka kunagi graafikuid....
Äripäev kirjutabki Mikk Talpsepast seoses Börsihai aktsiamängu võitmisega eelmise nädala lõikes - kogu mängu kokkuvõttes tuli siiski 4. kohale taanduda.

Iroonilist suhtumist ei ole ta igal juhul mitte ära teeninud.
LHV foorumite kaudu on ka mitmted teised kirjutajad/kauplejad ajakirjandusse jõudnud :)
Mõned paistavad olevat kadedad, et Mikk Talpsepp on Äripäevas. Tehke järele :)
ma leidsin uue elukaaslase ka lhv foorumist
Väga kena. Respekt poisile. Loodan, et ta jõuab kaugele!

Samas kroonilise küüniku tähelepanuvõime leidis üles fakti sellest, kuidas korraga õnnestus 30% portfellist huugama panna. Kui seda mõtet edasi arendada, siis kerkivad silme ette mõisted nagu "disproportional riskis" ja "inadequate money management..." Ma võin eksida, kuid mulle jääb mulje, et poiss on veel staadiumis, kus õnnel on suurem roll, kui see pikemas perspektiivis olla tohiks. Andke kroonilisele küünikule andeks.
devael,

Aktsiatesse ei tohi armuda! :P

sB
mis on hea ühele eestlasele on hea ka kogu eestile:)
Kahtlemata on tulemus märkimisväärne ja tegelikult olen pigem optimist kui pessimist.
Küll ei arva ma ajakirjandusest kui üksusest, mis suurima heameelega midagi üles pushib või põrgupõhja kirub, mitte kui midagi.
Paraku on just see ajakirjanduse leib kui ta leiab või teeb ise midagi märkimisväärseks.
See teeb ettevaatlikuks.
Samas ei usu ma tohutuid kogemusi ja silmapaistvaid teadmisi majandusest 14 aastaselt.
Kui lõpuni aus olla siis olin väiklaselt kade kah natuke oma 37 a juures.
Hmm, ca 20 oli ikka ju vanus, aga minumeelest küll väga positiivne artikkel. Pärast futuurikauplemise artiklit algatatud foorumis ka millegipärast alguses pigem iroonilised artiklid :( Müüge lehmad maha :) Ähh, las inimesed teevad rahus, küll kõik läheb hästi
väike error: pigem iroonilised artiklid = pigem iroonilised kommentaarid ikkagi
Väga tore artikkel. Eriti muidugi see, et enamus viimase aja ajakirjanduses intervjueeritud kauplejatest kasutab IB accounti :)
Aga küsimust tekitas pisut "100protsendilist tootlust saavutada ei ole utoopiline, sest kauplen suurte panustega". Pigem on suuremate panustega vägagi raske 100% saavutada. Pigem peeti silmas ehk suure riskiga kauplemist.
Ta kaupleb põhiliselt optsioonidega. :-O
Mis statistika ütleb? Kui paljud opsionäärid üldse elama jäävad?
Paistab, et kaubeldavad aktsiad leiab oma peaga, ja äkki see iseseisev mõtlemine aitab?
Äripäeva artikli copy ka ...
Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala tudeng Mikk Talpsepp (20) tegi esimese tehingu Tallinna börsil juba 14aastaselt.

“Ostsin juba 1998. aastal isa nime all Tallinna börsilt Optiva Panga aktsiaid, tehing jäi kasumisse,” meenutas noormees. Ta on uhke, et kasumisse jäid kõik esimesed üheksa tehingut, alles kümnes tõi kahjumi. “See oli algaja õnn, mis muud,” kommenteeris ta.

Pooleteise aasta eest tegi ta esimesed iseseisvad tehingud Tallinna börsil. Algkapitaliks oli ettevõtjast isa vahendusel tehtud tehingute kasum. Esimese tehingu enda nimel tegi ta Hansapanga ostuoptsioonidega enne Eesti Euroopa Liitu minekut. Referendumieelsel päeval ostetud ostuoptsiooni väärtus tõusis nädalaga kuuekordseks ning kahe nädalaga teenis ta 20 000 krooni. Nädal pärast esimest iseseisvat tehingut Tallinna börsil oli ka debüüt USA börsil. Tehing firma Andrew ostuoptsiooniga lõppes 400kroonise kasumiga.

USAs kaupleb ta vanema venna Tõnni firma vahendusel. “Nii saab kasumi reinvesteerida,” kõlas põhjendus. Esialgsest paarikümnest tehingust kuus on tänaseks saanud enam kui 200 tehingut. USAs on ta online-maaklerfirma Interactive Brokers klient.

100protsendilist tootlust saavutada ei ole utoopiline, sest kauplen suurte panustega. - Mikk Talpsepp, investor

Spekulant Talpsepp on kõige pikemat aega ühte aktsiat käes hoidnud 2,5 kuud. Selleks oli USA ehitusmaterjalide tootja USG aktsia. Tehing tõi aprilli alguses kasumi. Brasiilia rauatootja Gerdau aktsiaga on ta kaubelnud mitmel korral, kuid hetkel on miinuses. Mõned aktsiad on tal siiani käes, sest äsja tehti splitt. Keskmiselt hoiab ta positsiooni kaks kuni seitse päeva, mõnda on hoidnud vähem kui minuti.

Aktsiatega ta palju enam ei kauple, aga optsioonitehingute kõrvale lisandusid veebruaris ka futuurid ehk tulevikutehingud. Futuuridega saab võimendus väga suur olla, eelistatuimad on Dow Jonesi minifutuurid.

Kõige enam meeldib talle kauplemisel jälgida aktsiagraafikute laineid. Tähtsaks peab ka trendi, toetus- ja vastu­panutasemete jälgimist. Kindlasti ei pääse ükski kaupleja uudiste lugemisest. Noormees räägib, et on optsioone välja kirjutanud ka portfellis olevatele aktsiatele. “Kui optsiooni volatiilsus on madal, siis ei tasu optsioone välja kirjutada,” möönis ta. Portfellist on ta pannud ühe tehingu alla kuni poole selle väärtusest.

Kauplemisaastate keskmised tootlused on olnud 60 protsendi kandis. Sel aastal on ta seadnud eesmärgiks 100 protsendi ületamise. “100protsendilist tootlust saavutada ei ole utoopiline, sest kauplen suurte panustega,” märkis Talpsepp.

“Tehingute tegemiseks laenasin raha ka vanematelt, kuid praegu veel on laen tagasi maksmata,” tunnistas ta. Talpsepp möönis, et tema kursusel kaupleb aktsiatega veel kaks tudengit. Üks Eesti ja teine Saksa aktsiatega.

Samas ei ole ta puutumata jäänud ka reaalse töö tegemisest. FIEna müüs ta kahe aasta eest Pirita rannas jäätist ja karastusjooke.

Aktsiamängudes on ta samuti edukas olnud. EBSi ja Tallinna börsi aktsiamängus 2Day sai ta võitjana kingituseks Micro­Linki sülearvuti.

Kõige suurem kaotus on tal olnud paari päevaga 30 protsenti portfellist. Kokkuvõttes jäi kaotus siiski alla 100 000 krooni. “Vähem kui kuuga taastusin sellest laksust, kasvatades järgmisel kuul portfelli juba 75 protsendi võrra,” ütles ta. See oli ka ajaloo parim kuu.

Talpsepa soovitatavad raamatud
  • Technical Analyses of Financial Markets. John Murphy. Annab baasteadmised tehnilisest analüüsist.
  • Trend Following. Michael Covel. Räägib trendi jälgimise vajadusest.
  • Trading In The Zone. Mark Douglas. Näitab, kuidas aktsiad liiguvad mingis kindlas kordidoris.
misse 17.47 comment oli et maha võeti?
Minu arust oli see copy äripäeva artiklist..
copyright jne.